21 Ocak 2020, Salı - 08:07

Gönderen Konu: ARES Tersanesi  (Okunma sayısı 1759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
ARES Tersanesi
« : 13 Eylül 2018, Perşembe - 00:25 »
Ares hakkında

genel bakış
Binlerce yıl boyunca Akdeniz kıyılarında gemi inşası gerçekleşti ve burası, Antalya Serbest Bölgesi'nde Türkiye'nin Güney Kıyısında, ARES Tersanesinin bulunduğu yerdir. ARES, 100 metreye kadar olan tüm gemilerinin inşası için tam donanımlı, kendi tesislerine sahiptir.

ARES, dünya çapındaki çeşitli Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik Kurumları ve Denizcilik Uygulama Ajanslarına teslim edilen Askeri ve Para-Askeri devriye gemilerinin tasarım ve yapımında deneyimlerini ve yüksek becerilerini geliştirmiştir. Öte yandan, ARES, motor yatlar, spor botları, yolcu vapurları, liman kontrol botları, mürettebat ve tedarik tekneleri, arama kurtarma botları ve ambulans botları dahil olmak üzere iş tekneleri de dahil olmak üzere çeşitli eğlence araçları tasarlıyor ve inşa ediyor. .

ARES Tersanesi, günün en gelişmiş malzemeleri, araçları ve ekipmanları ile çalışma konusunda uzmandır. Burada ARES'te farklı bir yaklaşım var, geminin çalışma şartlarının, bir gemi ile başlayıp gereklilikleri yerine getirmek yerine, şartnameyi dikte etmesi gerektiğinin her zaman farkındalar.

ARES, teknoloji, malzeme ve tasarım, hızlı teslimat ve satın alma programında, personel ve paydaşlarıyla birlikte karar alma ve tasarım süreçlerine tam katılımla en ileri düzeyde kalmaktadır. Ayrıca, ARES, silah sistemleri, toplam kalite yönetimi, kapsamlı entegre lojistik destek hizmetleri, operasyonel eğitim, teknik mükemmellik ve yenilikçi tasarımla gurur duymak için entegre çözümler sunmaktadır. Bunu gerçekleştiren ve müşteriye teslim eden ARES, dünyanın dört bir yanındaki en iyi tasarımcı ve tedarikçilerle uyumlu hale geldi ve önde gelen şirketlerle her bir alanda “anahtar ortaklar” olarak aktif bir şekilde ortaklık kurdu.

ARES , Türkiye'nin Doğu Karadeniz kıyısındaki atalarının el yapımı efsanevi eski gemileri gibi “el sanatlarını dünyaya taşıdığını” ifade eden “fabrilia movent obrem” retoriğine inanıyor ve onlara güveniyor .Ares hikayesi
ARES Tersanesi, 2006 yılında bir aile işletmesi olarak kurulmuş ve küçük zevkli el sanatları ve eğlence teknelerinin başarılı teslimatlarıyla faaliyete başlamıştır. Daha sonra, Tersane kompozit işlerinde tecrübe kazanmış, ARES, yüksek dayanımlı çelik ve alüminyum yapılarda kapsamlı bilgi ve uzmanlık sağlayan bir mega yat projesinin tüm metal işlerini tamamlamıştır.

Kompozit, alüminyum ve çelik üretiminde tecrübe kazandıktan sonra, ARES'in öyküsünde önemli bir kilometre taşı oldu: “iş tekneleri” ve “deniz araçları” konusunda uzmanlaşmak ve uzmanlaşmak için stratejik karar. Bu bakış açısıyla ARES Tersanesi, titiz bir tasarım, Ar-Ge çalışmalarına başlamış ve özellikle pazarlama, insan kaynakları, organizasyonel yönetim, entegre lojistik desteği, kalite güvence yönetimi ve üretim teknolojileri alanında küresel bir savunma sanayi tedarikçisi olmak için yatırım yapmaya başlamıştır.

Yoğun çalışmaların ve yatırımların verimi olarak, Deniz Kuvvetleri, Deniz Polisi, Liman Ustaları ve deniz sağlayan özel şirketler gibi çeşitli küresel ve ulusal otoritelere çok sayıda deniz, devriye, kamu hizmeti ve destek gemileri geliştirilmiş, teslim edilmiş ve teslim edilmiştir. güvenlik.

Askeri ve paramiliter gemileri inşa ederken Güvenlik Gümrükleme yüksek bir önceliktir. Bu nedenle, bu süre zarfında, ulusal ve küresel bir savunma tedarikçisi olmak için ARES, Ulusal Gizli Güvenlik Seviyesi Güvencesini elde etmeyi başarmış ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir NATO Referans Tedarikçisi olarak akredite edilmiştir. Öte yandan ARES Tersanesi, müşterileri ve diğer paydaşları için en üst düzeyde Kalite Yönetimi sağlamak amacıyla dünya çapında kabul görmüş ve ayırt edici sertifikalar almıştır (ISO 14001: 2004, OHSAS 18001: 2007, ISO 9001: 2008) .

Ne olursa olsun, ARES başlangıçtaki müşterileri için coşku ve yolcu zevki tasarlama ve inşa etme konusundaki başlangıç ​​noktalarına ve tutkusuna her zaman sadakat göstermişlerdir.

yer
ARES Tersanesi, Antalya Serbest Bölgesinde modern, iklim kontrollü tesislere sahip, Türkiye'nin çeşitli güneybatı gemilerinin inşası için tam donanımlı ve donanımlı, Türkiye'nin güney kıyısında yer almaktadır.

Neden Antalya Serbest Bölgesi?

Mükemmel kurulmuş altyapı
KDV, gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti,
İthalat rejimi uygulanmadı,
Yeterli işgücüne kolay ulaşılır,
Özel taşeronlar,
Gemi taşıma ve fırlatma tesisleri
Son donanım, liman ve deniz denemeleri için mevcut iskeleler.Üretim tesisleri
ARES Tersanesi şu anda toplam 15.000 m2 kapalı alana sahip olan Antalya'daki iki tesiste üretim yapmaktadır. Ek yatırımlar ile tersane alanı kapasitesi 25.000 metrekareye kadar ulaşacak. Bu tesisler, çok kapsamlı ve tam donanımlı metal işleme atölyesi, marangoz atölyesi, kompozit iş dükkanı, boya fırını ve mağazalar, tamamen kapalı ve iklim kontrollü kompozit tesisler ve hatta ziyaret eden müşteriler için ofisler de dahil olmak üzere, dayanıklı ve imalat atölyeleriyle ıslak rıhtımlardan oluşmaktadır. Toplantı salonları, eğitim sınıfları.

Tesisler, Çelik, Alüminyum ve Kompozit yapıları için inşaat alanları arasında ayrım yapılmasını sağlayacak kadar kapsamlıdır. Bu şekilde, çeliğin veya alüminyumun partikül kirlenmesi gibi bir kompozit yapıya veya alüminyum bir yapıyı kirleten çelik parçacıklara çapraz kontaminasyon riski vardır.Tasarım teknolojisi
ARES Tersanesinin tüm projelerine “kapsayıcı” bir yaklaşımı vardır, bu sayede müşteri ve tasarımcılar ve tedarikçiler gibi diğer tüm ilgili taraflar başlangıçtan itibaren dahil olurlar, aynı zamanda uçtan uca yaşam döngüsüne dahil olurlar. her projenin Bu şekilde iletişim büyüyor, anlayış daha hızlı ve daha kolay, müşteri istediklerini alıyor ve tasarımcılar, tedarikçiler ve inşaatçılar bunu nasıl sağlayacağını biliyorlar. Bu anahtar teslim yaklaşım, potansiyel müşterilerin sektörde benzersiz bir kalite, yenilik ve destek seviyesine sahip olmalarını sağlamak için İhale, Tasarım ve İnşa, Tedarik, Servis ve Satış Sonrası Destek hizmetlerini içerir. Bu vesileyle “ortaklık yoluyla güç” inancına sahip olan ARES Tersanesi, BMT Nigel Gee, Rolls-Royce Tasarım, Parlak Tasarım, KND Kobus Deniz Tasarımı gibi en tanınmış deniz tasarım ofisleriyle ilişkilerini yürütmektedir. Tersane, deniz mimarları ve endüstriyel tasarımcılar aracılığıyla yeni tasarımlar, konseptler ve çözümler geliştirmektedir.

Kapasite artışına yapılan yatırımlar sayesinde, ARES Tersanesi aynı zamanda vakum infüzyon, alüminyum ve çelik gemiler de dahil olmak üzere gelişmiş bir kompozit inşa etme ve tedarik etme kapasitesine sahiptir. Son teknoloji ile bu esneklik ile ARES Tersanesi, diğer gemi yapımcıları genellikle bir alanda “uzmanlaşabilir” iken önemli bir avantaj sağlamaktadır. ARES Tersanesi, Gemi ve Tekne Yapımı, Onarım, Servis ve Destek hizmetlerinin her yönünü kapsayan açık bir Uzmanlık ve Deneyime sahiptir.Sürdürülebilirlik
ARES SHIPYARD'IN ENTEGRE KALİTE YÖNETİMİ POLİTİKALARI

ARES Tersanenin temel hedefleri, küresel ve yurt içi pazar ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en ileri teknolojiyi kullanan ileri teknolojiyi kullanmak ve gemi inşa endüstrisinde saygın bir tersane olmaktır. Gemi İnşası, Tamir ve Entegre Lojistik Desteği.

Tüm ARES Tersanesi çalışanları, mevcut yasalara, yönetmeliklere ve standartlara koşulsuz bağlılıkları ile bu hedefe ulaşmak için çalışmaktadır. ARES Tersanesi verimli ve kaliteli üretimin sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında yapılabileceğine inanmaktadır. ARES Tersanenin temel prensipleri, tersanede çalışırken, çalışanlarının sağlığının bozulmasını engellemek, Tersanenin faaliyetlerini, üretimini ve hizmetlerini çevresel zararlardan kaçınarak veya çevresel riskleri en aza indirgemek için gerekli tedbirleri almak ve gelecek nesillere farkındalığı arttırarak gelecek nesillere bırakmaktır. çalışanları çevre koruma konusunda.

ARES Tersanesi tüm çalışmalarında ve faaliyetlerinde aşağıda belirtilen politikaları izlemektedir;
• Alt yüklenicilerin, çevre koruma, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bireysel sorumluluklarının farkında olmaları için eğitimler vermek.
• Müşteri memnuniyetini sağlamak.
• Çevre kirliliğini önlemek.
• Çevrenin korunması, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal ve diğer gerekliliklerin ötesinde performans göstermek.
• Çevre koruma, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kamusal, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak.
• Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevresel Sistemler performansının sürekli iyileştirilmesini sağlamak.

ÇEVRE POLİTİKASI TABLOSU
ARES Tersane Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür ve diğer yönetim kadrosu, Entegre Kalite Yönetim Sisteminin bir parçası olarak Çevre Politikasının geliştirilmesi, geliştirilmesi ve uygulanması için aşağıdaki yükümlülükleri
yerine getirmektedir : • Mevzuat çerçevesinde uyumun gerekliliklerini yerine getirmek ve yasal gereklilikler ve kaynakların verimli kullanılması yoluyla çevresel risklerin en aza indirilmesi.
• Çevresel yönetim sisteminin çevresel performansın sürekli iyileştirilmesi, çevresel hedef ve hedeflerin belirlenmesi, hedeflere ve hedeflere ulaşmak için çalışarak sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunması.
• Çevresel etkileri belirleyerek potansiyel çevresel riskleri ortadan kaldırmak.
• Çalışanlarımızın çevre koruma konusunda bilinçlendirilmesi, eğitim verilmesi, tüm çalışanlarımızın bilgilendirilmesi ve katılımının sağlanması.
• Tesislerimizde oluşan atıkların geri dönüşümünü sağlamak.

SAĞLIK VE GÜVENLİK POLİTİKASI TABLOSU
ARES Tersane Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür ve diğer yönetim kadrosu, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerinin geliştirilmesi, geliştirilmesi ve uygulanması için aşağıdaki yükümlülükleri yerine getirmektedir:
• Çalışanlara güvenli ve sağlıklı çalışma koşulları sağlamak. İş kazalarını ve meslek hastalıklarını önler.
• İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal gerekliliklere uymak.
• Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği kuralları ve yönetmeliklerine ilişkin uygun eğitim oturumları planlamak.
• Çalışanları iş sağlığı ve güvenliğinin gelişim süreçlerine dahil etmek.
• Sürekli iyileştirme sağlamak.
• Resmi yönetim gözden geçirmelerini periyodik olarak planlamak ve başlatmak ve değerlendirmeler yapmak.http://www.ares.com.tr/index.php?page=about_ares#overview

Ares web sitesi sadece ingilizce olup ! çeviri Google Translate ile yapılmıştır
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2018, Çarşamba - 23:11 Gönderen: Caner Çetin »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ARES Shipyard
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2018, Perşembe - 00:30 »
ARES ve Thyssenkrupp Marine Systems iş Birliğine GidiyorAntalya merkezli ARES Tersanesi ve Alman Thyssenkrupp Marine Systems firması uzun vadeli bir iş birliği anlaşması imzaladı. ARES Tersanesinin resmi Linkedin hesabından duyurulan anlaşma ile iki kurumun ileriye dönük uluslararası projeler için güçlerini birleştirdiği bilgisi yer aldı.http://www.c4defence.com/Gundem/ares-ve-thyssenkrupp-marine-systems-is-birligine-gidiyor/7007/1
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ARES Shipyard
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2018, Pazar - 20:53 »
ARES Tersanesi, 17 Botluk Katar Projesinde, Son Teknelerin İnşasını TamamladıSon dönemde Katar’la peş peşe imzaladığı sözleşmeler ve proje takviminden önce gerçekleştirdiği teslimatlar ile adından duyuran ARES Tersanesi, aynı kullanıcının ihtiyacı için 2014 yılında başladığı 17 botluk projenin, son teknelerinin inşasını tamamladı. İnşası tamamlanan 1 adet 48 metre boyundaki ARES 150 HERCULES açık deniz karakol gemisi ve 1 adet 34 metre boyundaki ARES 110 HERCULES süratli karakol botu kullanıcıya teslim edilmek üzere bu gece yola çıkıyor.

Gelişmeyi, ARES Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu, 18 Ekim’de duyurdu.

Sözleşmesi, Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı ile 14 Nisan 2014’te imzalanan proje, şu teknelerin inşasını kapsıyor:

*5 adet 24 metrelik ARES 75 HERCULES süratli karakol botu,
*10 adet 34 metrelik ARES 110 HERCULES süratli karakol botu ve
*2 adet 48 metrelik ARES 150 HERCULES açık deniz karakol gemisi (Offshore Patrol Vessel / OPV).
*Ayrıca; ARES 110 HERCULES’lerin üzerinde 1’er adet, ARES 150 HERCULES’lerin üzerinde ise 2’şer adet 7,5 metre boyunda ARES 24 HARPOON ani müdahale botu da bulunuyor.http://www.milscint.com/tr/ares-tersanesi-17-botluk-katar-projesinde-son-teknenin-insasini-tamamladi/
 

Çevrimiçi Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ARES Tersanesi
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2018, Çarşamba - 23:16 »
Ares Tersanesi yeni bir ihracat başarısıyla adını duyurmayı başardı. Ares Tersanesi Katar’a yaptığı yüksek adetli satışların ardından şimdi de Umman Sultanlığı’na Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki ilk başarılı deniz ihracat programını gerçekleştiriyor.Ares Tersanesi, ARES 85 HERCULES Hızlı Devriye Gemisini Umman Kraliyet Polisi için üretecek. Umman Kraliyet Polisi Genel Müfettişi ve Ares Genel Müdürü tarafından imzalanan sözleşme ile 4 yıllık gemi inşa programı kapsamında son teknoloji ürünü 14 adet gemi Umman’a teslim edilecek.

25,95 metre uzunluğundaki ARES 85 HERCULES 70 ton deplasmana ve 45+ knot maksimum hıza sahip.

Kaynak: Defence Turk.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun