İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Caner Çetin

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8
21
Roketsan yanınca yapılmış bulunan ağır zırhlılar için 120 mm lazer güdümlü füzedir.


22
Kara Güçleri / ARMA Ailesi
« : 01 Mayıs 2019, Çarşamba - 17:12 »

25
İnsansız Güçler / Vurucu Mikro Güder SALGUR
« : 29 Nisan 2019, Pazartesi - 22:20 »
[VMG] SALGUR

• 6 güder ile birke (birlikte) uçuş.
• Öz uçuş.
• Ortam dinleme.
• İzleme ve saldırma.
• Kablosuz dolum.
• 2 km.'den telemetri ve görüntü aktarması.
• 25 dk. uçuş yetmeliği.

Ada gelince:

Bir Oğuz boyunun adı. Günümüzde daha çok Salur diye bilinir. Doğu Türk Eli'nde geri bıraktığımız, sonraları göçlerle Çin içlerine geçen küçük bir boydaş topluluğumuz/bölüğümüz de var. Salırlar. Kendilerine öyle derler. Salır ya da Salur ya da öz biçimiyle Salgur. Aradakı g sonraları düşmüştür. Kaşkarlı Mahmud divânında kendilerini anar.

Günümüz bizim yurtda da kimi yerlerimizin adında bu (boyun) ad(ı) vardır.

Divân-u Lugati't Türk'teki kayıt(lar):

https://twitter.com/asiselektronik/status/1122559880747978752


26
Şirketlerimiz / ASİS
« : 28 Nisan 2019, Pazar - 19:00 »
''Firmamız 2007 yılında kurularak Asis Elektronik Bilişim Sistemleri A.Ş. olarak faaliyetlerine başlamıştır. Asis Elektronik, Akıllı Bilet Sistemleri, Otomasyon Sistemleri, Araç Takip Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri ve Kişi Sayma Sistemleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürütmekte ve yazılım geliştirmektedir. Tüm sistem ve ekipman üretimlerini kendi öz kaynaklarıyla yapmaktadır. İşleve aldığı özel projelerle günümüze kadar oluşturduğu tecrübe birikimi ve başarıları ile Asis Elektronik tek yerli otomasyon ve tanımlama sistemleri üreticisi ve anahtar teslim çözümler sunan Türk firmasıdır.

Asis Elektronik merkezi İstanbul’da olmak üzere, Türkiye’nin her bölgesini kapsayan Bölge Müdürlükleri; konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile müşterilerinin tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını kaliteli servis ve uygun fiyat politikası ile karşılayan gerçek bir “Çözüm Ortağı” olmayı hedeflemektedir.

Bugün firmamız; Araç Takip Sistemleri, Akıllı Kart, Akıllı Durak, Akıllı Bilet, Akıllı Kent, Akıllı Jeton, Personel Devam Kontrol Sistemleri , Geçiş Kontrol Sistemleri, Yemekhane Kredilendirme Sistemleri, Kişi Sayma Sistemleri vb. birçok otomasyon alanıyla ilgili özel projeler geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Yapmış olduğu bu projeleri kurumsal müşterilere ve bireysel müşterilerle yapılan sözleşme ve satışlar yoluyla uygulama alanına sokmuştur. Firmamız yapmış olduğu çalışmalarda Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Firmamız bulunduğu sektörde öncü rol oynamak için kendi oluşturduğu ileri teknolojiyi kullanarak emin adımlarla ilerlemektedir.''

ÜLKÜMÜZ

''Farklı projeler yaratarak dünyaya, topluma ve paydaşlarına teknolojik katma değerler yaratarak, kalıcı üstünlükler sağlamak, çözüm odaklı ve kaliteli hizmet sunarak büyümek.''

UFKUMUZ

''Modern teknolojiyi; uzman mühendis kadromuz ile bütünleştirip, kaliteli hizmet anlayışı prensiplerimizden ödün vermeden, güvenli sistemler geliştirerek, yaygınlaşmasını sağlamak ve “Akıllı Teknoloji Yönetimi” konusunda akla ilk gelen dünya markası olmak.''

https://www.asiselektronik.com.tr/anasayfa

27
Şirketlerimiz / PAVOTEK
« : 28 Nisan 2019, Pazar - 14:10 »
BİZ KİMİZ

''Orta ve büyük ölçekli, kendi sektöründe lider ve elektronik çözümlere ihtiyaç duyan yerli veya yabancı şirketlere, OEM ve ODM ürünler (kart, ürün ve sistem) sunduğu gibi, mevcut ürünlerinin yeniden tasarlanması ve maliyetlendirilmesi hizmetleri vermekte ve çalıştığı tüm firmaların katma değerlerini yükseltmekte, Türkiye Ekonomisinin hızlı büyümesinde aktif rol almaktadır.

Pavotek, sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş uğraşısı verilen ülkemiz ve yakın bölgede, “Araştırma-Geliştirme (AR-GE)” kavramına odaklanmış, yıllık bazda gelirlerininin neredeyse tamamını AR-GE’ye ayıran, tüm sektörler ile çalışan bir kaç Türk firmasından biridir.

Temel yetkinlik alanları “Gömülü – Analog – Haberleşme – Kontrol Sistem Tasarımı” ve “Endüstriyel – Mekanik Sistemler Tasarımı” olan Pavotek’in, kendisine ait olan işletim sistemi ve zaman içinde geliştirdiği kütüphane ve yazılım birimleri, ürün tasarlarken her bir projeye bir kaç adım önde başlamasını sağlamaktadır.

Teknolojinin; ekonomiyi, toplumların sosyal yapısını ve refah düzeyini son derece yakından etkilediği bilinci ile Pavotek, “teknolojik rekabet yarışında” söz sahibi olmayı hedeflemekte ve bu yönde dünyada da ilk olan teknolojileri ve ürünleri tasarlayıp, üretmektedir.

Bu hedefle Pavotek, ülkemizde yüksek teknoloji anlayışının tamamen benimsenmesini sağlayarak yenilikçi çözümler üretme ve bu çözümleri ihraç etme vizyonu ile önemli başarılara imza atmaktadır.''

TARİHÇE

''Pavotek, elektronik devre, kart, ürün ve sistem tasarımı konularında uzman mühendis kadrosuyla, nitelikli çözümler sunmak üzere, 2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İlk yıllarında özel sektörde faaliyet gösteren firmamız; yazarkasa, pompa yazarkasa, AIS Class-B transponder, GSM uç ürünleri gerçeklemiş ve pazarda farkındalık yaratmıştır. 2006 yılında adımını attığı Savunma Sektörü ile, teknolojisi ve yetkinliklerini elektroniğin üst seviyelerine çıkarmış ve ülkemizin göz bebeği savunma firmalarının alt yüklenicisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Savunma Sektörü’nde gerçeklediği ithal ikameyi engelleyen ürünleri ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın dikkat çektiği firmalardan biridir. 2009 yılındaki yeni ortaklık ve yönetim yapısı ile başta Savunma, Otomotiv, Enerji, Telekom, Güç Kontrol ve IoT (Nesnelerin İnterneti) sektörlerinde çok farklı ürünleri farklı standartları baz alıp tasarlamakta,  Teknopark İstanbul (Ar-Ge) ve Tuzla (Üretim) bölgesinde kurduğu tesislerinde üretip, devreye almaktadır. Firmamız 200’ü aşkın çalışanımız ile iki farklı lokasyonda hizmet vermeye devam etmektedir.''

UFUK & AMAÇ

''Vizyonumuz, özgün tasarımlarla yüksek teknoloji içeren ürünler geliştirerek yurt içinde kendi alanımızdaki KOBİ ölçekli firmalar arasında lider olmak, kısa vadede bölgesel tanınırlığımızı sağlamak ve uzun vadede alanımızın küresel pazarında saygın bir yer edinmektir.

Misyonumuz, bilim, inovasyon ve insan kaynağını ön planda tutarak, müşterilerimize çağın çözümlerini sunarken; ülkemizin teknolojilerini oluşturmaya ve dışa bağımlılıktan kurtarmaya yönelik Ar-Ge faaliyetleri yürütmektir.''

https://pavotek.com.tr

28
Kara Güçleri / [İGA] AKREP 2
« : 28 Nisan 2019, Pazar - 14:03 »
Otokar'ın yaptığı elektrik bataryalı iç güvenlik aracı.

Öne çıkan özellikleri:

•Düşük karaltı
•90mm top dahli (integration) seçeneği
•Mast üzerinde elektro optik kamera
•Elektrikli, hibrit veya dizel güç grubu seçeneği
•İç güvenlik, keşif, gözetleme, kol gezme, sınır gözetleme, güder (robot/drone) taşıma görevleri


https://twitter.com/Defence_Turk/status/1121043187550887936 

29
Kara Güçleri / Özel Harekât Aracı URAL
« : 28 Nisan 2019, Pazar - 13:53 »
Otokar'ın yaptığı [ÖHA] URAL.


30
Eş Eller / Moğolistan ve Silahlı Güçleri
« : 17 Nisan 2019, Çarşamba - 16:44 »
Düzülecek Alan.

31
Eş Eller / Somali ve Silahlı Güçleri
« : 11 Nisan 2019, Perşembe - 21:47 »
Düzülecek Alan.

32
Dünya / Irak ve Silahlı Güçleri
« : 10 Nisan 2019, Çarşamba - 21:20 »
Düzülecek Alan.

33
Dünya / Angola ve Silahlı Güçleri
« : 10 Nisan 2019, Çarşamba - 21:15 »
Düzülecek Alan.

34
Dünya / Afganistan, Silahlı Güçleri ve İlişkilerimiz
« : 08 Nisan 2019, Pazartesi - 21:48 »
Afganistan'ın başkenti yakınındaki Parvan vilayetinin Bagram ilçesinde, NATO bünyesinde görev yapan ABD askerî konvoyuna bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi.

Olayda can kaybının olup olmadığı bilinmiyor.

Saldırıyı Taliban örgütü üstlenirken Afganistan'daki ABD birliklerinden henüz bir açıklama yapılmadı.

ABD'nin Afganistan'daki en büyük hava üssü Bagram ilçesinde bulunuyor. -Stratejik Ortak.

35
Dünya / Estonya ve Silahlı Güçleri
« : 07 Nisan 2019, Pazar - 19:19 »
Düzetilecek Alan.

36
Dünya / Irak İç Savaşı
« : 07 Nisan 2019, Pazar - 19:17 »
Irak'ın ABD ve İngiltere öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından 2003'te işgal edilmesinden sonra ülkede çıkan mezhep çatışması ve kaosta şu ana kadar yaklaşık yarım milyon insanın (470 bin) hayatını kaybettiği belirtildi. -Stratejik Ortak.

37
Kara Güçleri / 2A4 Yenilendirmesi
« : 25 Mart 2019, Pazartesi - 19:29 »
İkinci Ana Bakım Fabrikası zıyareti sırasında bir kaç görüntü göze geldi. Aralarında 2A4'ün bir yenilendirme çalışmasından geçmiş bir örneği de var. Konu böylece açılıp buradan sürdürülebilir.

https://www.defenceturk.net/savunma-bakani-akar-2nci-ana-bakim-fabrikasinda


38
Dünya / NATO
« : 16 Mart 2019, Cumartesi - 22:06 »
NATO Destek ve İhâle Ajansı (NSPA) tarafından Çekya için İsveçli SAAB firmasına RBS 70 Mk II füzesi sipariş edildi. 7km menzilli füze azamî 4km irtifadaki hedefleri vurabiliyor. Füze Çekya'nın kullanımındaki RBS 70 NG sisteminde kullanılabiliyor.

https://mobile.twitter.com/Defence_Turk/status/1106482056127762432

39
Dünya / Çok Ülkeli Askerî Uygulamalar
« : 16 Mart 2019, Cumartesi - 14:34 »
Değişik ülkelerin birlikte uyguladıkları askerî uygulamalar konusu.

40
Dünya / AB Askerî Adımları ve Ortak Koşun Düşüncesi
« : 15 Mart 2019, Cuma - 06:12 »
AB'nin askerî adımları, olası hareketleri ile yordamlarını irdeleyen konudur. Özellikle son çerde bir Avrupa Birliği (AB) Koşunu düşüncesi gündemde olup, bu doğrultuda kimi emâreler görüldüğü için bu düşünce ve ilgili gelişmeler de burada incelenecektir.

 

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8