28 Ocak 2020, Salı - 04:35

Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 1151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yönetici

Forum Kuralları
« : 29 Mayıs 2017, Pazartesi - 01:35 »
Forum Defence Turk'te Uyulması Gereken Kurallar

1- Forum Defence Turk üyelerinin yaptığı paylaşımların içeriği Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, yasalarına, yönetmelik ve tüzüklerine, Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu uluslararası anlaşmalara, iç hukuk haline gelmiş uluslararası bağlayıcı hukuk kurallarına, Anayasa'da belirtilen temel hak ve hürriyetlere, genel ahlak kurallarına, Atatürk ilkelerine, Atatürk'ün manevi şahsiyetine, Atatürk devrimlerine ve Cumhuriyete aykırı olamaz.

2- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik paylaşımlarda bulunmak ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

3- Forum Defence Turk'de gönderilen mesajların içeriğinden paylaşım sahibi sorumludur. Forum yönetimi, makul çaba göstererek mesaj içeriklerinin kanunlarımıza ve forum kurallarına uygunluğunu denetleme sorumluluğunu üstlenmiştir, ancak mesaj içeriklerine dair hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Gözden kaçabilecek bütün ihlaller için forum yönetimine özel mesaj veya adresinden bildirimde bulunulmalıdır. Forum Yönetimi, herhangi bir ihbarın ardından 24 saat içerisinde gerekli incelemeyi yaparak yasadışı veya forum kurallarına aykırı mesajları silmeyi ve kullanıcıları hakkında gerekli işlemleri yapmayı taahhüt eder.

4- Forum Defence Turk'te siyaset yapmak yasaktır. Siyasi amaç taşıyan mesajlar herhangi bir uyarıya gerek duyulmadan Forum yönetimi tarafından silinecektir. Forum Defence Tur'ün herhangi bir siyasi parti veya oluşumla ilgisi bulunmamaktadır.

5- Üyeler paylaşımlarında, kendilerine ait olmayan fikir ya da haberleri kullanıyorlar ise, mutlaka paylaştıkları haber ya da fikir kaynağını belirtmek zorundadır.

6- Yargı ve veya soruşturma süreci devam eden dava ve konulara ilişkin olarak bu süreci etkileyecek ya da bu süreci tartışan herhangi bir
paylaşım yapılamaz. Yargı ve veya soruşturma süreci sonuçlanmış dava ve konulara ilişkin olarak kanıtlanmamış, belgelendirilmemiş hiçbir belge, bilgi ve iddia forumda dile getirilemez.

7- Forum Defence Turk'te yayınlanan her türlü paylaşımda , 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Patent Kanunu ve 765 ile 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri geçerlidir.

8- Üyelerin paylaşımlarında ticari ürünlerin açık veya gizli reklamlarının yapılması yasaktır. Bağış veya yardım kampanyaları gibi kamu yararına hizmet eden organizasyon ve/veya kampanyaların duyurularının yapılması forum yöneticilerinin iznine bağlıdır.

9- Forumda paylaşılacak iletinin Türkçenin yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılmasına özen gösterilmelidir. Tamamı büyük harflerle yazılmış yazılar, içinde bulunan çok sayıdaki gramer ve imla hatası yüzünden okunması ve/veya anlaşılması güç yazılar silinecektir. Forum yöneticileri gerektiğinde böyle yazıların düzeltilmesini talep edebilirler.

10- Foruma kayıt olurken seçilen kullanıcı adları, avatar ve imzalarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı, rencide edici, küfür ve/veya hakaret içeren, dini ve/veya etnik saldırı ve/veya hoşgörüsüzlük içeren içerikler kullanılamaz.

11- İmza ve avatar resim boyutları belirtilen boyutları geçmemelidir. Bu boyut imza için 600X200, avatar için 150X150 'dir.

12-Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

13- Forum Defence Turk kurallarına uymayan ve paylaşımları forum kurallarına aykırı olan üyelere forum yönetimi tarafından karar verilen uyarı, geçici uzaklaştırma ve üyeliğinin sona erdirilmesi cezaları verilir.

14- Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri sürekli bilgilendirmek forumun yönetiminin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

15- Yukarıda belirtilen kurallar, Forum Defence Turk ile üye arasında gerçekleştirilmiş bir sözleşmedir. Üyelerin Forum Defence Turk ortamında gerçekleştirdikleri paylaşımlar, Defence Turk'ün internet sayfası www.defenceturk.net'te, forum sayfasında ve sosyal medya platformlarında, kaynak belirtilerek kullanılabilir. Üye, burada paylaşarak kamuya mal ettiği fikir, düşünce ve diğer paylaşımlarının Forum Defence Turk ve Defence Turk platformları tarafından kullanılmasına itiraz edemez, herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

16- Forum Defence Turk bünyesinde gerçekleştirilen paylaşımlar, diğer kullanıcılar tarafından hiçbir şekilde kopyalanamaz, yayınlanamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ve bunun için üçüncü kişilere yardım edilemez.

17- Forum Defence Turk üyeleri ve ziyaretçileri yukarıda belirtilen tüm kurallara uyacaklarını peşinen kabul etmiş sayılır.