21 Ocak 2020, Salı - 10:00

Gönderen Konu: ABD AUSA 2018  (Okunma sayısı 517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
ABD AUSA 2018
« : 11 Ekim 2018, Perşembe - 23:10 »
Türk savunma ürünleri ABD'de sergilendi

Amerikan Ordu Derneği (AUSA) tarafından düzenlenen AUSA 2018'e, Türkiye'den ROKETSAN ve REPKON katıldı.Washington'da düzenlenen AUSA 2018, savunma sanayisinde faaliyet gösteren çok sayıda profesyoneli ve firmayı buluşturdu.

Etkinliğe Türkiye'den, alanlarının önde gelen firmaları ROKETSAN ve REPKON katıldı. Şirketler, açtıkları stantlarda ürün ve kabiliyetlerini anlattı.

Güçlü ürün portföyüyle dikkati çeken ROKETSAN, aralarında Cirit Lazer Güdümlü Füze, MAM-L ve MAM-C mini akıllı mühimmat, SOM-J JSF Uyumlu Stand Off Mühimmatı, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füze'nin bulunduğu ürünlerine ait modelleri sergiledi.Çok sayıda ülke ve uluslararası firmadan temsilci ve heyet, ROKETSAN standını ziyaret ederek, şirketin sahip olduğu teknoloji ve ürünler hakkında bilgi aldı.

REPKON ise dünya çapında sadece birkaç firmanın kabiliyetleri dahilinde olan flowforming makine ve üretim metotları çerçevesinde roket gövdesi ve namlu konusunda görüşmelerde bulundu. Şirketin standında bu teknolojiyle ortaya konulan ürünlerden örnekler yer aldı.

REPKON, sahip olduğu patentli metotlarıyla şekillendirilmesi kompleks parça ve malzemelerin üretimini gerçekleştirebiliyor.

https://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/turk-savunma-urunleri-abdde-sergilendi-388786.html
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, Perşembe - 23:13 Gönderen: YörükEfe »
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ABD AUSA 2018
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2018, Cuma - 20:26 »
Arnold Defense, özel ve konvansiyonel kuvvetlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla , İKA’ya (İnsansız Kara Aracı) veya küçük bir bota kolayca entegre edilebilen yeni nesil 70 mm lazer güdümlü roketatar sistemi FLETCHER’i geliştirdi.

8 – 10 Ekim 2018 tarihleri arasında Washington DC’de gerçekleşen ABD Ordusu Savunma Fuarı AUSA 2018’de Arnold Defence da yer aldı. İlk olarak bir yıl önceki Londra’da DSEI Savunma Fuarında sunulan FLETCHER sistemi, son derece başarılı bir ateşleme testi sürecine girdi ve ilk düşük yoğunluklu üretimine başladı.

Yeni FLETCHER Lazer Güdümlü Roket Fırlatıcı sistemine gösterilen olağanüstü ilgiye takiben, Arnold Defense, devrim niteliğindeki heyecan verici yeni sistemleri için denizcilik temelli konseptler ile ilgili de çalışmalar yapılmakta olduğunu belirtti.

FLETCHER ile Arnold Savunma, yüksek kabiliyetleriyle kendini kanıtlamış roket fırlatıcılarının kullanımını havacılık platformlarından arazi ortamına genişletti.

Kara tabanlı, monte edilebilen ve sökülebilen FLETCHER sistemi asimetrik savaşın ihtiyaçlarını karşılamak için gelişmiş roket güdüm teknolojisini kullanıyor, karadan karaya hassas bir etki sağlamak için hem özel hem de konvansiyonel kuvvetler tarafından kullanılmak üzere optimize edildi.Şimdilerde keşfedilen daha geniş kavramlar FLETCHER’ın kullanımını, İnsansız Kara Araçları (İKA), deniz ve kıyı platformlarına kadar genişletiyor.

İKA’ya FLETCHER’ı monte edilebilme özelliği, kara kuvvetlerine uzaktan destek veya mobil savunma operasyonları sunacak; uzaktan kumandalı, lazerle yönlendirilen silah sistemlerinin taktiksel olarak konumlandırılması için önemli ölçüde daha geniş bir alan sağlarken karadaki birliklerin yaşayacağı olası riski önemli ölçüde azaltıyor.

FLETCHER’ın deniz ve kıyı platformlarına monte edilmesi ile taktik seviyede kurulabilen ve çalıştırılabilen 5 km’ye kadar hassas bir silah sistemi sağlanabiliyor.

Arnold Defense Başkanı ve CEO’su Jim Hager, “FLETCHER’ı uluslararası pazarda bir fiil sergilendiğinden beri, bu sistem özellikle özel operasyon birimlerince dünya çapında büyük ilgi gören bir ürün haline geldi. Roket fırlatıcılarımız halihazırda uluslararası hava platformlarında iyi bir şekilde kurulmuş olduğundan, FLETCHER ile kara ve deniz ortamlarına geçiş doğal bir ilerlemedir. Bu heyecan verici yeni konseptler, hem karadan hem de denizden askerlere, daha önce hava birliklerinin desteğine başvurmaksızın mevcut olmayan bir dönüşüm yeteneğini sağlayacak. ” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: Ağ yüzümüz. 2018.10.12.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun