12 Aralık 2019, Perşembe - 14:56

Gönderen Konu: Terörle Mücadele Harekâtı  (Okunma sayısı 39187 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HüsamettinErTürk

Ynt: Terörle Mücadele Harekâtı
« Yanıtla #20 : 01 Nisan 2018, Pazar - 02:19 »
Yalnız değerli forumdaşlar bu söylediklerinizde haklısınız.
Fakat bir problem var Türkiye ne Fransaya benim ülkemde patlayacak bomba senin ülkende de patlar tehdidinin arkasını dolduracak kadar istihbari yeteneği gelişmiş bir ülkedir ne de bu tehditten sonra eylemi yapsa bile gelişecek uluslararası tepkiyi göğüsleyebilecek kudrette bir ülkedir.

Ben bu yazdıklarımla ülkemi küçük görmüyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın lütfen söylemeye çalıştığım şey şu Allah muhafaza bir hızla yola düşeriz sonra Ahmet Davutoğlu gibi şamda namaz kılacakken ülkemizde milyon mülteci buluruz.
Bu da öyle hadi oldu da 3-5 karşılık verdik ama bir süre sonra ekonomik askeri olarak nefesimiz tükenir. Henüz nefesimizin tükenmeden hareket edeceğimiz seviyeye gelmedik.
O seviye için GSYH>2 Trilyon$ falan olması gerekiyor ki kendi ekonomimizi rahatlıkla dış baskılardan ve dış manipülasyonlardan koruyabilelim ve kimseye "eyvallahımız olmasın".
Şehid-i âlâ Gâzi-i namdar Damad-ı Şehriyarî İsmâil Enver Paşa

Beğenenler: Bismarck

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 12 Mayıs 2018, Cumartesi - 01:13 »
Kahraman Mehmetçik'in terörle mücadele fotoğrafları

Genelkurmay Başkanlığı, sosyal medya hesabından yıl içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda çekilen fotoğrafları paylaştı.

https://www.takvim.com.tr/galeri/guncel/kahraman-mehmetcikin-terorle-mucadele-fotograflari/25

Beğenenler: vural, Caner Çetin

Çevrimdışı BLN-55

« Yanıtla #22 : 13 Mayıs 2018, Pazar - 15:25 »
aslinda terrör bitmedi, terrör dedigimizde karsimizdaki yemlere bakarak terrörist demek yanlis olur... pkk dahes is vs vs bunlar sadece satilmis insanlardan baska serefsiz kisiler degil...

terrörü bitirmek istiyorsan bekani bitirmek istiyorsan terrörü yaratan ülkelere gözünü cevireceksin ! abd israil almanya avrupa ibi ülkelerin bekasnda neden yok bu tür olaylar veya neden bu sekilde yok ? cünkü adamlar baskalarin bekasinda cikarlarini koruyor...

örnegin almanya ne diyor? benim güvenligim afganistanda baslar, pekki bu durumda türkiyenin güvenligi nerede ve nerelerde baslamali sizce ?

iste almanyanin erdogani bahane ederek toprakalrimda türkiye politikasi yaptirmam diye baski yapmasi bu yüzden, almanyanin toprakalrinda türkiye güc kazaanmasin ve kontrol kayibina ugranmasin... ayni sekilde ama türkiyeye ne yapiyor almanya, örneyin meral aksenere diyorki, " size söz veriyorum dogudaki kürtlerin oyu sizin " iste bizde herseye ragmen acimasizca politika uygulamamiz lazim...

neyse gereginden fasla uzatmiyayim konuyu...

Beğenenler: vural

Çevrimdışı vural

« Yanıtla #23 : 17 Mayıs 2018, Perşembe - 19:26 »
Çok duymuşsunuzdur ama bende gerçekten günümüz terör olaylarını ve siyasetini abdülhamit dönemine benzetiyorum. Ilk başta neden suriyeye girmedik diyede çok kızmıştım ama şu an anladığım amacımız oyalama yorma ve en sonunda gerçek aktörlerin ortaya çıkmasını sağlama.
Eğer Ilk başta suriyeye girseydik ışidin en güçlü olduğu inanılmaz kaybımız olacaktı ve bir anda karşımızda bütün dünyayı bulacaktık. Rusyaya irana hiç güvenmedim güvenmedim de bir anda abd avrupa ile ortak olup bize saldıracaktı malum örgütlerle.
Kısaca her türlü baskıya dayandığımız hergün bunların birbirleriyle arası açılıyor ve nihayetinde yüzyüze gelecekler.
  Abdülhamit in dediği gibi yıllardır bunların birbirlerine girmesini bekledim,  şimdi oldu ama ben yokum.
 Bu sefer o anda inşallah güçlü kalırız çayımızı içerken bunların birbirlerini yemesini seyrederiz. Eminim o an hiç bir terör unsuru cesaret bulupda ortaya çıkamayacak.

Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

• Varlığımız Türk varlığına armağandır.
  • Buyruk
  • *
  • Beğeni Sayısı: 604
  • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
  • Referans Olunan Üye(ler): 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Mayıs 2018, Perşembe - 20:29 »
Çok duymuşsunuzdur ama bende gerçekten günümüz terör olaylarını ve siyasetini abdülhamit dönemine benzetiyorum. Ilk başta neden suriyeye girmedik diyede çok kızmıştım ama şu an anladığım amacımız oyalama yorma ve en sonunda gerçek aktörlerin ortaya çıkmasını sağlama.
Eğer Ilk başta suriyeye girseydik ışidin en güçlü olduğu inanılmaz kaybımız olacaktı ve bir anda karşımızda bütün dünyayı bulacaktık. Rusyaya irana hiç güvenmedim güvenmedim de bir anda abd avrupa ile ortak olup bize saldıracaktı malum örgütlerle.
Kısaca her türlü baskıya dayandığımız hergün bunların birbirleriyle arası açılıyor ve nihayetinde yüzyüze gelecekler.
  Abdülhamit in dediği gibi yıllardır bunların birbirlerine girmesini bekledim,  şimdi oldu ama ben yokum.
 Bu sefer o anda inşallah güçlü kalırız çayımızı içerken bunların birbirlerini yemesini seyrederiz. Eminim o an hiç bir terör unsuru cesaret bulupda ortaya çıkamayacak.

Değerli bir yorum. Bir de FETÖ piçlerinin etkinliği düşünülürse, ayrı daha büyük belaya davetiye çıkarabilir idi. Diğer yandan sınıra yığınak yaptığımız anda birden Hendek'in patlaması da ayrı düşünülesi. Kuşkusuz FKH'den önce girilecekti belli ki, önlenmeye çalışıldı ve nihayetinde de geciktirildi.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 18 Haziran 2018, Pazartesi - 22:06 »
Münbiç'te devriye görevi başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Bölgesi ile Münbiç sınırında devriye görevine başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından bağımsız devriye faaliyetlerine başlandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şu bilgilere yer verildi:

"Daha önce mutabık kalınmış Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca bugünden itibaren bağımsız devriye faaliyetlerine başlanmıştır."

Türkiye ve ABD'den Münbiç'te ortak çalışma

Münbiç'teki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, TSK'ya ait zırhlı araçlar, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ilçesi ile Münbiç cephe hattını birbirinden ayıran Sacu Çayı'nın civarına girdi.
TSK ve ABD unsurları, bu bölgede ABD üssünün de bulunduğu Dadat ilçesi karşısında ortak devriye-koordinasyon faaliyeti gerçekleştirdi.

Başbakan Yıldırım: Askerlerimiz Münbiç'te göreve başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün itibarıyla askerimiz Münbiç'te de göreve başladı. Oradan da bu terör unsurlarını temizlemek için çalışmaları Amerika ile yapıyorlar" dedi.

Türkiye ve ABD'den Münbiç'te ortak çalışma

ABD ve Türkiye, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde Fırat Nehri'nin batısında işgal ettiği Münbiç'ten çekilmesi için mutabakat sağlamıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo, 4 Haziran'daki görüşmelerinde, ilçede güvenlik ve istikrarın sağlanmasını da içerecek bir yol haritasını onaylamıştı.

Plan, Türk ve Amerikan taraflarının askeri ve istihbari unsurlarla ilçede ortak denetime başlamasını da öngörüyor.

Mutabakat ayrıca Münbiç'te teröristlerin çıkmasından sonra ilçenin yerel unsurlarından bir yönetim kurulmasını içeriyor.

Ağustos 2016’dan bu yana YPG/PKK işgalinde

YPG/PKK, Halep iline bağlı Münbiç ilçesini Ağustos 2016'da ABD'nin desteğiyle terör örgütü DEAŞ'tan alarak işgal etmişti.

Terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadele bahanesiyle YPG/PKK'ya desteğini sürdüren ABD, ilçe merkezinin DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından YPG/PKK'nın ilçeden çıkacağı konusunda Türkiye'ye garanti vermiş ancak bunu yerine getirmemişti.

Münbiç nüfusunun yüzde 90'ından fazlasını Araplar oluşturuyor.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/munbicte-devriye-gorevi-basladi-370531.html

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 16 Ağustos 2018, Perşembe - 21:35 »
Kırmızı listede aranan teröristin vurulma anı
Kırmızı listede aranan PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi İsmail Özden'in etkisiz hale getirildiği anların görüntüsü paylaşıldı.

Dağ yollarında ilerleyen konvoyu İHA takip etti, TSK uçakları hedefi tam isabet vurdu.

Irak'ın kuzeyinde PKK'nın sözde elebaşlarından KCK yürütme konseyi üyesi "Mam Zeki Şengali" kod adlı İsmail Özden'in etkisiz hale getirildiği operasyonun görüntüleri yayınlandı.

Kırmızı listede aranan terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar" listesinde "kırmızı" kategoride bulunan PKK/KCK bölücü terör örgütünün sözde yürütme konseyi üyesi ve Irak kuzeyi Sincar sorumlusu Özden'in MİT ve TSK'nın müşterek operasyonu sonucu etkisiz hale getirildiği, Milli Savunma Bakanlığınca dün yapılan açıklamayla duyurulmuştu.

Hedef tam isabetle vuruldu

"Terörle kaynağında mücadele" kapsamında gerçekleştirilen operasyona ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Buna göre, pek çok saldırının faili olan, bölücü terör örgütünün sözde elebaşlarından "Mam Zeki Şengali" kod adlı Özden'in aracının bulunduğu konvoy Irak'ın kuzeyindeki dağlık alanda insansız hava aracıyla takibe alındı.

Düzenlenen hava harekatıyla Özden'in bulunduğu araç vuruldu. Araçtan çıkarılan terörist, bu kez başka bir araçla uzaklaştırılmaya çalışılırken, TSK unsurları söz konusu hedefi de tam isabetle vurdu.

Sınır ötesindeki başarılı operasyona, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya ile şehit edilen 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın adı verildi.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/kirmizi-listede-aranan-teroristin-vurulma-ani-380546.html

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2018, Pazar - 16:07 »
Vural üstadın MİT başlığında belirttiği üzere düşüncelerimizin uçmaması ve doğru yerde toplanıp bir belgelik ve bilinç/şuur alanı oluşturması için ilgili başlığı ilgili ad altında açmış bulunuyorum. Ulusumuz elimiz üzerinde bölmek, bir birine düşürmek, kışkırtmak ve her bir nesnenin sağlıklı biçimde var olup işlemesi için gerekli olan iç huzuru ve dengeyi bozmak için düşmanlarımızın ne gibi vasıtalarla, ne gibi yordam yöntemlerle devreye soktuğu çokyönlü harekâtları konuşmak için, kendi aramızda ve daha da genişleyeceğimizi bilerek aramıza katılacak olanlara da bilgi, us olsun diye bir bilgi-bilinç alanı oluşturup bu hayatî konuyu görüşebileceğimiz başlık bu olsun.

Bu bağlamda kendisinin imlediği Sputnik duyurusundan devâm etmek istiyorum. Derdi habercilik olan böylesi bir duyuruyu kuşku yok ki ardı ardına üç kez vermez. Zaten Sputnik ve diğerlerin hepsinin her zaman belirli siyâsî kurulma amaçları vardır. Her ne denli birileri ile o ya da bu konuda o ya da bu neden(ler)den ötürü bir ittifâk içinde olsak da, tüm dünyanın yine de her zaman her yerde -azıyla ya da çoğuyla- birleştiği bir husus vardır ki, o da Türkiye/Türk Milleti düşmanlığıdır. Bu bağlamda da Haluk Bayraktar'ın geçen günlerde Güvenli Bölge'de yaptığı açıklamalar, keza Mete Yarar'ın da, çok önemli. Afrin'de her türlü elektronik harp ile karşılaştığımızı ve bu işi de yalnızca iki devletin (BD (Birleşik Devletler; o lânet olası nefretlik illet sözü anmak işime gelmeyenler işlerdendir.), Rusya) kılabildiğini söylediler daha doğrusu ''kimseye sırt dayamamamız gerektiği'' konusunda bu işi yapabilecekler arasında ilgili konuşma arasında bilinçli olarak Rusya'yı da andılar (M. Y.) ki, onların da yapmış olduğunu imlediler yâhut Mete Yarar imlemiş oldu.

Bu açıdan ve birçok başka açıdan kaşıdıkları ve de kaşıyacakları, her bir fırsatta bize zarar vermek için çabalayacakları, çalışacakları, uğraşacakları bir gerçektir ve ortadadır. Bizim, bu bağlamda, yapmamız gereken her bir devlet gibi ''orta yollu'' olup her dâim kendi çıkarımızı gözetip gerektiğinde herkesle her türlü iş birliğine gitmek gidebilmek olmalıdır. Bunu yaparken her bir yandan her bir kesten başka türlü hareketlerin gelebileceğini de hiçbir zaman unutmamaktır. Öz sözle her vakit masada olacağız; ancak ''masa''nın ne demek olduğunu, o masanın ''kendi çıkarımı düşünürüm ve ona göre de hareket ederim, kimseye eyvallahım yok'' masası olduğunu çok iyi bileceğiz.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2018, Pazartesi - 01:24 Gönderen: Caner Çetin »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2018, Pazar - 16:38 »
Bu ülke ile derdi olanlara,bu ülkeye zarar vermeye çalışanlara,iç savaş çığırtkanlığı yapanlara bu başlık altında bunları afişe edelim.Bunlarla mücadelemizi bu başlık altında verelim.

Beğenenler: vural, Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 12:21 »
Cumhurbaşkanı'nın Kıbrıs hakkında önemli açıklamaları olmuş. Olay biraz psikolojik anlamda ulus üstünlüğümüzle ilgili olduğundan yorumumu buraya geçiyorum. Belirtmesi şu ki, ''gerçek anlamda Kıbrıs'ta üs kurulmasına gerek yok zîra oraya ulaşmamız dakikalar işi; işin yalnızca psikolojik bir düzeyi var ve bu açıdan da yapılabilir,'' diyor.

Burada açıkça niyet gizlenip bir şeyler bilinçli belirsiz/muallak tutuluyor. Sanıyorum ki, ağ yüzde ilgili duyuru yazıcımızın belirttiği gibi ileride bu üs gerekli olacaktır; yalnızca psikolojik bile olsa. İleride muhakkak bir hamle göreceğizdir. Diğer yandan konu üzerine sözleri keskin görünüyor. Kararlılık ifâdesi açıkça görülüyor/seziliyor.

Bazan, gerçekten de salt düşman beyninde psikolojik üstünlük ve veya baskı sağlamak, aynı bize karşı yapılmaya çalışıldığı gibi, amacıyla küçük bile olsa bir takım işlerin gerçekleştirilmesi, yapıların yükseltilmesi, vücût bulması çok önem arz eder durumdadır.

Çevrimdışı vural

« Yanıtla #30 : 18 Eylül 2018, Salı - 07:54 »
ben başlığın ciddiyetini daha iyi anlamak için bir facebook gözlemi ve diyalogumdan örnek vermek istiyorum. sayfa ismi tam aklımda değil ama polis ve askerle alakalı bir sayfa zamanda hendek olaylarının sonunda pkk nın içerde yenilgiyi örtmek için tüm gücüyle saldırdığı ve ordumuzun suriye ye girmeye hazırlandığı(ya da girdiği ilk günler tam hatırlamıyorum)günler .bir uzmanımız birliğine giderken mola yerinde şehit ediliyor silahı yok. tabi ki herkes kızgın herkes üzüntülü hergün şehidimiz var konu yiğidimizin silahı olsaydı da belki kendini kurtarabilirdi den başladı donra bir anda konu hep uzmanlar şehit oluyor a geldi.işte bu ön hazırlık devresinden sonra ki aşama .benim yazıştığım şahıs uzman ama sakın yanlış anlaşılmasın kimse hain değil dikkat etmezseniz herkes etkilenir aklımda kaldığı kadar yorumları yazayım daha iyi anlaşılsın.uzun yorumlardan sonra iş çığrından çıkınca dayanamayıp yorum yazdım
 _ bütün işi uzmanlar yapıyor
_ bakın şu an iş ciddi olduğundan acemi askerler sahadan çekildi tecrübeli uzman ve rütbeliler sahada
_en çok uzmanlar şehit oluyor
_önceden askerler sahadayken en çok askerlerden şehit veriyorduk o zaman ne diyordunuz?( hatırlarsanız o zamanlarda neden gencecik tecrübesiz askerleri öne sürüyorsunuz gibi bir söylem vardı)
_şartlarımız iyi değil orduda eşit muamele yok
_orduda her zaman bir ast üst kademesi olur bakın bu söylemler başka yerlere çıkar dikkat edin(burda beni rütbeli sandı sanırım cevap gelmedi ama bir kadın devreye girdi kötü niyetli değil  şehidimiz için üzüldüğü belli ama ilk paylaşımlardan etkilenmiş)
_sen zaten ne anlarsın orada askerlerin şartlarını nerden biliyorsun senin gibi klavye milliyetçileri ne anlar askerimizin silahı olsaydı şehit olmazdı
birkaç yazışma daha oldu tam hatırlamıyorum ama en sonunda kadın askerimiz devletin ihmali yüzünden öldü onu devlet öldürdü dedi
işte dedim olay bu şekilde, devlet ihmali yüzünden öldü =devlet öldürdü = katil devlete çıkar bu iş sonra devlete düşman olursun sonra senin gibileri kenara ayırırlar biraz daha doldururlar şu meşhur biz atatürkün askerleriyiz sloganını atarsın başka bir şekilde hazırlanan başka bir grup biz tayyibin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan bir grup biz muhammedin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan grup türküz der işte bu toplumsal ayrışmadır .
bu arda şundan da bahsedeyim askerlerimizin kolundaki göktürkçe türk yazısının yasaklanmasının sebebide bu diye düşünüyorum.türklük üzerinden ordu içinde bir ayrıştırma var buna da dikkat etmek gerekir.
yazım konusunu tambeceremediğim için biraz karışık yazdım ama eminim benim izlenimlerime hak vereceksiniz

_

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Eylül 2018, Salı - 15:57 »
ben başlığın ciddiyetini daha iyi anlamak için bir facebook gözlemi ve diyalogumdan örnek vermek istiyorum. sayfa ismi tam aklımda değil ama polis ve askerle alakalı bir sayfa zamanda hendek olaylarının sonunda pkk nın içerde yenilgiyi örtmek için tüm gücüyle saldırdığı ve ordumuzun suriye ye girmeye hazırlandığı(ya da girdiği ilk günler tam hatırlamıyorum)günler .bir uzmanımız birliğine giderken mola yerinde şehit ediliyor silahı yok. tabi ki herkes kızgın herkes üzüntülü hergün şehidimiz var konu yiğidimizin silahı olsaydı da belki kendini kurtarabilirdi den başladı donra bir anda konu hep uzmanlar şehit oluyor a geldi.işte bu ön hazırlık devresinden sonra ki aşama .benim yazıştığım şahıs uzman ama sakın yanlış anlaşılmasın kimse hain değil dikkat etmezseniz herkes etkilenir aklımda kaldığı kadar yorumları yazayım daha iyi anlaşılsın.uzun yorumlardan sonra iş çığrından çıkınca dayanamayıp yorum yazdım
 _ bütün işi uzmanlar yapıyor
_ bakın şu an iş ciddi olduğundan acemi askerler sahadan çekildi tecrübeli uzman ve rütbeliler sahada
_en çok uzmanlar şehit oluyor
_önceden askerler sahadayken en çok askerlerden şehit veriyorduk o zaman ne diyordunuz?( hatırlarsanız o zamanlarda neden gencecik tecrübesiz askerleri öne sürüyorsunuz gibi bir söylem vardı)
_şartlarımız iyi değil orduda eşit muamele yok
_orduda her zaman bir ast üst kademesi olur bakın bu söylemler başka yerlere çıkar dikkat edin(burda beni rütbeli sandı sanırım cevap gelmedi ama bir kadın devreye girdi kötü niyetli değil  şehidimiz için üzüldüğü belli ama ilk paylaşımlardan etkilenmiş)
_sen zaten ne anlarsın orada askerlerin şartlarını nerden biliyorsun senin gibi klavye milliyetçileri ne anlar askerimizin silahı olsaydı şehit olmazdı
birkaç yazışma daha oldu tam hatırlamıyorum ama en sonunda kadın askerimiz devletin ihmali yüzünden öldü onu devlet öldürdü dedi
işte dedim olay bu şekilde, devlet ihmali yüzünden öldü =devlet öldürdü = katil devlete çıkar bu iş sonra devlete düşman olursun sonra senin gibileri kenara ayırırlar biraz daha doldururlar şu meşhur biz atatürkün askerleriyiz sloganını atarsın başka bir şekilde hazırlanan başka bir grup biz tayyibin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan bir grup biz muhammedin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan grup türküz der işte bu toplumsal ayrışmadır .
bu arda şundan da bahsedeyim askerlerimizin kolundaki göktürkçe türk yazısının yasaklanmasının sebebide bu diye düşünüyorum.türklük üzerinden ordu içinde bir ayrıştırma var buna da dikkat etmek gerekir.
yazım konusunu tambeceremediğim için biraz karışık yazdım ama eminim benim izlenimlerime hak vereceksiniz

_

Estağfurullah. Gâyet net anlaşılıyor. Eline emeğine sağlık. İşbu örnek çok çarpıcı bir örnektir. Buna ek olarak şunun da anılması gerektiğini düşünüyorum. Toplum olarak çok tez canlıyız (ya da o hâle geldik/getirildik). Bu gibi ve benzer kritik durumlarda serin olamamak, soğuk kanlı olamamak nedeniyle sağlıklı düşünemiyoruz, zihin yollarımız kapanıveriyor. Bunun hem kendimizi kişi (biliğ/anlayış/idrâk/kavrama seviyesi, zekâ düzeyi, bir şeyleri görme yorma idrâk işi) olarak çokça geliştirmek istemediğimizle ve veya bunu yapmadığımızla hem de genel olarak o ya da bu konuda birçok kez yeterli, uz bilgiye (konuya vâkıf olmak; olmak isteği yâhut da en önemlisi ehil olunmadık ise, haddin bilmek erdemine iye olmak, ileri geri konuşmamak) iye olmamamız ile ilgisi var. Bu nedenle en başta dikkat etmemiz gereken ilk olgu her zaman şu olmalıdır ki, duyguların, kinin, öfkenin bize hâkim olmasına müsaade etmemeliyiz. Düşüncenin, seçeneklerin yollarını -konu ve alan ne olursa olsun- her dâim açık bırakmalıyız ki, yanlışa düşmeyelim. Yoksa bu çok çabuk gerçekleşecektir. Toplum olarak en büyük sıkıntılarımızdandır bu.

''törük'' yazan yama/eklemleme konusu da bununla ilgili olabilir, evet. Aksi durumda zaten TURAZ ŞAHİNİ'ne belgi unsuru olmaz idi. Şu an benim üye belgim.

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 18 Eylül 2018, Salı - 16:55 »
O yazışmada yazan kişi asker değil,amacı askermiş gibi yaparak ortalığı bulandırmak.Kuvvetle ihtimal fetöcüdür.

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Eylül 2018, Perşembe - 20:24 »
OTÖ (Oktar Terör Örgütü) sözde yurt dışı sorumlusu Ece Koç itîrâfçı olup 70in üzerinde sayfalık itîrâfnâme vermiş.

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Eylül 2018, Cuma - 18:32 »
Bu başlık altında değerlendirmeyi uygun gördüm. Başlığı biraz genişletebiliriz.

Soruşturduğuma göre KVK adlı bir şirket imiş. Bir ortağı hepimizin gâyet iyi bildiği Osman Kavala denen çaşıt imiş. Gerisini çok anlatmaya gerek kalmıyor. Sunar kişi de o dönemde bizden yana eksiklikler ve yanlışlar üzerinde durmuş zâten.

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Eylül 2018, Cuma - 20:12 »
Bir Kürt yayını olan NRT koşunumuzun (army) Irak kuzeyi Sidekan bölgesindeki Şapan köyüne girişini/bulunuşunu yayınlamış. İlerleme, yığınak yapıp yerleşme sessiz soluksuz sürüyor anlaşılan.

Bilgi: Başlığın adını uygunca değiştirdim. Böylece yurt dışını da kapsamakta.

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Eylül 2018, Cuma - 21:55 »
Bu gibi lağım siteleri de açığa vurmak, açık etmek görevimizdir. Nereye şikâyet edilir bilmiyorum; sanırım bir CİMER tüzümü var idi. Görenlerimizden oraya baş vurmak isteyenler yapabilirler. Bir şey olur, ya da olmaz. Önemli olan bir şeye çabalamak ve yapabileceğimiz durumda olan vazifeyi, vazifemizi yerine getirmektir. Ben kendim bir ''bağlantı'' yerime ilettim; bir şey çıkar mı bilmiyorum. CİMER işi için ise e-devlet üyeliği gerek sanırım. Benim yok, yurt dışında olup bu konuyla daha ilgilenme fırsatım olmadığından. En son kertede bu aşağılıkların da ifşâ edilip bilinmesi ulus yararına, kamu yararınadır. Üzerlerinde gözlerimizin, kurdun nefesinin olduğunu bilecek bu köpekler.

Ladin denen ne yidüğü belirsiz itin yanına kimi koymuşlar, bakın. Ben buraya o aşağılık görüntüyü koymayacağım. Kendiniz girip bakabilirsiniz. Ortalarda bir yerde.

Buradan öylelerine de îlân olsun. Sizin gibilerini er geç bu ülkeden def edeceğiz. Bekleyin. Bu ülkede her bir konuda en son sözü, en son hamleyi bu vatanın ''kurucusu'', asıl sâhipleri yapar.

https://www.islam-tr.net/konu/sakal-ve-vucut-killari.22778/
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2018, Cuma - 21:57 Gönderen: Caner Çetin »

Beğenenler: çıspıntır, muhendus

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Eylül 2018, Cuma - 22:29 »
Bir adaşımdan bilgi aldım. EGM Mobil diye bir Emniyet'imizin bir uygulaması var. Onu kurun. ''Online İhbar'' üzerinden ad, soy ad, tel. sayısı, vb. bilgileri girip ihbar başlığı ile ihbar metnini doldurup, görüntü de eklemek dilerseniz (beni ilgili görüntüyü yükledim) görüntüyü ekleyip, il ile ilçenizi ve ağ kutu bilginizi (e-mail) girdikten sonra gönderebilirsiniz. Başlığa ''Mustafa Kemal Atatürk'e Hakaret ve Kendisini Bir Teröristten Daha Aşağı Gösterme Suçu'' gibi bir başlık girebilirsiniz. Metni dilediğinizce.

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 28 Eylül 2018, Cuma - 22:52 »
Bu gibi lağım siteleri de açığa vurmak, açık etmek görevimizdir. Nereye şikâyet edilir bilmiyorum; sanırım bir CİMER tüzümü var idi. Görenlerimizden oraya baş vurmak isteyenler yapabilirler. Bir şey olur, ya da olmaz. Önemli olan bir şeye çabalamak ve yapabileceğimiz durumda olan vazifeyi, vazifemizi yerine getirmektir. Ben kendim bir ''bağlantı'' yerime ilettim; bir şey çıkar mı bilmiyorum. CİMER işi için ise e-devlet üyeliği gerek sanırım. Benim yok, yurt dışında olup bu konuyla daha ilgilenme fırsatım olmadığından. En son kertede bu aşağılıkların da ifşâ edilip bilinmesi ulus yararına, kamu yararınadır. Üzerlerinde gözlerimizin, kurdun nefesinin olduğunu bilecek bu köpekler.

Ladin denen ne yidüğü belirsiz itin yanına kimi koymuşlar, bakın. Ben buraya o aşağılık görüntüyü koymayacağım. Kendiniz girip bakabilirsiniz. Ortalarda bir yerde.

Buradan öylelerine de îlân olsun. Sizin gibilerini er geç bu ülkeden def edeceğiz. Bekleyin. Bu ülkede her bir konuda en son sözü, en son hamleyi bu vatanın ''kurucusu'', asıl sâhipleri yapar.

https://www.islam-tr.net/konu/sakal-ve-vucut-killari.22778/

Zaten o gafillerin tek derdi şekil ve şemal.Ne kadar hurafe varsa bunlar onun peşinden gider.Abd ile işbirliği yaparlar,yahudilerle işbirliği yapar,adam öldürür,masumların kanını döker,kadınlara zindan hayatı  yaşatır, işkence yaparlar.Kurandan değil Bid'atlerden beslenirler.İslamiyeti işlerine geldiği gibi yorum katar ve kullanırlar.Kul hakkı yerler,Haşa kendilerini Allah yerine koyarlar ve insanlara olmadık çile çektirerek,olmazsa hakaret ederek,olmazsa iftira ederek puan toplamaya çalışırlar.Ölmüş adamların arkasından küfrederler.Allah'ın ahirette keseceği cezayı bunlar dünyadayken keserler.Sakal uzatırlar ama her türlü fitneyi de yaparlar.Kendi istediklerini yapmıyor diye adam idam ederler.

Oysa islam insana- bireye gönderilmiştir.İnsan ister inanır ister inanmaz.İster namaz kılar,ister kılmaz,ister oruç tutar ister tutmaz.Bu inançta tamamen özgürdür.Hiç bir zorlamayı hiç bir Allah'ın kulu yapamaz.Leküm diniküm veliye din ''Sizin dininiz size benim dinim bana'' diye başuna söylemiyor Allah Kafirun suresinde.

Bu nedenle,kim ki dini kullanarak o memlekette bir şeyler yapmaya çalışıyor,bir şeyleri dikte ediyor,ya sakladıkları bir şeyler var ya da dış mihraklarla işbirliği yapıyor.İslamı idrak edenler bilir ki Dinde Zorlama Yoktur.İster sakal bırakır ister bırakmaz.Bu onun kafir olduğu anlamına gelmez,sadece bir sünneti yerine getirmiyor denebilir.Sünnet ise farz değildir.Peygamberin izinden gitmek iyidir,lakin %100 yapabilmek ne kadar zordur.Mesela kaç müslüman yemekten önce parmağına tuz bulandırıp yemeğe başlıyor.Mesela kaç müslüman komşusuna ehemmiyet veriyor onun haliyle halleniyor,o açsa doyuruyor.Kaç müslüman zekatını veriyor(Dikkat bu farz).Lakin şartlar nedeniyle bunlardan birini yapamıyorsan,yapmıyorsan da dinden çıkmazsın.Kimse kimseyi kafirlikle suçlayamaz.Onu sadece ve sadece Allah bilir.Kimse kendini haşa Allah yerine koymasın.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, Çarşamba - 06:45 Gönderen: Caner Çetin »

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 01:21 »
   Hiç kuşkusuz bu topraklar,yer altı kaynakları ile stratejik bir öneme haiz.Petrol fışkıran ortadoğunun ve bu petrolü batıya akıtacak olan toprak parçasının ne denli önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir.Bir Tv programcısı olan Mehmet Ali Birant'ında dediği yada söylettirildiği gibi''Türkiye,Türkler tarafından yönetilemeyecek kadar değerli bir ülkedir''sözü sanırım her şeyi anlatıyor.

İnönü'nün Abd ile 1947 yılında yaptığı Fulbright anlaşması ile Abd o tarihten itibaren ülkemize ağ kuramaya başlamış,tarımdan eğitime,sanayiden sağlığa,savunma sanayiimize kadar iliğimize kadar bizi Abd veya Abd şirketlerine tam olarak bağımlı hale gelmemize neden olmuştur.Bu işin görünen tarafı,görünmeye tarafı ise Bülent Ecevit'in de dediği gibi ‘Ben Başbakan olduğumda soruşturma başlattım. Önce karşımıza engeller çıktı. Bunları aşmak için uğraştığımızda ise önümüze koca bir duvar çıktı. İşte o duvar Gladio’dur.’ Abdülkadir Selvi'nin kitabında yazmaktadır.

Bu yapılanmanın başlangıç tarihi aslında Fulbright anlaşmasıdır.Bu tarihten itibaren ABD ve yandaşı İngiltere Türkiye'nin tüm sathına Atatürk tarafından bertaraf edilen Amerikancı ve İngilizci tayfanın tekrar ülkemizde vücut bulması ve kaldıkları yerden devam etmesini sağlayan anlaşmadır.

Akabinde bu yayılma,ülkenin çok önemli yapı taşlarını ele geçirmeye başladı.Ülkemizde 1960'lı yıllardan itibaren kaoslar,kargaşalar,tedhiş,Anarşi ve Terör yavaştan alevlenmeye ve sonrasında bu alev her yerimizi kapladı her yerimizi yakmaya başladı.

Terörler darbeyi darbeler ekonomik sıkıntıyı,ekonomik sıkıntılar fakirleşmeyi,fakirlik yokluğu tetikledi ve ülkemiz her yönüyle içten fethedilmiş ve kıpırdayamaz hale getirilmiştik.

Sonrasında Askeri yapılanmalar Nato'nu(ABD'nin) genellikle temas halinde olduğu subayların kurmay edildiği bir yapılanmanın olduğu,Mit teşkilatının maaşınında CİA tarafından verilmesi gibi ironik bir durum ile karşı karşıya kaldı bu ülke.Bir nevi bir zamanlar ABD'nin 51. eyaleti gibi bir muamele yapılıyordu.

ABD'nin her talebi koşulsuz yerine getiriliyor,getirilemediği zamanlarda bombalar patlıyor masum onlarca yurttaşımız canından ediliyordu.ABD'nin ayağına basan kimi subaylar,kimi siyasetçiler,kimi gazeteciler ya şüpheli kazalarda yada bombalı suikastlarda canından ediliyordu.

CİA'nın ''Our boys have done it'' (yani bizim çocuklar bunu(Darbeyi) başardı) diyerek 1980 darbesini müjdeliyordu.Ordu üst kademesini kendi egemenliğine alan CİA, Türkiye'deki bütün operasyonlarında hiç bir sorun ile karşılaşmıyor Türkiye Barut fıçısına döndükçe dönüyordu.''Dünyada her devletin bir ordusu vardır, Türkiye'de ise ordunun bir devleti vardır.'' sözü bu dönemde geçerlilik kazanmış masum binlerce Türk evladı sorgusuz sualsiz ceza evlerinde her türlü işkencelerden geçirilerek neredeyse 600 bin çocuğun ve genci heba olup gitmesine kimsenin kılı bile kıpırdamıyordu.3-5 azılı katilin ve teröristin cezasını bu gençler ödüyor,Kenan Evrenin ''kimseye ayrıcalık yapmadık bir sağdan bir soldan astık''sözünü söyleyerek suçlu suçsuz ayrım yapmadan yüzlerce kişinin idam edilmesi ve on binlerce kişinin sakat kalmasına neden olunuyordu.Kenan Evren ve arkadaşlarının yapmış olduğu darbenin 1. aşamasını pkk'nın 1990'larda yaptığı eylemler sonucunda onbinlerce masum Türk ve Kürt vatandaşının öldürülmesi veya sakat kalması ile sonuçlanıyordu.2.Hamlesi ise bu gün Fetö olarak adlandırdığımız ''istihbarat ve derin yapılanma olarak karşımıza çıkıyordu.Bu fetönün ilk nüveleri de Kenan Evren tarafından atılmış ve 1990'larda Türkiye sathında bir cemaat yapılanması olarak insan devşirilmeye başlanmış ve bu günlere gelinmiştir.

Şimdiye kadar anlatmaya çalıştıklarım ABD'nin yurt içi kuşatmaları hakkında açık kaynaklar tarafından gerek gazeteler,gerek Tv yorumcuları ve gerekse yazılan çizilen makaleler ve kitaplardan aklımda kalanlardı.

Yanlış aksettirdiklerim varsa,konuya vakıf olan arkadaşlar elbette ki itirazını dile getirebilirler.

En kısa zamanda ABD'nin ülke dışından yaptığı kuşatma hamleleri ile ilgili bir sunum yapmaya çalışacağım.Ancak sizlerde konu hakkında bildiklerinizi paylaşın lütfen.Vakıf olmadığımız konular varsa bu vesile ile öğrenmiş oluruz.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2018, Pazartesi - 01:19 Gönderen: Caner Çetin »