TÜZGÜ ve TOPLAŞMA YERİ > Benlik, Bodun, Bilim ve Ötesi

Suriyeliler Sorunu

(1/3) > >>

Caner Çetin:
Başlıkta gelişmeleri, geri dönüşler, hâlde yurt içinde olanlar, olaylar, elim olayları konuşalım, yapılması gerekenler, özellikle ulus olarak yapmamız gerekenler, vb. üzerine fikir yürütelim.

*

Denizli'de halk şu an ayakta imiş. 14 yaşındaki bir kızımızın tecâvüze uğraması sonucu halk akına başlamış. An itibâriyle tahliyeler olmuş ve gördüğüm son bilgice de halen sürüyor. Halk, kötü biçimde zorlamış, büyük ve önemli bir mesaj barındıran bir ortamın yaratılmasını sağlamış.

Bu konuda önemli şeyler söyleyebilirim. Ancak şimdilik yapmayacağım.

Caner Çetin:
İSTATİSTİK: Türkiye'de günde 395 Suriyeli bebeğin dünyaya geldiği belirtildi.

Alıntı: Stratejik Ortak.

Mevcut siyasî erkin bunlara ''âşık'' olmadığı rahatlıkla denebilir. Onlar da durumun ayırdındalar. Olay daha çok mecburiyetten ve şu an zaten kısıtlı hareketlilikten çok da bir şey yapılamadığından. Suriye siyasetimize, müdahalelerimize ise vesile teşkil eden önemli etkenlerdenler. Ancak bu gidişin de gidiş olmadığı ortadadır. Bu insanların belirli kısmı hariç, görgüden, ahlaktan, durumlar nedir ne olacak belli olmamasına karşın herşey güllük gülistanlıkmışçasına çocuk dünyaya getirmeleri ve sair hareketlerinden de akıldan nasibini almadıkları, almak istemedikleri ortada. (Olacak) çocuklarını bile düşünmüyorlar. Muhtemelen de kumacılık düzeneği sanırım ayrı bir etken de olup sürdüğünden, akılsızca yapmayı sürdürüyorlar. Birçok ilimizde olanlar da ortada. En son Denizli (bkz. yukarıkı gönderi). Bu, hem haklı, hem de haksız olarak bastırıldı ve basında yerini almadı.

Bu konuda ulusça uyanık olmalı ve konuyu zinde tutmalıyız. Bu sorun, görmezden gelinerek çözülebilecek ve de çözülecek bir sorun değildir. Birileri istese de, istemese de; bu insanlar uygun koşulda yurtlarına geri dönecekler. Gerekirse de zorla. Türk Milleti, bu konuda uyanık olmalı ve kendi varlığını korumak dirayetini göstermelidir. İçimizde böylesi bir yapıyı besleyip, zaten her tür millî, dînî, ahlakî, insanî (vasfî olarak) çöküş var iken çok uzak olmayan gelecekte bünyemizi saracak olan sayrılığa teslim edemeyiz ve de etmeyeceğiz.

Büyük Türk Milleti olarak bu vatanda neyin uygun neyin uygun değil asıl ve nihaî karar vericisi biziz. Bu gücümüzü de gerektiğinde kullanacağız.

Caner Çetin:
https://twitter.com/ITTIHATHABER/status/1077318217964683264http://www.gaziantep.gov.tr/basin-aciklamasi-2018-86

380.000 elimizde doğan Suriyeli çocuğa (dolayısıyla da ana atalarına ve kardeşlerine, yani hepsine; mertçe konuşun, en azından) Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığı vermekten söz edenler bu gerçekleri hasır altı edemez, görünmezden gelinmesini, görmezden gelmemizi isteyemezler. Yaşlıları, küçükler, kadınları hariç; korkak birer it gibi kaçıp gelen ve iyilik nedir bilmez vatansız köpeklere benim 100.000lerce şehît verip koruduğum kurtardığım vatanımın, devletimin haklıkları, yurttaşlığı vatandaşlığı verilecek pespaye bir nesne değildir. Böyle oldukları gibi arları da yok, görgü medeniyetleri de yok. İt gibi yurdumda hırlayıp pislik ediyorlar. Almanya'da (örneğin Berlin) olduğu gibi çeteleşiyorlar, her tür itliği yapıyorlar.

Herkes, Büyük Türk Milleti'nin gerekli önlemler alınmaz, yapılması gerekenler yapılmaz ise gerektiğinde bu pisliği durduracağını bilmeli. İçimizdeki pislik zaten yeterince. Bu millet yalnız kaldı, değil yedi yetmiş düvelle savaştı. Dinine, peygamberine küfredildi, okullara üniversitelere sokulmadı; bayrağı milliyeti hiçe sayıldı, hatta kendisi ''kendinden olanlarca'' bile hiçe sayıldı, yine yılmadı, yine bıkmadı, her tür pislikle mücadele etmesini bildi. Bu lağımla mücadele etmesini de bilir.

O köpekleri ''sallandırmak'' yerine sınır dışı etmeyi yeğleyen kahpe anlayışa da bin kez lanet olsun. Benim insanımın boğazı kesiliyor, o aşağılık veledi zinalar, orospu çocukları, kahpe çıkarmaları sınır dışı ediliyorlar.

Bu adalet gün gelip sizi çarpar. Hangi partiden, hangi zihniyet, fikriyattan olursanız olun.

Caner Çetin:
https://twitter.com/GencAtsizlar_/status/1077309301285371904

İlgili mecrada birçok başka görüntü de söz konusu.

https://twitter.com/GencAtsizlar_/status/1077308095150338048

Bu güne dek çevremdeki herkese, ''Vaktı gelecek, göreceksiniz, sabredin, gerekirse bu millet bu pisliklere gününü gösterecek.'' dedim. Denizli'de küçücük bir kızımıza tecavüz edilmesi sonrası zor zapt ettiler. Burası da Gaziantep. Bu milletin ayranı bir kabardı mı hiç kimse durduramaz.

Caner Çetin:

--- Alıntı yapılan: Caner Çetin - 25 Aralık 2018, Salı - 20:20 ---Yaşlıları, küçükler, kadınları hariç; korkak birer it gibi kaçıp gelen ve iyilik nedir bilmez vatansız köpeklere benim 100.000lerce şehît verip koruduğum kurtardığım vatanımın, devletimin haklıkları, yurttaşlığı vatandaşlığı verilecek pespaye bir nesne değildir.

--- Alıntı sonu ---

Bu kişiden bunu işitmek sevindiricidir.

//www.youtube.com/watch?v=j6vWQc0Rx7Y

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git