27 Şubat 2020, Perşembe - 19:20

Gönderen Konu: Umumi Başlık  (Okunma sayısı 448 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner Çetin

  • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
  • Buyruk
  • *
  • İleti: 3292
  • Beğeni Sayısı: 604
  • Cinsiyet: Bay
  • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
  • Referans Olunan Üye(ler): 5
    • Profili Görüntüle
Umumi Başlık
« : 24 Kasım 2018, Cumartesi - 22:45 »
ABD merkezli uçak üreticisi Boeing, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayınlayarak SparkCognition ile işbirliği yapmaya başladığını duyurdu.

Bu ikili SkyGrid adlı yeni bir şirketin oluşumunda rol oynayacak. SkyGrid, havacılık sektörünü en yeni teknolojilerle buluşturmayı hedefliyor.

ABD’nin Teksas Eyaleti’nde kurulan SkyGrid Blockchain, yapay zeka, veri analizi gibi çeşitli teknolojileri kullanacak. Şirketin önceliklerinden biri hava trafiği yönetimini çok daha kolay ve verimli bir hale getirebilmek.

Koin Bülteni'nde yer alan habere göre; Yenilikçi teknolojilerden faydalanacak olan şirket, günümüz hava sektöründeki sorunlarla mücadele edebilmek için çeşitli çözümler üretmek istiyor. Şirket ayrıca insansız hava araçlarıyla ilgili de bazı araştırmalar yapacak. Boeing’in yetkili isimlerinden Steve Nordlund, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Bu sektörde Boeing ve SparkCognition arasındaki işbirliğinin eşine rastlayamazsınız. SkyGrid dünya çapında milyarlarca kişinin daha güvenli bir uçuş yaşamasını sağlayacak dijital altyapıyı kuruyor.”

Kısa süre içerisinde SkyGrid’in de CEO’su olarak görev almaya başlayacak olan SparkCognition CEO’su Amir Husain, Boeing ile kurulan bu işbirliği hakkında şu yorumu yaptı:

“SkyGrid havacılık sektörünü yeni teknolojik gelişmelerle buluşturmak için yapay zeka ve blockchain teknolojilerini kullanıyor. Birbirinden farklı özellikleri tek bir ortamda toplayan SkyGrid, büyük çaplı hava araçları için hazırlanan uygulamaları çok daha erişilebilir hale getirecek.”

SparkCognition makine öğrenimi ve nesnelerin interneti gibi teknolojilerin yanı sıra Blockchain teknolojisinden de faydalanıyor. Şirket, bu teknolojileri özellikle üretim alanında kullanıyor ve böylece üretimi daha verimli hale getiriyor.

Haber: AirPort Haber.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2018, Pazartesi - 06:31 Gönderen: Caner Çetin »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun