08 Nisan 2020, Çarşamba - 20:52

Gönderen Konu: FİGES A.Ş  (Okunma sayısı 1056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
FİGES A.Ş
« : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 00:51 »
Şirket Profili
FİGES, 1990 yılında Dr. Tarık ÖĞÜT tarafından kurulmuş, ileri mühendislik çözümleri sunan bir mühendislik şirketidir. FİGES’in, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Bursa'da ofisleri bulunmaktadır. FİGES, 20 yılı aşkın kanıtlanmış tecrübesi, yüzde 100 yerli sermayesi ile başta Savunma ve Havacılık Sanayi, Otomotiv, Makine Sanayi ve Beyaz Eşya sektörlerine hizmet sunmakta olup,  ülkemizde Ar-Ge çalışmaları yapılan neredeyse tüm sektörlerde referans sahibidir.

FİGES, ulusal ve uluslararası firmaların Ar-Ge ve Ür-Ge bölümlerine ileri mühendislik ve proje hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarında kullanılan yazılım ve donanım ürünlerinin pazarlama ve satış hizmetlerini de vermektedir. FİGES’in temel iş kolları özetle, ileri mühendislik hizmetleri, danışmanlık, mühendislik eğitim hizmetleri ve yazılım-donanım satışı şeklindedir. Firmamız, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS'in temsilciliğini kuruluşundan bu yana yürütmekte olup, ayrıca MATLAB&Simulink'in Türkiye'deki dağıtıcılığını da 2001 yılından bu yana sürdürmektedir.

Firmamızın sunduğu hizmetler, başlıca, Mekanik Tasarım ve Prototip Üretimi, Anahtar Teslimi Mekatronik Sistem Tasarımı ve Üretimi (Test ve HIL sistemleri), Sonlu Elemanlar Analizleri (statik yapısal analizler; yorulma, titreşim, patlama, düşme, devrilme, çarpma benzetimleri; ısıl analizler; akışkanlar dinamiği analizleri; elektromanyetik analizler ve akustik analizler), Model Tabanlı Sistem Simülasyonları ve Müşteriye Özel Teknik Yazılım Geliştirilmesi alanlarını kapsamaktadır. Toplamda 100 kişi civarında çalışanımız, %10’u doktoralı, %60’ı ise yüksek lisanslı yetmişi aşkın mühendisten oluşan kadromuzla hizmet vermekteyiz.

FİGES, ofis ve personel olarak, MİLLİ ve NATO Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi’ne ve ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. FİGES’in ayrıca TURQUALITY® Yetkilendirilmiş Danışman Firma unvanı bulunmaktadır. FİGES, Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) ve Taşıt Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD)’nde asil üye konumundadır. Kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Dr. Tarık ÖĞÜT, TAYSAD yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

FİGES, ileri mühendislik hizmetleri alanında dünya çapında bir firma olmayı kendisine ülkü edinmiştir.

http://www.figes.com.tr/sirket-profili.php
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: FİGES A.Ş
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 00:54 »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: FİGES A.Ş
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 00:54 »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: FİGES A.Ş
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 00:55 »
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: FİGES A.Ş
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2018, Pazartesi - 11:37 »
Tanıtma çalışmasına baktıktan sonra inanılmaz mutlu oldum. Büyük başarılara imzâ atmışlar; çın gönlümden kutluluyorum. Özellikle 3D e-yazıcı işi çok ulu bir iş olmuş. Daha da büyüyüp tüm yer yüzü çapında çok büyük bir şirket olmaları hem ülkemiz, hem ülkümüz hem de kendi adlarına içten dileğimdir.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: FİGES A.Ş
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2018, Cumartesi - 17:05 »
Türk savunma sanayisinde Ar-Ge’den ihracata uzanan bir başarı hikayesine dönüşen teleskopik yükseltme sistemleri üretimi, yeni yatırımlar ve bunu destekleyen teşviklerle büyüyecek.

AA’nın haberine göre, ileri mühendislik şirketi FİGES AŞ ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından kurulan SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ’nin ortağı olduğu MILMAST, teleskopik yükseltme sistemleri (mast) konusunda kısa sürede önemli mesafe katetti.

Türkiye’deki ihtiyaçların karşılanmasında, yurt dışından temin edilen ürünlerin yerine yerli çözümler koyan MILMAST, ayrıca Kazakistan, Endonezya, Kuveyt ve Güney Kore gibi ülkelerde kullanılan ürünlere imza attı.

Bir yandan mevcut siparişleri karşılamak için üretimi sürdüren MILMAST, farklı ihtiyaçlar için yeni çözümler, artan siparişlerin karşılanması, ilave yatırımlar, yurtiçinde ve dışında yeni müşteriler için de çalışıyor.

MILMAST’ın bu faaliyetleri, üretim ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım teşviki programı kapsamına alındı. Buna göre, ayda 60 adet teleskopik yükseltme sistemi üretim kapasitesine sahip 7 milyon liralık yatırım, bir dizi teşvik mekanizmasıyla desteklenecek. Bu yatırım için faiz desteği, KDV istisnası, yüzde 80 vergi indirimi, yüzde 40 yatırım katkısı, 7 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği sağlanacak.

Zorlayıcı koşullarda başarıyla görev yapıyor

Teleskopik yükseltme sistemleri askeri ve sivil alanlarda çeşitli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kullanılıyor.

İleri teknoloji elektromekanik karbon kompozit teleskopik yükseltme sistemleri, ağır yükleri emniyetli şekilde taşıyabiliyor. Yüksek mukavemetli, dengeli, düşük bakım gereksinimli sistemler, 3-15 metreye kadar yükselebilen geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunuyor.

Bu sistemlere takılan 15 metreye kadar yükseltilebilen kamera, radar, jammer ya da silah sistemleri güvenlik güçlerinin sahadaki en önemli yardımcıları arasında yer alıyor. Söz konusu cihazların görevlerini etkin yapabilmesi için üzerinde yer aldığı teleskopik yükseltme sistemlerinin performansı büyük önem taşıyor.

Askeri standartlara uygun üretilen sistemler, eğimli arazilerde, yüksek rüzgar yüklerinin olduğu ağır ve zorlayıcı çevre koşullarında görev yapabiliyor. Farklı boy ve taşıma kapasitelerinde üretilen sistemler, savunma sanayisinin yanı sıra mobil haberleşme ve telekomünikasyon sistemleri, itfaiye araçları, denizcilik ve sivil gözlem uygulamalarında da kullanılıyor.

Alıntı: Defence Limit.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun