15 Kasım 2019, Cuma - 16:56

Gönderen Konu: Söyleşme  (Okunma sayısı 26107 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

• Ziyaretçi
Söyleşme
« : 31 Mayıs 2017, Çarşamba - 19:36 »
Advertisement
Konu dışı paylaşımlarımızı,düşüncelerimizi,görüş ve önerilerimizi bu başlık altında paylaşabiliriz arkadaşlar.

YörükEfe

• Ziyaretçi
Ynt: Söyleşme
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2017, Çarşamba - 19:39 »
Bu arada forumun bu yeni görünümü için teşekkür ederim.Yuvamıza geri dönmüş gibi olduk  ;)

Beğenenler: Delidumrul

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2017, Salı - 19:37 »

Beğenenler: oğuz18

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2017, Pazar - 19:30 »
Sitemiz çok ilgisiz kalıyor.Bir kaç üye dışında neredeyse hiç bir paylaşım yapılmıyor.Her kes tatilde sanırım.

Beğenenler: Bismarck

Çevrimdışı HüsamettinErTürk

« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2017, Salı - 15:40 »
Üstadım malesef üye sayısı çok kısıtlı olduğu için katılım az oluyor.
Forumun canlı olmasının önündeki engellerden bir taneside bu.
Şehid-i âlâ Gâzi-i namdar Damad-ı Şehriyarî İsmâil Enver Paşa

Beğenenler: Bismarck, cengaver

Çevrimdışı LostWarrior

« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2017, Salı - 20:31 »
Koskoca foruma ne oldu ya  ??? Savunmatürk forumu aktif olduğu zamanda, ülkemizde alanının en iyi forumlardan biriydi. Diğer forumdan arkadaşlar büyük çoğunlukla bu forum kayıt oldu. Artık elimizi taşın altına sokmalıyız bence. Forumu tekrar eski konumuna çekecek şeyler yapmaya başlamalıyız.Yönetici arkadaşlar bence biraz daha aktif olup forumdaki konu başlıklarını güncellemeliler, diğer forumun linkinide buraya yönlendirmeliler...

Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

Çevrimdışı Millikuvvetler

« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2017, Salı - 21:19 »
Bana göre en büyük sorun üyelik sisteminde. İnsanlar istediğinde üye olamadığında siteden soğuyor. Sirkülasyon olmadığında mevcut üyelerde paylaşım yapası gelmiyor. Yöneticilerde çok aktif olmayınca forum hayalet forum olup çıkıyor.

İkinci sorun ise forumun ana sitenin altında ezilmesi. Eskiden forum kendi başına bir siteydi, şimdi ise sitenin bir parçası durumunda.

Çevrimdışı TRD

• "Kadının feraseti erkeğin feraseti ile ölçülür" Cengiz Han
  • İrkin
  • *
  • Beğeni Sayısı: 43
  • Düzen Nizam İntizam
  • Referans Olunan Üye(ler): 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2017, Salı - 23:11 »
Dinî bir cemaat CIA merkezi oldu iddaası
https://www.aydinlik.com.tr/dini-bir-cemaat-istanbul-da-cia-in-
karargahi-oldu-turkiye-ekim-2017

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2017, Salı - 22:39 »
   Sevgili dostlarım,önceki sitemiz Savunmatürk.net bildiğiniz gibi bir takım sorunlar nedeniyle tüm veriler silinmiş,yeniden yapılandırma çabaları da sonuç vermemiş tarih olup gitmişti.Rasim Anıl kardeşimiz,imdadımıza yetişerek şimdiki sitemizi tüm teknik alt yapıyı hazırladıktan sonra bizlere hazır hale getirmiş,bazı paylaşımlar yapıldıktan sonra her kes paylaşım yapmayı bırakmıştır.

Bu durum karşısında bir şeyler yapılmalı diye düşündüm ve girişimler yapmaya karar verdim.Sizlere yetkili sıfatıyla çağrıda bulunmak için yetki istedim.Böylelikle daha önce etkileşim içinde bulunduklarıma mesaj gönderdim.Mesaj gönderemediklerime ise buradan çağrıda bulunmak istiyorum.

Gelin hep beraber sitemizi ayağa kaldıralım.Eskisi gibi yine paylaşımlarda bulunalım.Bu site bizim,biz bir aileyiz.Her ailede olduğu gibi bazen birbirimize kızdık darıldık,fikir çatışmaları yaşadık.Ancak tüm bunlar bizleri daha da doğruya götürdü.Eksik bilgilerimiz tamama erdi,yeni yeni bilgiler öğrendik.Aramızdaki üstadlar bizlere bilgiler aktardı.

Sizleri tekrar aramızda görmek umuduyla esenlikler dilerim

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2017, Salı - 22:41 »
Paylaşım yapmak isteyen üyelerimiz http://www.defenceturk.net/ sitesinden faydalanabilir.

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2017, Cumartesi - 01:22 »
Kendimi ıssız bir adaya düşmüş gibi hissediyorum   :D

Çevrimdışı Danişment

« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2018, Salı - 21:46 »
Hocam bu işler yavaş yavaş oluyor galiba ilgi ,özellikle iki düşünülüp bir söylenmesi gereken bilenin bilmeyeni (bilgisiyle) ezip geçtiği böyle ortamlarda, az oluyor. Tekrardan cümleten merhaba ben eski forumdaki adımla aynen devam ediyorum. Saygılar...

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2018, Salı - 22:48 »
Hocam bu işler yavaş yavaş oluyor galiba ilgi ,özellikle iki düşünülüp bir söylenmesi gereken bilenin bilmeyeni (bilgisiyle) ezip geçtiği böyle ortamlarda, az oluyor. Tekrardan cümleten merhaba ben eski forumdaki adımla aynen devam ediyorum. Saygılar...

Hoşgeldiniz değerli kardeşim.Umuyorum forumdaşlar olarak güzel paylaşımlarla yine eski günlerdeki gibi bir ivme yakalayabiliriz

Beğenenler: Danişment

Çevrimdışı Magneto

« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2018, Çarşamba - 15:17 »
Yörükefe üstadım, forumu canlandırmak için çabalarınıza saygı duyuyorum.

Bu konuda benim önerim forumun tekrar aktif hale gelmesi ivme kazanması için önce referans üyelik sisteminin kaldırılması lazım. Tanınmış kendini kanıtlamış bir oluşumda kısıtlama belki işe yarar ama bu tür yeni oluşumlarda kısıtlama yerine tam aksine teşvik edici adımlar atılması gerekir.

Çevrimdışı vural

« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2018, Çarşamba - 18:21 »
Benimde eski forumun müdavimi olarak  bir tavsiyem olacak insanımız günlük haberleri Çok merak ediyor ve basın bu konuda çok yetersiz bende dahil olarak facebook dan gruplar üzerinden bilgi alıyoruz. Dün grubunuza üye oldum ama günlük haberler üzerinden forum adresi verilirse faydalı olacaktır. Eski olayın yaşanmaması için güvenlik açısından ya da trol açısından  ilk 10 20 mesajdan sonra forum üyeliği kabul edilebilir.veya üye önce facebook twitter üzerinden üye olup sonra foruma alınabilir.  Açıkçası kendi adıma facebook twitter anlık haber  olayını operasyon öncesi yapılacak provokasyon yalan haber gibi olaylar açısından önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah forum eski canlılığını kazanır.

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 18 Ocak 2018, Perşembe - 01:29 »
Yörükefe üstadım, forumu canlandırmak için çabalarınıza saygı duyuyorum.

Bu konuda benim önerim forumun tekrar aktif hale gelmesi ivme kazanması için önce referans üyelik sisteminin kaldırılması lazım. Tanınmış kendini kanıtlamış bir oluşumda kısıtlama belki işe yarar ama bu tür yeni oluşumlarda kısıtlama yerine tam aksine teşvik edici adımlar atılması gerekir.

Magneto üstadım,geçenlerde foruma Fransa'dan olduğunu düşündüğüm 3-4 isteği kabul ettim.Akşam forum sayfasını açtığımda duman etmişler formu.Resmen topa tutmuşlar.Fransa'da yaşamak ve okumak ile ilgili reklamlarla doldurmuşlar.Bu üyeleri önce uyardım ve uyarır uyarmaz yine bombardımana başladılar.Bende doğal olarak bu üyeleri ve iletileri sildim tabi.Bu üyeler defalarca üyelik istekleri gönderdiler reddettim.Olayı trollükten öte siteyi kullanılamaz hale getirmek olarak yorumluyorum.Hani bir konu açarsın konuya ait bir kaç ileti yazarsın,iyi niyetlisindir.Ancak belkide yüz civarında aynı konular açılmış ve tekrar eden konulardı.

Bilmiyorum bende ilk başta sizin gibi düşündüm ama bu örnekten sonra olayın farklı boyutları olduğunu gördüm.

Fikrinize saygı duyuyorum,yinede bu formun bizim formumuz olduğunu düşünüyorum.Başka forumları da takip ediyorum ne sizin ne malpsoy üstadın ne TURAN üstadın nede diğer arkadaşların katılımını görmüyorum.

Forumumuzun ismi konusunda yine savunmatürk.net olmasını beklerdik ancak malumunuz üzere bu mümkün olmadı.Bu site açılana kadar suskun kalmayı tercih ettik çoğumuz.Bir sitede bir itirazım oldu sadece bir ileti yazdım,itiraz ettim diye anında banladılar beni.O malum Forum sitesi artık savunma sanayini konuşmaktan çıkmış siyaset meydanı haline gelmiş.Her kesi yerden yere vuruyorlar,hakaret ediyorlar,dalga geçiyorlar.Birisi kendileri gibi düşünmüyor diye hakaret edip banlıyorlar.Bu nedir biliyormusunuz;bu iktidar hırsı,burası benden sorulur edası,yani bu karakter bozukluğu.Böylelerine ancak üzülürüm.Bana zavallı gelirler hep.Ben önceki sitede yönetici olduğumda bana hakaret eden bir arkadaşımız vardı onun bile hakaretlerine uzunca bir süre katlandım.Acaba adeletten saparmıyım  diye düşündüm.O şahsı banlamadığım için bu sefer başkaları bana hakaret etmeye başlamıştı.İşte o malum sitede ne adalet vardı ne üslup.Böyle bir sitede ne öğrenilebilir Allah aşkına.Seviye yerlerde.

Biz yine şartlar ne olursa olsun çatır çatır bilgilerimizi,fikirlerimizi konuşmalıyız.Küskün,kızgın olamayız.Memleket bir çok badirelerden geçiyor.

Burada çağrımı yineliyorum.Üye olan arkadaşlarımız paylaşımlarına devam ederse zamanla bu ivmeyi yakalayabiliriz.

Herkese sevgi,saygı ve selamlarımı sunarım.

Çevrimdışı Danişment

« Yanıtla #16 : 18 Ocak 2018, Perşembe - 14:04 »
Hocam ben birazda bu işlerin yavaş olacağını düşünüyorum, şahsen bende sadfora üye idim o bahsettiğiniz diğerinide takip ederdim bakardım bazen. Ancak sadfor çok sıkıcı(ne yazsam bu öyle değil şu böyle değil ayrıntılara odaklanmaktan asıl anlatmak istediğim arada kayboluyor gidiyor) diğerinde aynen anlattığınız gibi. O yüzden sadfor hesabımı kendi yönteminle kapattım. Bunlardan kaçan buraya gelir büyük ihtimalle. Bütlere hazırlanmam gerekiyor :D ondan sonra eskisi kadar olamasamda bende burda olurum çoğu zaman.

Paylaşımlar yaparım çok yeni üye olsam da bizimde bir tuzumuz olur inşallah.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2018, Perşembe - 15:33 Gönderen: Danişment »

Çevrimdışı wazz

« Yanıtla #17 : 12 Şubat 2018, Pazartesi - 15:29 »
Üstadim malum bir site ziyaretcilere kapatmis aslinda orayi takip edenleri buraya cekebiliriz canlandirmak icin ise  kaliteli gorseller eklenebilir benim.idef resimlerimde var kaliteli resimler aktif olarak konu basliklarinda tartismalar yaparak eski haline gelir kanimca eski siteye uye olup buraya uye olmayanlari hala iletisimde olanlariniz varsa geri cagira biliriz

Beğenenler: Danişment

Çevrimdışı Lordiman891

« Yanıtla #18 : 19 Şubat 2018, Pazartesi - 01:39 »
Merhabalar. Eski SavunmaTürk forumunun üyelerindendim talihsiz bir şekilde forumun kapanmasını üzüntüyle karşılamıştım. Tekrardan herkesin bir arada olması ve yeni forum açılmasından çok memnum oldum forum yeniden eskisi gibi canlanacak inşallah herkese hayırlı akşamlar. :)

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 19 Şubat 2018, Pazartesi - 02:06 »
Merhabalar. Eski SavunmaTürk forumunun üyelerindendim talihsiz bir şekilde forumun kapanmasını üzüntüyle karşılamıştım. Tekrardan herkesin bir arada olması ve yeni forum açılmasından çok memnum oldum forum yeniden eskisi gibi canlanacak inşallah herkese hayırlı akşamlar. :)

Hoşgeldiniz sayın Lordiman891,eski forumdaşlarımız sanırım yeni adresimizden daha yeni haberdar oluyor zannedersem.Sizleri aramızda görmekten memnuniyet duydum.Hayırlı forumlar diliyorum.