07 Nisan 2020, Salı - 01:02

Gönderen Konu: HAVELSAN  (Okunma sayısı 4811 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
HAVELSAN
« : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:51 »
HAVELSAN

Milletimizin öz sermayesi ile 1982’de kurulmuş, lider teknoloji firmasıdır. HAVELSAN, hem yurt içinde hem yurt dışında askeri, kamu ve özel sektör için özgün sistemler geliştiren, günümüzün en son teknolojileri ile akıllı çözümler sunan Türkiye'nin entegratör şirketidir.

HAVELSAN’ın dört ana faaliyet alanı;
Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri,
Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,
Ülke ve Siber Güvenlik Çözümleri
Yönetim Bilgi Sistemleridir.

HAVELSAN, Hava ve Deniz Kuvvetlerimiz için komuta kontrol ve savunma teknolojileri üretiminin yanı sıra her türlü KARA, DENİZ, HAVA platformu için yerli katkı oranı yüksek simülatörler sağlamaktadır. Seçim sistemleri, tapu kadastro işlemleri ve Ulusal Yargı ağı gibi projeler ile HAVELSAN, ülkemizin en önemli e-devlet dönüşüm firmasıdır. Aynı
zamanda HAVELSAN, tasarladığı ve ürettiği ülke ve siber güvenlik sistemleri ile kesintisiz, güvenli ve güvenilir hizmetin de çözüm ortağıdır.

http://www.havelsan.com.tr/tr/kurumsal
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, Cumartesi - 16:00 Gönderen: YörükEfe »
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:54 »
AR-GE VE TEKNOLOJİ

HAVELSAN Ar-Ge yaklaşımı; mühendislik faaliyet alanları kapsamında araştırma, geliştirme ve inovasyon potansiyelini şirket içi veya dışından gelebilecek fikirlerle beslemek ve ticarileşme potansiyeli yüksek teknolojili ürünleri geliştirmektir. Bu bağlamda, TSK ve Kamu Kurum/Kurulışlarımızın ihtiyaçlarını öngörerek ileri teknoloji odaklı özgün çözümler yaratarak, 2023 Türkiye Vizyonu ile uyumlu ürün ailelerinin ortaya çıkarılması hedeflenmiştir.

ArGe çalışmaları ve teknoloji yönetimi kapsamında amacımız;

Müşteri ihtiyaçlarını doğru anlamak,
Nitelikli personel yetiştirerek yetkinlik havuzları oluşturmak,
İleri teknolojili prototipler/ürünler/altyapılar geliştirmek,
Yeniden kullanımı arttırmak,
Üniversite – Sanayi İşbirliği ile bir Ar-Ge ekosistemi oluşturmaktır.
Kurumsal olarak aşağıda belirtilen teknoloji alanları öncelikli olarak belirlenmiş, bu alanlarda Ar-Ge ve Ür-Ge projeleri yürütülmesi hedeflenmiştir:

Siber Güvenlik ve Bilgi Güvenliği
Büyük Veri Yönetimi ve Analizi
Gerçek Zamanlı Sinyal / Görüntü İşleme
Güvenli İşletim Ortamları
5G ve Yeni Nesil Ağ / Haberleşme Teknolojileri
Karar Destek Analizleri ve Planlama Araçları
Nesnelerin İnterneti
Oyun Teknolojileri
Artırılmış Gerçeklik
Yapay Zeka Uygulamaları
Otonom Sistemler

http://www.havelsan.com.tr/tr/ar-ge-ve-teknoloji
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:56 »
Ülke ve Siber Güvenlik Çözümleri

Etkin, güçlü, kaliteli, yerli ve ulusal siber savunma sistemlerinin geliştirilmesi, uygun çözüm ve hizmetlerin sunulması, siber tehditlerin ve kötücül yazılımların siber güvenlik laboratuvarında analiz edilmesi, etkilerinin canlandırılması gibi birçok önemli kabiliyetin ulusal güvenliğimiz için önemi açıktır. Tüm bu gereksinimleri karşılayacak çözümler HAVELSAN kalite ve güvencesiyle sunulmaktadır.

Geliştirilen tüm yerli siber güvenlik ürünlerimiz uluslararası bir standart olan Ortak Kriterler (Common Criteria) EAL4+ seviyesinde güvenlik sertifikasına sahiptir.
Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Hizmetleri
Yazılım Güvenlik Analiz ve Test Hizmetleri
Kurumsal Güvenlik Destek Hizmetleri
Siber Güvenlik Eğitim Hizmetleri
Yerli Siber Güvenlik Yazılımları
 
http://www.havelsan.com.tr/tr/ulke-ve-siber-guvenlik-cozumleri
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:57 »
Savaş Uçağı Görev Eğitim Merkezleri

Savaş Uçağı Görev Eğitim Merkezleri; aynı operasyonel ortamda yüksek sadakate sahip simülatörleri birbirine bağlayan görsel bir savaş alanı oluşturur ve farklı coğrafi konumlardaki birçok kursiyerin güvenli haberleşme ağı aracılığıyla haberleşmesine ve aynı görevi aynı anda gerçekleştirmelerine olanak sağlar.
Taktik Kontrol Merkezi; dağıtık görevlerin, çok sayıda taktik unsur dâhil olmak üzere merkezi olarak uygulanmasını, denetlenmesini ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Simülatör Eğitim Merkezleri aşağıda belirtildiği üzere çeşitli sentetik eğitim yardımcılarına ve farklı sistemlere sahiptir.
Tam Görev Simülatörleri
Silah ve Taktik Eğiticileri
Taktik Kontrol Merkezleri
Dibrif Sistemleri
İleri Hava Kontrolörü
Görsel Veritabanı Geliştirme İstasyonları

http://www.havelsan.com.tr/tr/egitim-ve-simulasyon-teknolojileri-savas-ucagi-gorev-egitim-merkezleri
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:58 »
Yönetim Bilgi Sistemleri

HAVELSAN hem kamu hem de savunma sanayisinde pek çok başarılı yönetim bilgi sistemi projesine imza atmıştır.

Bu sistemlerle, kurum içindeki mevcut aksaklıkların tespiti ve çözümlenmesinin yanı sıra kurum süreçlerinin daha etkin, kaliteli, izlenebilir ve güvenilir bir şekilde, bilgi güvenliği zafiyeti oluşturmadan yönetilmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda karar destek sistemlerine güvenilir ve detaylı kaynak veriyi sunarak yönetim kademesinin stratejik kararları için önemli bir girdi teşkil etmektedir.

Kamu kurumlarının e-dönüşüm sürecinde, güvenilir ve lider bir şirket olarak yer alan HAVELSAN; bilgi teknolojileri sistemleri, müşteri ihtiyaçlarına özel uygulamalar, süreçlerin hızlandırılması, işlevselliğin, verimliliğin ve güvenilirliğin artırılması,sistemler arası entegrasyon ve birlikte çalışabilirlik sağlayan anahtar teslim çözümler üretmektedir. Bu kapsamda Kamu Bilişimi, Enerji, Sağlık, Güvenlik, Siber Güvenlik, Bulut Bilişim, Büyük Veri, Akıllı Sistemler, İstihbarat, Savunma Bilişimi ve Tedariki, Görüntü ve Video İşleme alanlarında çalışılmaktadır. Bu alanlarda karar destek sistemleri, iş zekâsı çözümleri, çok dilli uygulamalar, kontrol ve yönetim sistemleri, kurumsal kaynak yönetimi sistemleri, büyük veri analitik sistemleri, iş süreçleri uygulamaları ve eğitim sistemleri kullanılmaktadır.

http://www.havelsan.com.tr/tr/yonetim-bilgi-sistemleri
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 15:59 »
Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri

HAVELSAN savunma ve güvenlik alanlarında stratejik, taktik ve operasyonel seviyelerde komuta-kontrol, haberleşme, bilgi işlem, istihbarat, gözetleme ve keşif ihtiyaçlarına yönelik sistem mühendisliği, entegrasyon, test ve eğitimi kapsayan geniş bir yelpazede özgün ve millî çözümler geliştirmekte ve teknik destek hizmeti vermektedir. Teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile temel yetkinliklerini müşteri ihtiyaçlarına kolay uyarlanabilir yeni ürün ve sistemlere dönüştürmektedir.

HAVELSAN, Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri faaliyetlerini, Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri (KKST) Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde İstanbul ve Ankara’daki merkez binalarında sürdürmektedir. KKST Genel Müdür Yardımcılığı;
Havadan Erken İhbar ve Deniz Karakol Uçaklarının,
Suüstü ve Sualtı Deniz Platformlarının,
Stratejik, Taktik ve Operasyonel Seviyede Karada Konuşlu Karargah ve Birliklerin
görev sistemi yazılımlarını, savaş yönetim sistemlerini ve komuta kontrol ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu sistemlerin üretim ve entegrasyonu alanında liderliğini devam ettirmektedir.

KKST Genel Müdür Yardımcılığı, ana faaliyet alanını teşkil etmek üzere temel olarak aşağıdaki başlıklarda faaliyet göstermektedir:
Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri
Havadan Erken İhbar ve Hava Komuta Kontrol Sistemleri
Su üstü Komuta Kontrol ve Savaş Yönetim Sistemleri
Su altı Komuta Kontrol ve Savaş Yönetim Sistemleri
Platform Veri Dağıtım Sistemleri
Taktik Data Link Sistemleri
Performansa Dayalı Lojistik

http://www.havelsan.com.tr/tr/komuta-kontrol-savunma-teknolojileri
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2018, Cumartesi - 16:02 »
HAVELSAN: İnsansız savaş botlarının geliştirilmesi üzerine bir çalışma yapıyoruz

Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN) Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, kara, hava ve deniz araçlarının insansız olmasının kaçınılmaz olduğunu, insansız kara ve hava araçlarının denemelerinin başladığını belirterek, 'Gemiler neden insansız olmasın? Biz HAVELSAN olarak insansız savaş botları geliştirilmesi üzerine küçük çaplı bir çalışma yapıyoruz aslında.' dedi.Uluslararası Denizcilik Zirvesi kapsamında "Denizcilikte Dijital Dönüşüm" başlıklı oturum düzenlendi.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany'nin moderatörlüğünde düzenlenen oturumda konuşan Atalay, üretim teknolojilerinin bilişim teknolojileriyle entegre hale getirilerek etkinliğin ve kalitenin artırılması yönündeki çalışmaların tersanelerde de başladığını söyledi.

Dijital teknolojilerin kullanılmasıyla tersanelerin akıllı hale getirilmesi konusunda ülkede ve dünyada ciddi çalışmalar yapıldığını dile getiren Atalay, bunun verimliliği, kaliteyi artırdığını bildirdi.

Atalay, gemilerin akıllı hale getirilmesi konusuna değinerek, şöyle devam etti:

"Geleneksel gemilerde ne kadar dijital teknoloji kullanılıyor bilmiyorum ama biz bütün savaş gemilerinin son derece akıllı olduğunu söyleyebiliriz. İçindeki tüm sensörler, silahlar, makine, teçhizat yazılımlar tarafından etkin bir şekilde yönetiliyor. Gerçekten savaş gemileri çok akıllı ve mevcut teknolojilerin hemen hepsinin kullanıldığı gemiler haline gelmiş vaziyette. Bunun artarak devam edeceği aşikar."

Atalay, gemilerde, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması, geminin arızalanmadan uyarı vermesi, dijital navigasyon gibi dijital sistemlerin kullanılmaya başlandığını aktardı.

- "Gemilerde artık geniş bant internet de kullanılmalı"

Atalay, liman hizmetlerinin daha verimli yapılması, liman güvenliği, gemicilikte gümrüklemeyle ilgili tek noktadan verilmesi gibi işlemler için dijitalin önemli olduğunu ve bu alanlarda dijital teknolojinin kullanılmaya başlandığını söyledi.

Savunma alanında dijitalleşmeyi "ağ destekli yetenek" şeklinde tanımladıklarını dile getiren Atalay, "Bugüne kadar genellikle dar bant telsiz haberleşmesi kullanılıyor denizcilikte. Ancak artık gemilerimizde geniş bant internet bağlantılarının sağlanması gerekiyor." şeklinde konuştu.

Atalay, zirve kapsamında düzenlenen oturumlarda bazı sektör temsilcilerinin insansız deniz araçlarının olacağına inanmadıkları yönündeki sözlerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Siz inansanız da inanmasanız da dünya buraya gidiyor. Her türlü kara, hava, deniz araçlarının insansız olması kaçınılmaz. En son insanlı savaş uçağının F35 olacağı söyleniyor. Bundan sonraki bütün savaş uçaklarının insansız olacağı açık. Bütün planlar bu yönde. Kara araçları da başladı zaten Kaliforniya'da insansız araca ehliyet alınmış. Hava araçları başladı. İnsansız hava taksilerin denemeleri başladı. Gemiler neden insansız olmasın? Biz HAVELSAN olarak insansız savaş botları geliştirilmesi üzerine küçük çaplı bir çalışma yapıyoruz aslında."

- "Denizcilikte veriler tek bir sistemde toplanacak"

Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, konuşmasında gemi takip ve izleme sistemlerinden bahsetti.

Gemi takip ve izleme sistemlerinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kullanıldığını dile getiren Ünüvar, denizdeki emniyetli gemi akışını takip için bu sistemin kullanıldığını bildirdi.

Sistemin, deniz kaza ve risklerininin azaltılmasında büyük önem arz ettiğini dile getiren Ünüvar, gemi yük ve hareketlerinin de takibini yaptıklarını, yasadışı avcılık ve göçlerin sistem sayesinde engellendiğini anlattı.

Ünüvar, sistemlerin yerlileştirmesi çalışmalarından bahsederek, limanlara gelen ve giden gemilerin ne yapacaklarına dair bildirimlerin hızlanması için belli standartlar getirdiklerini bildirdi.

Durmuş Ünüvar, "Şu an yürüttüğümüz, temmuz ayında yürürlüğe girmesi beklenilen proje ile veriler tek bir noktadan toplanacak. Burada toplanılan veriler ilgili kurumlar tarafından hangi bilgi lazımsa çekilecek. Büyük kolaylıklar getireceğini düşünüyoruz." dedi.

http://www.star.com.tr/teknoloji/havelsandan-insansiz-savas-botlari-aciklamasi-haber-1321198/

 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2018, Cumartesi - 23:12 »
Hava Trafik Simülatörüne Havelsan imzasıHavelsan tarafından geliştirilen ve hava trafik kontrolörlerinin yetişmesine önemli katkı sağlayan simülatör, Nişantaşı Üniversitesi’nde hizmete kurdu. Üniversitenin kurucusu Levent Uysal, çalışmaların Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve TÜBİTAK işbirliği çerçevesinde geliştirildiğine dikkat çekti.

Uysal, HAVELSAN’ın simülatör alanındaki teknolojik altyapı ve tecrübesi ile katkı sağladığı proje ile ilgili olarak şöyle konuştu:

"Bu simülatör Türkiye'de ilk kez arkadan yansıtmalı 360 derece meydan kontrol simülatörü olup, yaklaşma / yol kontrol radar simülatörü ve 360 derece görselliğe sahip. İstanbul Atatürk, Antalya, Ankara Esenboğa ve Erzincan Havalimanları’nın 3B modellemeleri sistemde mevcut. Görselleştirmede, meydan tel örgüsü içerisinde oluşabilecek patlama, rüzgar etkisi, uçak çarpışması gibi özel efektler de yer alıyor.

AtcTRsim, genişleyebilir bir yapıda tasarlanmış olup, hava trafik kontrol öğrencilerine ileri düzey eğitimlerinin verilmesi, öğrencilerin profesyonel becerilerinin geliştirilmesi, kontrolörlerin acil durumlara karşı hazır hale getirilmesi, hava sahası yapılanma-modifikasyon çalışmalarında hava sahasında sonradan meydana gelebilecek yapısal değişikliklerinin oluşması ve yeni operasyon tekniklerin ortaya çıkması durumlarında  eğitimlerin en son ve güncel olarak verilmesi için yerli imkânlarla tasarlanmış önemli bir proje.

AtcTRsim Simülatörü'nün Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve TÜBİTAK Ar-Ge işbirliği çerçevesinde geliştirilmiş olması ve HAVELSAN’ın kurulum çalışmalarını gerçekleştirmesiyle, ülkemizin bu alanda dışa bağımlılığını azaltması yönünde önemli bir aşama sağlandı. Hava taşımacılığının olağanüstü artarak devam ettiği göz önüne alındığında, ülkemizin Hava Trafik Kontrolör ihtiyacının karşılanması için üniversitemiz sorumluluk alarak ciddi yatırımlar yapmaya devam edeceği gibi ülkemiz hava sahasının emniyetli ve güvenilir olması ve sivil havacılığımızın gelişmesi için ilgili kurum, kuruluşlar ve paydaşlarla bilgi alışverişi ve eğitim hizmetlerine ara vermeden devam edecektir."

http://www.kokpit.aero/havelsan-hava-trafik-simulatoru
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2018, Pazartesi - 19:20 »
Havelsan'ın Hava Trafik Kontrol Simülatörü İlk Kez Vakıf Üniversitesinde

HAVELSAN, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), TÜBİTAK ve Nişantaşı Üniversitesi iş birliği çerçevesinde geliştirilen ‘Milli Hava Trafik Kontrol Simülatörü (AtcTRsim)’ anlaşmasını imzaladı. Hava trafik kontrol öğrencilerine ileri düzey eğitimlerin verilmesinin amaçlandığı simülatör Türkiye’de ilk kez bir vakıf üniversitesinde yer alacak. HAVELSAN yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde konuşan Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, “HAVELSAN’ın büyük katkılarıyla öğrencilerimizi bu sektör içerisinde en başarılı hale getirebilmek için elimizden geleni yapacağız. Bunlar eğitimin uygulamaya yönelik olarak gerçekleştirilmesini gerektiren konular. Dolayısıyla bu sektör ve bu alanda da öğrencilerimizin çok başarılı olacağına inanıyorum. Yapmış olduğumuz iş birliği protokolünün de her iki taraf açısından da çok büyük faydalar sağlamasını diliyorum” dedi. HAVELSAN Ar-Ge ve Teknoloji Direktörü Doç. Dr. İzzettin Gökhan Özbilgin, üniversite sanayi birliğine inandıklarını ifade ederek, “Nişantaşı Üniversitesi bir ilke imza atmış oluyor. Bu kadar büyük kapsamda, gelişmiş bir hava trafik kontrolüne yönelik simülatörü bir üniversite edinmiş oluyor. İnşallah buralarda yetişecek olan gençlerimiz, geleceğin havacılık sektöründe çok önemli yerlerde olurlar.” dedi.

Kaynak: C4 Defence, 2018.09.24 saat 16:09, Havelsan'ın Hava Trafik Kontrol Simülatörü İlk Kez Vakıf Üniversitesinde başlıklı duyuru.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2018, Perşembe - 01:33 »
HAVELSAN, sivil havacılık alanında “ben de varım” dediHAVELSAN, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı(EASA) tarafından verilen üretim organizasyonu onayı (POA) sertifikasını aldı. Sivil havacılık alanında faaliyet göstermek için olmazsa olmaz bir sertifika olan POA sertifikası ile HAVELSAN, sivil havacılık alanında “ben de varım” dedi.

EASA’dan alınan  üretim organizasyonu onay sertifikası, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Nacar’ın da katıldığı toplantı ile kutlandı. HAVELSAN Simülatör hangarında düzenlenen törende sertifikasyon sürecine katkısı olan personele plaket verildi.

Konu ile alakalı HAVELSAN açıklaması şu şekilde:

“HAVELSAN olarak üretim kabiliyetimizi Avrupa’da bu konuda yetki sahibi ve bağımsız bir otorite olan EASA’ya tescil ettirmiş olduk. Sivil havacılığın kendine has kuralları ve gereksinimleri çerçevesinde yürütülen bu sertifikasyon süreci sonunda, Kabin içi eğlence sistemleri (IFE) projeleri kapsamında üretilen Seat Electronic Box (SEB) (Ethernet anahtarı + ekran ve güç yönetimi yapan single board computer) donanım ve yazılımı sivil hava araçlarında kullanılabilecektir. Bu konuda THY Teknik ile yürüttüğümüz işbirliği çeşitli tasarım organizasyonları ile gerçekleştirilecek anlaşmalar ile geliştirilebilir, gelecekte üretim çeşitliliği ve miktarının artırılabilmesi mümkün olacaktır.

HAVELSAN ile THY Teknik ortaklığında kurulacak yeni şirketin, bu sertifikasyonu alana kadar geçecek 2-3 yıl süresince üretimler HAVELSAN tarafından yapılacaktır.

Hali hazırda elde etmiş olduğumuz üretim yetkisini; ürünleşme çalışmalarıyla farklı ürün ve ürün bileşenleri için de genişletme imkânımız bulunuyor. Bu sayede HAVELSAN, bu alanda oluşabilecek potansiyel pazara da girmiş oluyor.”http://www.defenceturk.net/havelsan-sivil-havacilik-alaninda-ben-de-varim-dedi
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2018, Cuma - 02:15 »
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2018, Pazartesi - 22:02 »
HVL KALKAN’a yerli üretim belgesiSiber Güvenlik alanında “Mükemmeliyet Merkezi” olma hedefi ile yola çıkan HAVELSAN’ın WEB Uygulama Güvenlik Duvarı Ve Yük Dengeleyici ürünü HVL KALKAN, Yerli Üretim belgesi aldı.

Siber güvenlik ürünleri ile stratejik öneme sahip alanlarda adım atan HAVELSAN, HVL KALKAN için aldığı yerli malı belgesi ile siber güvenlik ürününün milliliğini tescillemiş oldu. Tamamen yerli olanaklar ile geliştirilen ürün yazılımı, Türkiye’nin ilk yerli yük dengeleyici ve web uygulama güvenlik duvarı olma özelliğini taşıyor.

HVL KALKAN NEDİR?

Siber saldırı hedeflerinin başında yer alan web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit edip engelleyebilen, çok yüksek seviye ağ trafikleri için yük dengeleme sağlayan, Web Uygulama Güvenlik Duvarı ürünüdür.

Web uygulamalarını korumak üzere özel olarak tasarlanmış bu ürün ile klasik güvenlik duvarları, saldırı engelleme sistemleri gibi yazılımlar tarafından tespit edilmesi mümkün olmayan saldırıların engellenmesine imkan sağlar.

http://defenceandtechnology.com/2018/10/06/hvl-kalkana-yerli-uretim-belgesi/
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2018, Cumartesi - 22:28 »
Üç hafta önce yüklenmiş. Bir süredir beklediğim.

İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #13 : 21 Ekim 2018, Pazar - 14:56 »
HAVELSAN'dan Katarlı Şirket İle Siber Güvenlik AnlaşmasıHAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak. HAVELSAN'ın son dönemde geliştirdiği ürünler arasında Gözcü, Bariyer ve Kalkan bulunuyor.

Askeri eğitim ve simülasyon teknolojileri alanında Katar’da yürüttüğü projeler ve kullanıma sunduğu ürünlerle önemli yer edinen HAVELSAN, siber güvenlikle, Katar’daki varlığına yeni bir alan ekledi. Bu kapsamda Katar’ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

İş birliği anlaşmasına göre, Katar’ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir şirket kurulacak. Şirketin ülkede siber güvenlik konusunda yeni bir sayfa açması öngörülüyor.

Anlaşmaya HAVELSAN adına Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay ile Al Mesned Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bin Abdulatif Al Mesned imza attı.

Söz konusu iş birliğiyle HAVELSAN, Katar’da siber güvenlik alanında önemli oyuncular arasına

http://www.kokpit.aero/havelsan-katar-siber-guvenlik-anlasma
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #14 : 01 Aralık 2018, Cumartesi - 00:17 »
Havelsan ABD’de düzenlenen fuarda boy gösterdiABD’nin Florida Eyaletine bağlı Orlando kentinde 26 Kasım’da başlayan dünyanın en büyük modelleme, simülasyon ve eğitim sektör etkinliği I/ITSEC 2018 Fuarı, bugün sona erdi.

HAVELSAN’ın iştiraki olan eğitim ve simülasyon teknolojileri şirketi QUANTUM3D’nin standının da yer aldığı etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akyol, Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay, Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Nacar ile birlikte HAVELSAN ve QUANTUM3D çalışanları katıldı.

Bugün sona eren fuarda açılan stantlarda; havacılık, uçuş simülatörleri, kamu güvenliği, bilgi teknolojileri, bilgisayar tabanlı 3D grafikler, SCORM ve daha birçok farklı alandaki ürün ve teknolojiler katılımcıların incelemesine sunuldu.

http://www.kokpit.aero/havelsan-abd
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: HAVELSAN
« Yanıtla #15 : 02 Ağustos 2019, Cuma - 18:42 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun