TÜZGÜ ve TOPLAŞMA YERİ > Benlik, Bodun, Bilim ve Ötesi

Toplum Yaşantımız ve Köni bir Toplum Olmak

(1/1)

Caner Çetin:
köni, gönder (gönderin yapısı bildiktir, oradan bağ kurun) dediğimiz sözle ilgili ve ''doğru, dik, düz, âdil, ..., '' vb. gibi anlamlara gelir. Aklıma en güzel, en yerinde söz olarak bu geldi. könilik de adâlet gibi anlama gelir.

Başlıkta daha iyi, daha dürüst, daha duyarlı ve düşünceli bir toplum olmak için, çevremize, insanımıza, doğamıza, vatanımıza ve bizi çeviren çevreleyen tüm varlığa yaraşır, kimliğimize değerlerimize uygun hareketler, faaliyetler ve bu doğrultuda yapılan ve yapılması gerekenler danışılacak.

Caner Çetin:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), önemli bir geri dönüş uygulamasını hayata geçirdi. Artık pet şişe ile İstanbulkart’a yükleme yapılabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek amacıyla hayata geçirilen geri dönüşümlü akbil cihazları, İstanbul’da hizmet vermeye başladı. Metro istasyonlarına koyulan geri dönüşümlü İstanbulkart dolum makineleri ile toplu taşıma araçlarını kullananlar, boş pet şişe karşılığında İstanbulkartlarını doldurabilecekler. Çöpe atmak yerine bu makinelere attıkları pet şişeler ile hem çevreyi korumuş hem de maddi olarak kazanç sağlamış olacaklar.

0,33 litrelik pet şişe atıldığında İstanbulkart’a 2 kuruş, 0.50 litrelik pet şişeye 3 kuruş, 1 litrelik pet şişe için 6 kuruş ve 1,5 litrelik pet şişe karşılığında 9 kuruş yüklenecek. Buna göre 2.60 TL olan İstanbul’da otobüse binme ücreti için,

130 adet 0.33 litrelik pet şişe,
86 adet 0.5 litrelik pet şişe,
43 adet 1 litrelik pet şişe,
28 adet 1.5 litrelik pet şişe,

geri kazandırılması gerekiyor.

Kaynak: Defence Limit. Kısa süre önce.

Caner Çetin:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1194112064087591&id=100004664263836&_rdr

İlgili gönderinin kendisinde yorumlardan da yararlanabilirsiniz.

Caner Çetin:
En alt yorumda önemli bir meseleden söz ettim. Öncekine yanıt olarak.

https://antiksirlar.com/konular/kazakistanda-3-bin-yillik-goecebe-olmayan-saka-yerlesimi-kesfedildi.3756/

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git