29 Ocak 2020, Çarşamba - 19:46

Gönderen Konu: Ukrayna Arms & Security Fuarı  (Okunma sayısı 824 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« : 09 Ekim 2018, Salı - 23:56 »
Ukrayna Savunma Fuarı Kapılarını AçıyorUkrayna'nın her yıl Kiev'de düzenlenen Savunma ve Güvenlik Fuarı yarın kapılarını açacak. Fuara Ukrayna firmaları yoğun katılım gösterirken Türkiye'den beş firma stand açacak. Türkiye'den fuara katılan firmalar şöyle; ASELSAN, AYESAŞ, Nurol Teknoloji, Türksat ve Vestel. Türksat firması fuarla koordineli olarak bir yan holde   düzenlenen Havacılık ve Uzay Fuarında da stand açacak. Fuarda ASELSAN'ın Spets Techno Export (STE) ile tanksavar çözümleri tanıtılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/ukrayna-savunma-fuari-kapilarini-aciyor/7179/1
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:17 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:01 »
Her yıl düzenleniyor: Kiev’de Uluslararası Silah ve Güvenlik FuarıHer yıl Kiev'de düzenlenen Savunma ve Güvenlik Fuarı bugün kapılarını ziyaretçilere açtı.
KİEV (QHA) 9 EKİM 2018 -
Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 15. Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı bugün kapıları açtı.

9-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuarda 18 ülkeden gelen üreticiler yeni nesil silahları, askeri teçhizat ve ekipmanı tanıtacak.

Fuar 9-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

BEŞ TÜRK FİRMASI FUARDA ÜRÜNLERİNİ TANITIYOR
Fuarda Türkiye'den beş firma stant açtı.

Türkiye'den fuara savunma devi ASELSAN, AYESAŞ, Nurol Teknoloji, Türksat ve Vestel Savunma Sanayı şirketleri katılıyor.

Türksat firması fuarla koordineli olarak bir yan holde  düzenlenen Havacılık ve Uzay Fuarında da stant açacak. Fuarda ASELSAN'ın Spets Techno Export (STE) ile tanksavar çözümleri de tanıtılacak.

http://qha.com.ua/tr/askeri-guvenlik/her-yil-duzenleniyor-kiev-de-uluslararasi-silah-ve-guvenlik-fuari/174104/
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:18 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:03 »
Roketsan, Ukrayna'daki silah ve güvenlik fuarına katıldıTürkiye'nin roket ve füze sistemleri üreticisi Roketsan, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen '14'üncü Uluslararası Silah ve Güvenlik 2017' fuarına katıldı.

Roketsan'dan yapılan açıklamada, Ukrayna'da, Cirit Lazer Güdümlü Füze Modeli, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füze Modeli, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Modeli, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füze Modeli, Teber Lazer Güdüm Kiti Modeli, MAM-L ve MAM-C mini akıllı mühimmat modelleri, TR-122 Topçu Roketi Modeli, TR-300 Topçu Roketi Modeli, Denizaltı Savunma Harbi Roketi Modeli ve Kaideye Monteli Cirit Modelleri'nin Ukrayna'daki fuarda sergileneceği belirtildi.

Açıklamaya göre Roketsan, müşterilerin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, pazar payını artırmak amacıyla ortaya koyduğu yeni teknoloji ve ürünlerini fuar süresince dost ve müttefik ülkelere tanıtacak.

Roketsan ayrıca 9-11 Ekim'de Washington'da düzenlenen AUSA 2017 Fuarı’na ve 17-22 Ekim'de Güney Kore’nin başkenti Seul'deki 'ADEX 2017' fuarına kez katılacak.

« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:18 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:04 »
Ukrayna Standında ASELSAN ÜrünüUkrayna'nın Başkenti Kiev'de düzenlenen Savunma ve Güvenlik Fuarında ASELSAN'ın termal kamerası UkroBoronProm standında sergilendi. Kamera Luch firmasının Skif Tanksavar füzesi ile entegre edilmiş durumda seri üretimde ve envanterde bulunuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ukrayna-standinda-aselsan-urunu/7183/1
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:18 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:06 »
Aselsan Telsizleri Ukrayna’da üretilecekASELSAN ile Ukrayna STE firması arasında Ekim 2017’de Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin askeri haberleşme ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla bir sözleşme imzalanmıştı. Bu anlaşma kapsamında, son teknoloji kullanılarak geliştirilen, yazılım tabanlı mimarisi, değişik dalga şekilleri ve tehditlere karşı yüksek beka kabiliyeti sağlayan elektronik koruma tedbirleri ile uluslararası alanda en itibarlı ürünler arasında yerini alan ASELSAN Yazılım Tabanlı Askeri Telsiz ailesi ürünlerinin tedariki hedefleniyordu.

Önceki anlaşmanın üzerinden geçen bir yılın ardından bu gün Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Arms & Security Fuarında ASELSAN ve Ukrayna STE firması arasında ASELSAN askeri telsiz ve iç konuşma sistemlerinin Ukrayna’da üretilmesi için mutabakat muhtırası imzalandı.Aselsan Askeri Telsiz ailesi ürünleri yaklaşık 20 ülkeye ihraç edildi. Ayrıca üç ülkede bu telsizlerin teknoloji transferi marifetiyle yerel üretimi de gerçekleştiriliyor.

http://www.defenceturk.net/aselsan-telsizi-ukraynada-uretilecek
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:18 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ukrayna Arms & Security Fuarı
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:09 »
Kiev'de Silah ve Güvenlik-2017 Fuarı’nda Türk ürünlerine yoğun ilgi


Yeni askeri teknoloji ve silahların tanıtıldığı Kiev'deki Silah ve Güvenlik Fuarı'ndan bir kare.

Ukrayna'nın başkenti Kiev, 14. Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı'na kapılarını açtı. 10 Ekim'de başlayan ve 15 ülkeden yaklaşık 400 firmanın yer aldığı fuara Türkiye'den katılan ASELSAN, ROKETSAN, REPKON gibi şirketlerin tanıttığı yeni ürünler de ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

13 Ekim’e kadar sürecek fuarda çeşitli modern zırhlı araçlar, insansız hava araçları, radar elektronik harp ve istihbarat sistemleri başta olmak üzere birçok ürün sergileniyor. Sputnik, fuardan görüntüleri derledi.

https://tr.sputniknews.com/foto/201710111030534690-kiev-silah-guvenlik-turkiye-porosenko/
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2018, Çarşamba - 00:19 Gönderen: YörükEfe »