27 Ocak 2020, Pazartesi - 09:44

Gönderen Konu: Aselsan X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi DENİZKURDU Tatbikatında  (Okunma sayısı 2634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner Çetin

  • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
  • Buyruk
  • *
  • İleti: 3290
  • Beğeni Sayısı: 604
  • Cinsiyet: Bay
  • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
  • Referans Olunan Üye(ler): 5
    • Profili Görüntüle
Aselsan X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi DENİZKURDU Tatbikatında
« : 01 Temmuz 2019, Pazartesi - 22:13 »
Kılıç Sınıfı Hücumbotlara Askeri Uydu Muhabere Sistemi Tedariki Projesi (KASUMSİS Projesi) kapsa­mında teslim edilen X-Bant Anten Sistemi tasarı­mına Aselsan özkaynaklı proje olarak başlandı. İlgili Aselsan Özkaynaklı Proje ile Türkiye’de ilk yerli ve milli 1 metre 3 eksen Stabilize X-Bant Uydu Haberleşme An­ten Sistemi tasarım çalışmalarına devam edilmiş olup, akabinde Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN ara­sında KASUMSİS Projesi imzalandı.

Yerli ve milli olarak tasarlanan diğer uydu haberleşme birimleri ile oluşturulan KASUMSİS X-Bant Uydu Haber­leşme Sistemi kalifikasyon ve fabrika testleri, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ka­tılımı ile başarılı bir şekilde Nisan ayında tamamlandı.

Sonrasında ilk KASUMSİS X-Bant Uydu Haberleşme Sis­temi TCG MELTEM üzerine entegre edilerek Savunma Sanayii Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı katı­lımı ile Akdeniz ve Ege sularında gerçekleştirilen liman kabul testleri ve seyir kabul testlerinden başarıyla ge­çerek ilk geçici kabul gerçekleştirildi. KASUMSİS X-Bant Uydu Haberleşme Sisetemi, Deniz Kurdu 2019 Tatbi­katında da ilk defa Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tara­fından aktif olarak kullanıldı ve tam not aldı. KASUMSİS X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi sayesinde Kılıç Sınıfı Hücumbotlar uydu kapsama alanı içerisindeki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleş­me yeteneğine sahip oldu.

https://www.defenceturk.net/aselsan-x-bant-uydu-haberlesme-sistemi-denizkurdu-tatbikatinda

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun