14 Aralık 2019, Cumartesi - 12:46

Gönderen Konu: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm  (Okunma sayısı 12390 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TRD

 • "Kadının feraseti erkeğin feraseti ile ölçülür" Cengiz Han
 • İrkin
 • *
 • İleti: 105
 • Beğeni Sayısı: 43
 • Cinsiyet: Bay
 • Düzen Nizam İntizam
 • Referans Olunan Üye(ler): 3
  • Profili Görüntüle
Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« : 31 Mayıs 2017, Çarşamba - 14:39 »
Bilindiği üzere Türklük sadece Türkiye ile sınırlı değildir.
Müstakil devlet olan ve muhtariyet olan Türkler olduğu gibi başka devletlerin egemenliği altında yaşayan kardeşlerimiz vardır.
ve Tüm Türk dünyası içinde en güçlü devlet biziz
bizim soydaşlarımızı düşünmek onları kollamamız gerekir.
bunun içinde köprüler kurmalı ilişkilerimizi geliştirmemiz gerekir son zamanlarda Tika ile bu arttı
bu konu başlığında Dünya Türklüğü ile ilişkilerimiz gelişmeler haberler paylaşılacak bu konuda ilişkileri geliştirmek münazaralar tartışmalar
beyin fırtınaları düzenlenecektir. ayrıca resim dış Türkler ile ilgili bilgiler de paylaşılacak kültürel konular konuşulacak yabancılıklar azaltılması hedeflenmektedir.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2018, Salı - 03:20 Gönderen: Caner Çetin »
 
Beğenenler: Delidumrul

Çevrimdışı Delidumrul

Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2017, Cuma - 18:40 »
TİKA'yı burada ayrı elden anmak lazım.Taktire şayan çalışmalara imza atıyorlar.Özellikle de Türki illerde.
 
Beğenenler: TRD

Çevrimdışı TRD

 • "Kadının feraseti erkeğin feraseti ile ölçülür" Cengiz Han
 • İrkin
 • *
 • İleti: 105
 • Beğeni Sayısı: 43
 • Cinsiyet: Bay
 • Düzen Nizam İntizam
 • Referans Olunan Üye(ler): 3
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2017, Cuma - 19:25 »
TİKA'yı burada ayrı elden anmak lazım.Taktire şayan çalışmalara imza atıyorlar.Özellikle de Türki illerde.
Türki illerde en son Lübnandaki türklr için yaptıkları şeylerde çok güzel
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2018, Pazar - 20:53 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2018, Salı - 19:01 »
Bu yayını ana hatlarıyla yaraştıran (sunan değil) kardeşimizi az da olsa tanıyorum. Abdülcelil Karakaş'ın başı olan ETIC üzerinden yürüyor. Yurdu, Uygur yurdumuz için mücadele eden, etmeye çalışan birisi. Kuşku yok ki Çin, mâlum nedenlerden kapalı bir kutu. Bilgi edinmek çok zor. Ancak TRT Haber'de yayınlanan Ömür Dediğin'in 161. bölümünde çıkan Altaylı Kazak amcamızın dediği gibi, yine bir biçimde çok kısa, küçük bir kanaldan olsa da bilgilerin ulaştığı vâkîdir. Tüm bilgilerin yüzde yüz doğru olmadığı söz konusu olabilir; ancak Çin'i, târihini, son asırda olanları iyi bilenler, 5 Temmuz'un nedenlerini bilenler Çin'in gülistanlık yer olmadığını bilir ve kendini bilmez, yancı, kayıtsız şartsız taraf olan avrasyacıların söylediklerinin doğru olmadığını bilirler.

Bu bağlamca az da olsa bir intibâ edinmek için bu gündelik yayını izlemek yarardan olabilir. Gün içerisinde dünyânın her yerinde olan gelişme anmaları vesilesi ile de özetleyici özelliği var.

Çin ile günümüz koşullarında iyi ilişkilere iye olmak durumundayız. En azından ben öyle görüyor, öyle yoruyorum. Ancak bu durum kardeşlerimizin ezildiği gerçeğini göz ardı etmemize neden olamaz. Bu yüzden burada olanları bilmek, az da olsa kısıtlı da olsa olan, ulaşan bilgileri görüp değerlendirmek ve konu hakkında bilinçli olmak zorundayız. BD'nin Çin'i bölme siyâseti, bir takım radikal kesimleri kullandığı, Suriye'de bir takım kendini bilmezlerin olduğu doğru olabilir. Bizde de yurdu teslim etmek üzere olan yüz binler çıktı. İçimizde yine yoz, yobaz, câhil cühelâ, vahhabî kafada, radikal, en açık ifâde ile kendi dinini yaşayan aşağılık kesimler var. Dolayısıyla ilgili durum sayanlarca milyonlarca kardeşimizin başına gelen zulmü görmezden gelme ya da yok sayma gibi çirkin ve vefâsız bir durumu asla doğuramaz, bütün Uygurların BD'nin maşası olduğu, amellerine âlet olduğu safsatasına temel teşkil edemez, hepsinin bir olduğu anlamına gelemez. Çürükler her yerde vardır ve beş parmağın beşi bir değildir. Birileri bir şeyler yapıyor, yapmaya çalışıyor diye, birileri de buna âlet oluyor diye kendi davâlarımızdan, kardeşimizden vaz geçici değiliz.

O baylı, kutlu, medenîyetmizin yeşerme yerlerinden olan, o ortaya, merkeze giren Uygur Yeri ve çevresinde bir buçuk sayan (million) üzerinde Kazak kardeşimiz, yirmi sayan üzerinde Uygur kardeşimiz, ve yine pek çok sayıda Kırgız, Tıva kardeşlerimiz var. Yine Moğollar da var. Ezilen, diğerleri gibi gelenekleri dışında dilleri dâhi baskılanan, yasaklanan, Altay toplulukları kapsamına giren Mançular da var. Diğerleri zâten mâlum (Tibet gibi). Ayrıca Çin'in içinde de soydaşlarımız vardır. Sarı Uygurlar gibi, Salırlar (Oğuz boyu; Salgır/Salgur da denir) gibi. Bu küçük, sayıları birkaç bini geçmeyen toplulukların dâhi kendi özün olmalarına müsaade ve dâhi müsâmaha gösterilmemekte, gösterilememekte, bundan dâhi korkulmakta, çok görülmekte ve çalışmalarının önüne geçilmekle birlikte kimlik demek olan, kimlikleri, özleri, birikimleri demek olan az çok olan târihî eserleri bile müzelerden alınıp ortadan kayıp edilmekte, sorular üzerine belirsiz yanıtlar verilmektedir. Bu konulara Salur Türkleri ile Sarı Uygurlar adlı iki çalışmasında bir bilimcimiz ışık tutmaktadır. Sözün kısası eritme, yok etme, asimile etme politikaları güdülmektedir. Mehmet Levent Kaya ustamız da buraya, resmî olarak Çin geçen yere, zar zor öğrenilebilinen, neredeyse öğretici yeri kalmadığı Sibe-Mançu dilini öğrenmek için gitmiş, ancak varlığı Çinlilerce istenmediği için erken terk etmek zorunda kalmıştır. Yâni durumlar öyle birilerinin anlattığı gibi değildir. Çin'in ezelden beri kır topluluklarını, başta biz Türkleri bölmek ve bir birine düşürmek için neler yaptığını bilenler, bir diğer başlıkta andığım gibi târih geçmiş bilenler zâten pek de aksinin olamayacağının ayırdındalar.

Böylece, bu tür gönderiyi de bu başlık altında değerlendirmeyi uygun görüyorum.

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2018, Salı - 19:09 Gönderen: Caner Çetin »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 
Beğenenler: vural

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2018, Çarşamba - 16:57 »
Doğu Türkistan Meselesinde Ne Yapılmalıdır?

Bugünkü Çin sınırlarında yaşayan Türkler, soydaşlar ya da denildiği gibi “Türkçe Konuşan Halklar”… Varlıkları ve akıbetleri hakkında kimi zaman kamuoyunda bilgi ve haberler yer alsa da bu konunun sistemli bir bakış açısıyla irdelendiği söylenemez. Zira Doğu Türkistan meselesi çoğunlukla olumsuz gelişmeler ya da Türk kamuoyunun reaksiyon gösterebileceği olaylar meydana geldiğinde gündemde yer bulabiliyor. Bu durum oradaki tarihi dinamiklerin, potansiyelin ve normal dönemlerde atılacak diplomatik adımların da önüne geçiyor ve Türk Dış Politikasını zorluyor 
 
Konu gündeme geldiğinde “Doğu Türkistan” veya “Sincan” ifadesini kullananlar, ABD’de veya Çin’de yaşayanlar, “Çin’le iyi ilişkiler kuralım” veya “bu bir ihanettir” diyenler… Türkistan coğrafyasını iyi bilen ve benim de çok saygı duyduğum Hızırbek Gayretullah Çin’in çıkarları için çalışanları “Jim Momacılar” şeklinde tanımlıyordu.
 
Son olarak bu bölgeden Suriye’deki bazı radikal gruplara katılımlar, Çin’in Doğu Türkistan hakkında kamuoyu baskısını artırıyor. Çin “bu benim içişlerim kimse karışamaz” yaklaşımıyla söz konusu ülkelere karşı sert söylem ve tedbirler ileri sürebiliyor.
 
Oysa tarihi gerçekler, örtbas edilemeyecek kadar açık ve belirgin.
 
Türkistan ya da Türkeli… Yani Türklerin yaşadığı coğrafya 18. yüzyıla kadar belirli bir bütünlük içerisinde kalmayı başarmıştır. Göktürkler ve ardından gelen Uygurlar, İslamiyet öncesi dönemde Türklerin yönetimine imza atmışlardır. Osmanlı’nın duraklama/gerileme döneminde Türkistan denilen bu büyük medeniyet coğrafyası ikiye bölünmüştür. Batıda kalanlar Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’nin dahil olduğu Batı Türkistan, Doğu’da kalanlar Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi, bizim ise Doğu Türkistan dediğimiz alandır. Uygur Türkleri burada 1933 ve 1944 yıllarında iki kez bağımsız birer Cumhuriyet kurmayı başarmıştır. Ta ki 1949’a kadar… 1955 yılında Özerklik statüsü verilmiş olsa da içişlerinde bağımsız olabilme hakkını elde edememiştir. Milliyetçi Çin’in kurucularından Çan Kay Şek ve ardılları Çin’de yaşayan herkesin aynı millet olduğunu savunmuş zamanla bu yaklaşım Han Çinlilerin asimilasyon hedefine temel oluşturmuştur. Çin burada hala bir demografik değişim politikası yürütmektedir. 1945 yılında Han Çinlilerin oranı % 6.2 iken 2010 yılında % 41 seviyelerine gelmiştir. Aynı dönemde Uygurlar % 83’ten, % 45 seviyelerine gerilemiştir. Bu oran her geçen gün Uygurlar aleyhine değişmektedir. Sorunu asıl derinleştiren de işte bu asimile sürecidir. Çünkü bu yönelim, dil ve kültür dayanaklarını işlemez hale getirmekte ve buna engel olmak isteyen vatanseverlerin mücadelesi hukukiliğin dışına sıkıştırılmaktadır. Suriye’deki radikal bazı grupların “Doğu Türkistanlılar” denilerek anılması Çin’in kapsamlı/sistemli politikasının bir yansımasıdır. Türkiye’de bile bu tuzağa düşen uzmanlar vardır. Evet o bölgeden gelerek Suriye’deki kimi örgütlere katılanlar vardır. Fakat böyle bir genelleme ne ölçüde hakkaniyetli/tarafsız olabilir?
 
Belirtmek gerekir ki Doğu Türkistan Çin’in en zengin yer altı kaynaklarına sahip bölgesidir. Batı’ya açılan en önemli kapısıdır. Burası güvenli ve istikrarlı olmadan İpekyolu koridorunun neticeye ulaşması neredeyse imkansızdır.
 
Türkiye bu konuda karşılıklı çıkarları belirli bir dengede tutarak, bahsettiğimiz sorunlara yönelik tepkisel ve anlık görünümden uzak bir politika geliştirmelidir. Yani tarihi temellere dayanan, sistemli bir muhteva… Burada belki de en önemli nokta, kayıt altına alınan özerklik statüsünün gerektiği gibi işlemesini sağlayacak girişimler ve diplomatik çabalar olmalıdır.

Kaynak: Kürşad Zorlu, Gazete Vatan. 2018.10.03 günü.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2018, Çarşamba - 17:08 »
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü

''Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi/Türk Konseyi) üyeleri arasında 3 Ekim 2009 tarihinde imzâlanan Nahçıvan Anlaşması sonucunda, bu anlaşmanın imzâ tarihinin yıl dönümü günleri olan her yıl 3 Ekim târihinde 'Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü' ilân edilmiş ve kutlanmaktadır.''

Kutlu olsun.

*

TÜRK DÜNYASI

Koca şarkın evladıyım
Azerbaycan obam benim
Nenem Tumris olub benim
Dede Korkut babam benim
Türkiyedir kan kardeşim

Türkmenistan arkadaşım
Uygura bağlıdır başım
Oğuz olub atam benim
Özbek ile birdir sözüm
Kazağıstan iki gözüm

Kırğız, Kıpçak düzüm-düzüm
Şanlı yurdum-yuvam benim
Halaç, Kaşkay, Yakut, Tatar
Krim, Çeçen, Kıbrıs, Avar
Başkurtlarla Gagauzlar

Var gör hardan haram benim
Türk illeri benim ilim
Türkün dili benim dilim
Türklere bağlıdır belim
Yok bir özge arkam benim


Bahram Asedi - Azerbaycan.

« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, Çarşamba - 18:07 Gönderen: Caner Çetin »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2018, Perşembe - 00:14 »
Ortası İstanbul'da olan Kazak Türkleri Vakfı'nın yürüttüğü çalışma(lar), etkinlikler. Yakın olan uğrayıp tanışabilir.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2018, Cuma - 01:45 »
Özbekistan ve Azerbaycan savunma bakanlıkları arasında 2019 yılı askerî işbirliği planı imzalandı.

Kaynak: Stratejik Ortak. 2018.10.12.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2018, Çarşamba - 21:40 »
Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Aziz Sancar, Özbekistan ziyaretinde en büyük hayalinin Türk Birliğini görmek olduğunu söyledi.

Kaynak: Stratejik Ortak. Bugün.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2018, Çarşamba - 23:09 »
Moldova'ya artık kimliğimiz ile girebiliyoruz. Gagavuz kardeşlerimiz için/açısından da son derece güzel bir gelişme. Kutlu olsun.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2018, Perşembe - 12:41 »
''Bugün 18 Ekim; Azerbaycan’ımızın Bağımsızlık Günü. Tüm Azerbaycan halkının bağımsızlık gününü kutlarız. İki Devlet, tek Millet!'' demiş Savunma Sanayii Başkanımız. Evet, kutlu olsun.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2018, Perşembe - 19:33 »
Star Rafinerisi, Türkiye’deki ilk ‘Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi’ne sahip proje olma özelliği taşıyor.

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın iştiraki SOCAR Türkiye tarafından inşa edilen Star Rafinerisi’nin açılış töreni, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın İzmir’in Aliağa ilçesinde yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, dev yatırım Star Rafinerisi’nin Aliağa’da yarın düzenlenecek açılış törenine, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan hükümetinin üyeleri, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, çeşitli enerji şirketlerinin yöneticileri ve üst düzey bürokratlar katılacak. Türkiye’de özel sektörün tek noktaya yaptığı en büyük yatırımı olan Star Rafinerisi, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde son yıllarda gerçekleştirilen en büyük petrol operasyonları arasında yer alıyor.

Rafineri, Türkiye’deki ilk “Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi”ne sahip proje olma özelliği de taşıyor.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, törene iştirak edecek olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’le ikili görüşme yapması öngörülüyor.

Kaynak: Defence Limit. Kısa süre önce.İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2018, Perşembe - 20:58 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova'daki Gagavuz Özerk Yeri'ne bağlı Komrat şehrini ziyaret ederek Gagavuz Türkleri ile görüştü.

Kaynak: Stratejik Ortak.İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2018, Perşembe - 01:00 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2018, Perşembe - 11:42 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3283
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Türk Dünyası, İlişkilerimiz ve Zulüm
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2018, Perşembe - 18:54 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun