05 Nisan 2020, Pazar - 02:16

Gönderen Konu: EURASİA Airshow  (Okunma sayısı 2338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

  • Ziyaretçi
EURASİA Airshow
« : 23 Nisan 2018, Pazartesi - 18:05 »
10 milyar dolarlık şov başlıyor: İlk uçaklar geldi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Antalya’da düzenlenecek Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık organizasyonu Eurasia Airshow’da geri sayım başladı. 10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturması planlanan şovun başlamasına 2 gün kala Türkiye’de ilk kez görücüye çıkacak pek çok hava aracı alanda yerini almaya başladı. Organizasyon kapsamında dünyada sadece bir adet olan Airbus A350-1000 uçağı da ilk kez Türkiye’ye gelecek.Havacılık sektörünün küresel devlerini bir araya getirecek Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık organizasyonu Eurasia Airshow, 25-29 Nisan 2018 tarihlerinde turizmin başkenti Antalya’da düzenlenecek.
 
100'DEN FAZLA UÇAK SERGİLENECEK
Antalya Uluslararası Havalimanı içinde gerçekleşecek Eurasia Airshow, toplam 300 bin metrekarelik alanda, 50 bin metrekare kapalı alan, 45 chalet, 100’ü aşkın uçak için statik sergileme alanı sunacak.500 BİN KİŞİ BEKLENİYOR
Antalya ekonomisine de büyük katkı sağlayacak fuarda, 100’ü aşkın ülkeden 100 binin üzerinde uluslararası sektör profesyoneliyle toplamda yaklaşık 500 bin ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor.
 
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK ETKİNLİKLERİNDEN BİRİ OLACAK
Başta Avrupa olmak üzere uluslararası havacılık şirketleriyle Avrasya pazarının arasında yeni bir köprü kuracak Eurasia Airshow’da havayolu şirketlerinden motor üreticilerine, parça tedarikçilerinden askeri platformlara kadar havacılık ekosisteminin tüm aktörleri yer alacak. Medyacity tarafından organize edilerek Türk Hava Yolları ana partnerliğinde gerçekleşecek Eurasia Airshow, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük etkinliklerinden biri olacak.400 FİRMA KATILACAK
T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan bu dev organizasyonda ülkeler adına yapılacak milli katılımların yanı sıra dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri global markalarıyla boy gösterecek. Dubai, Singapur, Farnborough ve Paris Airshow gibi köklü havacılık organizasyonlarının ardından sektörün Avrasya’daki yeni sahnesi olacak Eurasia Airshow’da İngiltere, Rusya, İtalya, Fransa ve İran gibi pek çok ülkeden sivil ve askeri katılımlarla birlikte yerli ve yabancı yaklaşık 400 firma yer alacak.
 
10 MİLYAR DOLARLIK İŞ HACMİ
Türkiye gibi Avrasya bölgesi için de bir ilk olacak Eurasia Airshow ticari ve askeri havacılık sektöründe gerçekleşecek anlaşmalar, potansiyel uçak alımları ve uçak siparişlerinin yanında binlerce yabancı ziyaretçinin oluşturacağı turizm potansiyeliyle birlikte yaklaşık 10 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturacak. Antalya ekonomisine 200 milyon TL’lik bir katkı sağlayacak Eurasia Airshow fuarı Türk havacılık sanayisine de her yıl 100 milyon dolarlık ek sanayi oluşturacak. Fuar kapsamında 100’ü aşkın ülkeden 500 bin ziyaretçi ağırlanacak.
 
İLK KEZ TÜRKİYE'YE GELİYOR
Bugüne kadar 30’dan fazla ülkede tanıtılan Eurasia Airshow’a, özellikle Rusya’dan yoğun bir katılım bekleniyor. Havacılık ekosisteminin global markalarını bir araya getirecek Eurasia Airshow’da, 150 uçuş gösterisi gerçekleşecek ve dünyada sadece bir adet olan Qatar Airways’e ait Airbus A350-1000 uçağı ilk kez Türkiye’ye gelecek. Yerli üretim olan Hürkuş ve Atak gibi hava araçları da dünya havacılık sektörünün vitrinine çıkacak.İLK UÇAKLAR GELDİ
Havacılığın zirvesinde yer alan ve Türkiye’de ilk kez görücüye çıkacak pek çok hava aracı da Eurasia Airshow’da yerlerini almaya başladı. Royal Aır Force, AN-70 Antonov ve AN-178 Antonov uçakları da statik sergileme alanında yerlerini alan ilk uçaklar oldu. Son iki günü halka açık olacak fuarda Airbus A350-1000, Boeing 777F, MIG 29, CASA C-295M, Zivko Edge 540 ve daha birçok efsane uçak boy gösterecek.
 
1.5 YILLIK ÇALIŞMA
Eurasia Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz, 1.5 yıllık bir çalışmanın ardından bugünlere geldiklerini belirterek Eurasia Airshow’un beş gün süreceğini belirtti. Rusya’nın organizasyona büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Yenibertiz, “ S-400 füzelerinin gerçek ebatlardaki maketlerinin gelişiyle ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Süreç devam ediyor. Ruslar yinede belirli ölçüde maketler getirecekler.”dedi.
 
30 bin metrekarelik kapalı bir alanda havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürün ve kabiliyetlerini sergileyeceğini ifade eden Ferhat Yenibertiz, “Eurasia Airshow’un en önemli yeri hava şovlarıdır. Bu anlamda fuarın birincisinde 73 uçağa ulaşmak çok iddialıdır. Ukrayna’nın Antonov ve Kraliyet Hava Kuvvetlerinin Royal Air Force alanda yerini aldı. Royal Air Force yakıt ikmal uçağıdır. Bu uçak Türkiye’ye ikinci kez geliyor. Daha önce askeri bir görev için gelmişti ve duyurulmamıştı. Şov için ilk kez geldi. Bir çok askeri uçak gelecek. 15 platform bekliyoruz bu kapsamda. Dünyada üretilen ve marka olan tüm uçaklar organizasyonda yer alacak” dedi.

http://www.star.com.tr/teknoloji/10-milyar-dolarlik-sov-basliyor-ilk-ucaklar-geldi-haber-1334974/
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ynt: EURASİA Airshow
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2018, Perşembe - 11:08 »
Eurasia Airshow'un öne çıkanları

Antalya'daki Eurasia Airshow fuarında, THY'nin Boeing 777F tipi kargo uçağı büyüklüğü, Katar Hava Yolları'nın A 350-1000 yolcu uçağı da konforuyla öne çıktı.Cumhurbaşkanlığı himayesinde Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde açılan Eurasia Airshow'da, THY'nin Boeing 777F tipi kargo uçağı büyüklüğü, Katar Hava Yolları'nın A 350-1000 yolcu uçağı da konforuyla ilgi çekti.

Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu fuarda sergilenen uçaklar ziyarete açıldı.

Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı olan organizasyonda, dünyada sadece Katar Hava Yolları bünyesinde bulunan ve yaklaşık bir aydır hizmet veren, dünyanın en güçlü ve büyük ticari uçağı olduğu belirtilen A 350-1000 yolcu uçağı donanımıyla öne çıktı.Uçakta, 46 business class, 281 ekonomi sınıfı koltuk bulunduğu, bu koltukların masaj özelliği olduğu ayrıca 180 derece yatırılarak iki metre uzunluğunda yatak haline gelebildiği belirtildi. Uçakta aileler için 6 adet 4'lü aile bölümü bulunduğu ve bunların ayrı kapıyla kapatılabildiği ifade edildi.

Doha-Londra arasında hizmet veren uçağın business class bölümünde seyahat etmek için tek yön gidiş biletinin 12 bin-15 bin Katar riyali arasında değiştiği bildirildi.

106 ton yükle 10,5 saat kesintisiz uçuş
THY'nin 2017 yılında filosuna dahil ettiği en büyük iki kargo uçağından biri olan Boeing 777F tipi kargo uçağı da büyüklüğüyle dikkatleri üzerinde topladı.

Uçak hakkında bilgi veren THY Kargo Apron Yönetim Müdürü Volkan Solmaz, 44 metre uzunluğundaki 2 katlı uçağın 106 ton yük taşıma kapasitesine sahip olduğunu söyledi.Uçağın 106 ton yükle 10,5 saat kesintisiz uçuş yapabildiğini belirten Solmaz, "9 bin 500 metre kesintisiz uçabiliyor. Bu da bize herhangi bir teknik iniş olmadan kıtalar arası uçuş imkanı sağlıyor. Örneğin, İstanbul'dan New York'a gitme imkanı sağlıyor. Canlı hayvandan bozulabilir kargoya, ilaçtan tehlikeli maddeye kadar her türden kargo taşıyabiliyoruz." dedi.

Fuar, Özel Harekat, Sahil Güvenlik uçakları, Antonov ve akrobasi uçaklarının gösterileriyle devam ediyor.

https://aa.com.tr/tr/turkiye/eurasia-airshowun-one-cikanlari/1127721
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ynt: EURASİA Airshow
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2018, Cumartesi - 21:07 »
Yazılımda FİGES, ANOVA İş BirliğiFIGES, Eurasia Airshow'un üçüncü gününde bir iş birliğine imza attı.

FİGES ve ANOVA, NUMESYS Yazılım Sistemleri AŞ adı altında ortak şirket kurdu. NUMESYS, bilgisayar destekli mühendislik yazılım firması ANSYS temsilcisi ELITE CHANNEL PARTNER statüsünde kuruldu. FİGES AŞ Genel Müdürü Koray Gökalp ve ANOVA kurucu ortaklarından Dr. Emre Öztürk'ün imzaladığı sözleşmeyle, ANSYS Yazılımlarının doğru ve yaygın bir şekilde kullanılmasının sağlanması, simülasyon teknolojilerinin yaygın hale getirilerek tasarımın vazgeçilemez bir parçası olarak kullanılması ve Ar-Ge süreçlerine entegrasyonu hedefleniyor.http://www.c4defence.com/Gundem/yazilimda-figes-anova-is-birligi/6189/1 

Çevrimdışı Bismarck

Ynt: EURASİA Airshow
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2018, Pazar - 18:19 »
Fuar daha başlamadan önce F-35, An225, CH47 ve Superjet 100 vs. gelecek diyerek beklentiyi çok yüksekte tuttular. F-35'in geleceğini duyunca hemen bir bilet almıştım kendime ama bu uçakların hiçbiri fuara gelmedi. Diğer bir sorunda otoparklar olmuş resmen arabayı koyacak yer bulamadım. Mecburen arabayı havalimanı otoparkına bıraktım ve oradan da taksi ile fuar yerine gittim. Özet olarak çok çok amatör bir fuar olduğunu söylemek zorundayım.
Savaşlar silahlarla yapılır ama insanlarla kazanılır. Zaferi getiren şey, emirlere itaat edenlerin ve onlara komuta edenlerin ruhlarıdır.
-General George Smith Patton
 

YörükEfe

  • Ziyaretçi
Ynt: EURASİA Airshow
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2018, Pazar - 22:52 »
Eurasia Airshow, Türk Yıldızları'nın gösterisiyle sona erdi

Antalya Havalimanı'nda 25 Nisan'da başlayan Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, Türk Yıldızları'nın gösterisiyle sona erdi.Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 25 Nisan'da açılışı yapılan organizasyon, yoğun ilgi gördü. Eurasia Airshow'un son iki günündeki programlar halka açık gerçekleştirildi.

Euroasia Airshow 2018'in yıldızı yerli gururumuz ATAK helikopteri oldu

Havacılık ekosistemine yön veren şirketler, 100'ün üzerinde ülkeden 150 sivil, askeri delegasyon ve dünyaca ünlü akrobasi takımlarının katıldığı fuar, Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları'nın gösterisiyle tamamlandı.

Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı Antonov 124 de Antalya Havalimanı'ndan ayrıldı.Antalya Havalimanı'nda 25 Nisan'da başlayan ve beş gün süren organizasyonda, havacılık ekosistemine yön veren 400 büyük şirket, 100'ün üzerinde ülkeden 150 sivil ve askeri delegasyon yer aldı. Dünyaca ünlü akrobasi takımları da uçuş gösterileriyle boy gösterdi.Etkinliğin halka açık son iki gününde ATAK helikopteri, Leonardo Alenia C-27J Spartan, Polonya Hava Kuvvetlerine ait MIG 29 ve CASA C-295M, Çekya Hava Kuvvetlerine ait Gripen, Ruslara ait Sukhoi Superjet 100 (RRJ-95) ve daha birçok uçak boy gösterdi. Nefes kesici uçuş gösterilerinin yer aldığı Eurasia Airshow'da ayrıca simülasyon gösterileri ve drone yarışları da gerçekleştirildi.Yerli ve yabancı 400 firma katıldı

Organizasyonda, ülkeler adına yapılan milli katılımların yanı sıra dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri global markalarıyla boy gösterdi. Dubai, Singapur, Farnborough ve Paris Airshow gibi köklü havacılık organizasyonlarının ardından sektörün Avrasya'daki yeni sahnesi olan Eurasia Airshow'da İngiltere, Rusya, İtalya, Fransa ve İran gibi pek çok ülkeden sivil ve askeri katılımla birlikte yerli ve yabancı yaklaşık 400 firma yer aldı.Fuarda 150 uçuş gösterisi yapıldı

Havacılık ekosisteminin global markalarını bir araya getiren Eurasia Airshow'da, 150 uçuş gösterisi gerçekleştirildi. Dünyada sadece tek olan Qatar Airways'e ait Airbus A350-1000 uçağı ilk kez Türkiye'ye getirildi.http://www.trthaber.com/haber/turkiye/eurasia-airshow-turk-yildizlarinin-gosterisiyle-sona-erdi-363106.html