03 Nisan 2020, Cuma - 20:46

Gönderen Konu: ASELSAN  (Okunma sayısı 21287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #40 : 18 Haziran 2018, Pazartesi - 21:33 »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #41 : 27 Haziran 2018, Çarşamba - 22:40 »
ASELSAN UKKS’leri Konya’da üretecekASELSAN ve Konya Savunma Sanayi A.Ş ortaklığında Konya’da kurulacak fabrikanın ayrıntılarına C4Defence ulaştı. ASELSAN bölgede “ASELSAN Silah Sistemleri Tesisi” kuracak. Yaklaşık 300 milyon TL sermaye, 60 milyon TL makina ve teçhizat ile 85 milyon TL inşaat yatırımıyla kurulacak olan tesiste ASELSAN’ın Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) üretilecek. ASELSAN’ın UKSS olarak ürettiği sistemlerin adı şöyle; Deniz sistemleri için; Stamp, Stamp-2, Stamp-G, Stamp-L, 25 mm Stop, 30 mm muhafız, Sarp, Sarp-L, Sarp-NSV, Sarp-Dual, Sarp-antitank, Nefer. ASELSAN’ın binden fazla UKSS’si kullanımda bulunuyor. Konya’daki tesiste üretim yapılınca ASELSAN’ın Macunköy tesislerinde UKSS üretimi sona erecek.

Edinilen bilgiye göre yeni tesisin yönetim kurulunda ASELSAN’dan üç, Konya Savunma Sanayii A.Ş. firmasından iki kişi yer alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-ukksleri-konyada-uretecek/6585/1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #42 : 28 Haziran 2018, Perşembe - 21:56 »
Aselsan Silah Tespit Radarı görüntülendi

Envanterimizdeki 2 addet 40+ km menzilli, ithal Cobra top/havan/roket tespit radarına ek, milli olarak geliştirilen 100 km menzilli, aktif elektronik taramalı antene sahip, 9 adet sipariş verilen, Silah Tespit Radarı Aselsan STR görüntulendi.Savunma sanayimizdeki ürünlere her geçen gün bir yenisi ve yerlisi ekleniyor. Aselsan STR (Silah Tespit Radarı) de bunlardan biri.
 
Silah Tespit Radarları ile ilgili ilk sözleşmeyi ASELSAN, 2013 yılında Seyyar Havan Tespit Radarı için aldı ve 15 adet radarın seri üretimini tamamlayarak TSK hizmetine sundu. Daha sonra 2016 yılında uzun menzilli Silah Tespit Radarı için sözleşme imzalandı. Proje kapsamında dokuz adet uzun menzilli aktif elektronik taramalı antene sahip Silah Tespit Radarı (STR) teslimatı yapılacak.
 


ASELSAN Silah Tespit Radarı, düşman unsurlar tarafından gerçekleştirilen havan, top ve roket atışlarını tespit ederek atım ve düşüm yerini hassas bir şekilde hesaplayan yüksek teknoloji bir radar sistemidir. Radar tarafından tespit edilen silah atım yeri anında ateş destek silahlarına aktarılmakta ve karşı atış yapılarak düşman unsurların imha edilmesi hedeflenmektedir. Dost birlikler tarafından gerçekleştirilen atışlar izlenerek düşüm noktası hesaplanmakta, ayrıca gerekli atışın hedef noktasından sapma miktarı hesaplanarak atış tanzimi için atış yapan birliklere geri besleme yapılmaktadır. Mock-Up’ı IDEF2017 Savunma Sanayi Fuarında sergilenen STR’nin, 2020 civarında envantere alınması planlanıyor.

ASELSAN STR
 
ASELSAN Silah Tespit Radarı, düşman unsurlar tarafından gerçek­leştirilen havan, top ve roket atışlarını tespit ederek atım ve düşüm yerini hassas bir şekilde hesaplayan yüksek teknoloji bir radar sistemidir. Radar tarafından tespit edilen silah atım yeri anında ateş destek silahlarına aktarılmakta ve karşı atış yapılarak düş­man unsurların imha edilmesi hedeflenmektedir. Dost birlikler ta­rafından gerçekleştirilen atışlar izlenerek düşüm noktası hesap­lanmakta, ayrıca gerekli atışın hedef noktasından sapma miktarı hesaplanarak atış tanzimi için atış yapan birliklere geri besleme yapılmaktadır.
 
Genel Özellikler
• Havan, Top ve Roket mühimmatlarının tespiti
• Havan, Top ve Roket mühimmatlarının atım/düşüm yerinin
hesabı
• Dost birlik atış tanzimi
• Yanca ve yükselişte elektronik tarama
• Silüet Takip Yeteneği
• Hızlı ve kolay kurulum
• Araç Üzerinde Taşınabilir Yapı: İki Adet 10 Ton Sınıfı 6×6
Taktik Tekerlekli Araç
• Yerel ve Uzak Komutalı İşletim Yeteneği
• A400 ile taşınabilme
• İki operatör ile işletilebilme
• Modüler Tasarım
• Cihaz İçi Test Yeteneği
• 24 Saat Kesintisiz Çalışma Yeteneği

Teknoloji
• Katı Hal Güç Yükselteci
• Sayısal Huzme Oluşturma
• Yüksek Performanslı Sinyal ve Veri İşleme Altyapısı
• Gelişmiş sinyal ve veri işleme algoritmalarıTeknik Özellikler
• Yayın Frekansı : S Bant
• Menzil : 100 km
• Hedef Sınıflandırma
• Havan/Top/Roket
 
Çevre Koşulları
• Askeri Standartlara Uyumluluk (MIL-STD-810 G, MILSTD461F

http://www.star.com.tr/teknoloji/aselsan-silah-tespit-radari-goruntulendi-haber-1358649/
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #43 : 29 Haziran 2018, Cuma - 17:53 »
TSK’ya yeni SERHAT’lar geliyorTürk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı kapsamında Seyyar Havan Tespit Radarı tedarik edilecek.

ASELSAN’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyacı olan Seyyar Havan Tespit Radarı tedariki maksadıyla, 40 Milyon 320 Bin ABD Doları tutarında sözleşme imzalanarak yürürlüğe girdi.

TSK envanterinde bulunan SERHAT ​​​​​​​Havan Tespit Radar Sistemi, görüş hattında bulunan havan mermilerinin tespit ve takibini yaparak, mermilerin tahmini çıkış ve düşüş yerlerini hesaplayan, 360° yanca kapsamaya sahip bir radar sistemi. Sistem, modüler bir tasarıma sahip olup, üç ayak sehpa (tripod) üzerinde, kule/bina üzerine yerleştirilerek veya, araçta yükseltilebilir mast üzerinde kullanılabilmekte. SERHAT, havan atışlarının tespit ve takibi için ASELSAN tarafından geliştirildi.

http://www.defenceturk.net/tskya-yeni-serhatlar-geliyor
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #44 : 02 Temmuz 2018, Pazartesi - 23:02 »
Yeni nesil bombaatar mühimmatı 40mm ATOM göreve hazır

40mm ATOM Bombaatar Mühimmatının atışlı testleri başarıyla tamamlandı.

40mm Yüksek Hızlı Akıllı Parçacıklı Bombaatar Mühimmatının (40mm ATOM®) Konya Karapınar’da yapılan atışlı testleri başarıyla tamamlandı. 40mm ATOM® atış anında havada patlayacağı süreye hassas olarak programlanabiliyor ve mühimmatın hedef üzerinde istenen noktada paralanması sağlanıyor. ASELSAN ana yükleniciliğinde kalifikasyon çalışmaları başarıyla tamamlanıp, Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmiş olan 35mm ATOM® (Parçacıklı Mühimmat) ile edinilen bilgi birikimi ve tecrübe 40mm kalibreli bombaatar mühimmatına yansıtıldı ve çok kısa sürede gelişmiş bir piyade mühimmatı ortaya çıktı.Zaman programlı havada paralanabilen mühimmat tasarım ve üretim teknolojisi, 40mm kalibre için dünyada az sayıda ülkede bulunan önemli bir yetenek. Geliştirme faaliyetinin başarıyla tamamlanması ile Türkiye bu ülkelerin arasına dâhil oldu. 40mm ATOM® mühimmatı, ASELSAN ve Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) arasında IDEF 2017 fuarında imzalanan protokol sonrasında iki kurumun başarılı iş birliği ile geliştirildi.Mevcut Sistemlere Entegrasyon


40mm ATOM® Programlama Yeteneğine SahipASELSAN SARP Sistemi

Yüksek Etkinlik, Düşük Maliyet

40mm ATOM® Nisan 2018’de gerçekleştirilen atışlı testlerden tam not aldı ve büyük beğeni topladı. Geliştirilen mühimmat iç güvenlik harekâtında, sınır ötesi açık alan ve meskûn mahal operasyonlarında sivil ve askeri güvenlik birimlerince yaygın biçimde kullanılacağı senaryolarda test edildi. 40mm ATOM®, özellikle hendek içi ve sütre gerisine etkinlik konusunda yüksek başarımı ile önemli bir yetenek kazanımı sağlayacak. Akıllı mühimmat kullanımıyla, az sayıda mühimmatla yüksek etkinlik sağlanabiliyor.40mm ATOM® ASELSAN İHTAR sistemine de entegre edilerek Mini/Mikro İHA’lara karşı etkili bir hava savunma sistemi olarak kullanılabiliyor.

http://www.defenceturk.net/40mm-atom-goreve-hazir
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, Pazartesi - 23:38 Gönderen: YörükEfe »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #45 : 02 Temmuz 2018, Pazartesi - 23:05 »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #46 : 02 Temmuz 2018, Pazartesi - 23:23 »
ASELSAN'da Üst Düzey AtamaASELSAN'ın Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama kapsamında, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı görevine Doç Dr. Hakan Karataş atandı. 1967 doğumlu olan Karataş, eğitim bilimleri üzerine akademik çalışmalarını başta Yıldız Teknik Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda geliştirdi. Karataş, ASELSAN bünyesindeki Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı ile İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı’nın, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı adı altında birleştirilmesi çerçevesinde ASELSAN'ın stratejilerine katkı sağlayacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-da-ust-duzey-atama/6609/1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #47 : 03 Temmuz 2018, Salı - 17:22 »
ASELSAN ve STE Offset anlaşması imzaladıASELSAN ve Ukraynalı SpetsTechnoExport (STE) askeri iletişim projeleri çerçevesinde off-set anlaşması imzaladı.

Türkiye -Ukrayna müşterek savunma işbirliği toplantılarının altıncısı Ankara’da gerçekleşti. ASELSAN ile STE askeri iletişim cihazlarının Ukrayna için tedariki için off-set anlaşması imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde Ukrayna Savunma Bakanlığı bu ülkenin kara kuvvetleri kullanımı için en güncel teknoloji ve yazılımı edinecek. Off-set anlaşması ticaretin karşılıklı olarak arttırılmasını da öngörüyor.http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-ve-ste-offset-anlasmasi-imzaladi/6614/1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #48 : 10 Temmuz 2018, Salı - 17:57 »
ASELBUOY YoldaASELSAN’ın sonobuoy projesi mutlu sona yakın. ASELBUOY adı verilen ve firmanın öz kaynaklarıyla 2016 yılında Ar-Ge projesi olarak  geliştirmeye başladığı sistem, emin adımlarla ilerliyor. İlk etapta belirlenen spesifik alanlarda başlayan sensör fiili testlerini, geçtiğimiz ay yapılan ilk havadan atış testi takip etti. Çeşitli irtifada ve süratte yapılacak atışlı testleri uyumluluk testlerinin takip etmesi ve ardından projenin, 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

ASELBUOY’un, daha yüksek hızlarda da denenerek uluslararası pazarda görücüye çıkması hedefleniyor.

Deniz karakol uçakları, helikopterler ya da su üstü gemilerden atılabilecek şekilde geliştirilen ASELBUOY, A boyutunda pasif yönlü bir sonobuoydur. 30 ve 150 metre olmak üzere iki farklı çalışma derinliğinde görev yapan sistem, 0,5 saat ila 8 saat arasında çalışma süresine sahip ve 96 farklı VHF kanalından, atıştan önce programlanmak suretiyle yayın yapabiliyor. 5 ila 2400 Hz frekans bandında akustik bilgi toplayan sistem, uzaktan da programlanabiliyor ve çalışma süresi sonunda kendini batırıyor.http://www.c4defence.com/Gundem/aselbuoy-yolda/6671/1
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #49 : 21 Temmuz 2018, Cumartesi - 01:33 »
Ambargoya karşı Aselsan kurulduTürkiye’nin Teknoloji Üssü ASELSAN Kıbrıs Barış Harekatının 44’üncü yıldönümü kapsamında basın bülteni yayınladı.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra uygulanan silah ambargosu, ülkemizde savunma sistemlerinin temininde ve askeri haberleşme ihtiyaçlarının karşılanmasında bağımsızlığın önemini gündeme getirmiş, halkımızın bağışları ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakıfları kurulmuştur. Bunu takiben Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı öncülüğünde 14 Kasım 1975 tarihinde ASELSAN kuruldu.

http://defenceandtechnology.com/2018/07/19/ambargoya-karsi-aselsan-kuruldu/
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #50 : 21 Temmuz 2018, Cumartesi - 01:34 »
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #51 : 24 Temmuz 2018, Salı - 18:35 »
Aselsan’dan dikkat çekici gelişmelerAselsan yayınladığı ALMANAK 2017 kitabında 2017 yılında gerçekleştirdiği anlaşma ve faaliyetleri paylaştı. Bu faaliyetlerden dikkat çekici bazı gelişmeleri sizler için derledik.Yurt Dışına Aviyonik Modernizasyon
Bahreyn envanterindeki AH-1 Kobra Helikopterleri görev bilgisayarı başta olmak üzere kokpit gösterge, hedef tespit ve nişangah, seyrüsefer, görev ve silah yönetim sistemleri ASELSAN ürünleri ile modernize ediliyor. Bu kapsamda, ilk helikopter teslimatı Kasım 2017’de gerçekleştirildi.

Polonya Savunma Bakanlığı, ASELSAN’a Onay Verdi
Polonya Ordusunun ihtiyacını karşılamak üzere Polonyalı AMZ firması ile birlikte yürütülen LOTR projesi kapsamında; tamamı ASELSAN tarafından tasarlanan ve yerli olarak üretimi gerçekleştirilen Keşif Gözetleme Sisteminin ilk satışı gerçekleştirildi.

Sarper Radar ANKA Platformu için İlk Siparişi Aldı
ANKA platformlarına entegre edilerek kullanılmak üzere Kasım 2017 tarihinde SARPER Sentetik Açılı radar siparişi alındı. SARPER radarı ile gece ve gündüz, yağmur, kar, sis, bulut ve duman gibi olumsuz hava koşulları altında dahi yeryüzünün yüksek çözünürlüklü görüntüsü oluşturulabiliyor.

CATS Artık Operasyonel
CATS Hedefleme ve Takip Sisteminin ANKA İnsansız Hava Araçları üzerinde Mayıs 2017- Ağustos 2017 tarihlerinde uçuş testleri gerçekleştirlidi. Eylül 2017’de CATS, ANKA üzerinde operasyonlarda da uçuş görevlerine başladı.Minyatür Bomba
Minyatür Bomba Geliştirilmesi Projesi kapsamında tasarım çalışmaları tamamlanarak sertifikasyon testlerine başlandı. Harp başlığı TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Minyatür Bomba silah sistemi ile tek sortide sekiz farklı hedef imha edilebilecek, 100 km menzile kadar belirlenen hedefler hassas olarak vurulabilecek. Sert hedeflere karşı da etkin kullanılabilecek Minyatür Bomba, bir metre güçlendirilmiş betonu delebilecekBAİKS ile Kazakistan D-30 Obüslerine Tam Not
Kazakistan Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda, KAE-ASELSAN iş birliği ile Kazakistan Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan D-30 obüs ve bataryalarının modernizasyonuna yönelik çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda bir adet D-30 obüsü modernize edildi. Ek olarak bir adet D-30 obüs bataryası da Batarya Ateş İdare Kompüter Sistemi ve Keskingöz Hedef Tespit Sistemi ile entegre çalışan ileri Gözetleyici Mesaj Ünitesi ile donatıldı. Ağustos 2017 tarihinde Kazakistan’ın Otar Atış Alanında Kazakistan Genelkurmay Başkanının da katıldığı atışlı testler başarı ile gerçekleştirildi.

Hava Kuvvetlerine Serhat Radarı
ASELSAN ile Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacını karşılamak amacıyla Haziran 2017 tarihinde Havan Tespit Radarı Tedarikine ilişkin sözleşme imzalandı. Bu kapsamda SERHAT Sistemleri, 2017 yılı Aralık Ayı içerisinde teslim edildi.

Lazer Arayıcı Başlık ile HGK Daha Güçlü
Hassas Güdüm Kiti (HGK) Lazer Arayıcı Başlık (LAB) geliştirme faaliyetleri kapsamındaki ilk atışlı testler 2017 Eylül ayında başarıyla gerçekleştirildi. İsteğe bağlı olarak mühimmatın burun kısmına takılabilecek LAB ile; HGK’nın mevcut yetenekleri arttırılarak, hareketli hedef ve fırsat hedeflerine karşı da kullanılabilme imkânı sağlandı.

Türkiye, UV Görüntü Yoğunlaştırıcı Tüp Üretebilen Üç Ülkeden Biri
Görüntü yoğunlaştırıcı tüpler için kurduğu üretim altyapısını hayata geçiren ASELSAN, Türkiye ve dünyada kullanımda olan döner kanatlı platformların Füze İkaz Sensörü ihtiyacını karşılayacak. Devreye alınan üretim tesisinde fotokatod büyütmeden, sensörün platforma entegrasyonuna kadar geniş bir yelpazede hizmet veriliyor. Bu sayede Türkiye, Almanya ve İngiltere’den sonra helikopter füze ikaz sistemleri için UV Görüntü Yoğunlaştırıcı Tüp üreten 3’üncü ülke konumuna geldi.FIRTINA’ya ek POYRAZ
FIRTINA Obüslerinin, muharebe sahasında hızla mühimmat ikmalinin yapılarak ateş gücü sürekliliğinin sağlanması amacıyla 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ve ASELSAN tarafından geliştirilen POYRAZ Mühimmat Aracı için Mart 2017 tarihinde Aselsan’a 7 adet ilave Mühimmat Transfer Sistemi siparişi verildi.

Lazer Hedef İşaretleme Sistemlerinde 200’üncü Teslimat
Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki lazer güdümlü bombaların çok yüksek hassasiyetle hedeflerini vurabilmesinde kritik rol oynayan Lazer Hedef İşaretleme Sisteminin 200’üncü ürün teslimatı Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Termal Silah Dürbününe ASELSAN Dedektörü
Milli imkanlarla geliştirilen ve üretilen ilk mikro-bolometre tipi soğutmasız kızılötesi dedektörler termal silah dürbününe entegre edildi. Dedektörlerin seri üretimine yönelik yatırım faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından seri üretime geçilecek.

http://www.defenceturk.net/aselsandan-dikkat-cekici-gelismeler
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #52 : 25 Temmuz 2018, Çarşamba - 18:10 »
Büyük mutluluk duyuyorum. Özellikle Türkiye, UV Görüntü Yoğunlaştırıcı Tüp Üretebilen Üç Ülkeden Biri başlıklı kesim çok can alıcı. Yolumuz açık ola.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #53 : 27 Temmuz 2018, Cuma - 00:11 »
Milli baz istasyonu Ulak'ın kurulum çalışmaları yoğun şekilde sürüyor

Mobil haberleşme altyapısı olmayan yerleşim yerlerine altyapı sağlanmasına yönelik başlatılan milli baz istasyonu Ulak'ın kurulum çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.Türkiye'yi baz istasyonu üreten 5 ülkeden biri haline getiren Ulak'ın, ülkenin haberleşmesinde üstlendiği görev artıyor.
 
Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle ASELSAN tarafından geliştirilen 4,5G milli baz istasyonu Ulak, ULAK Haberleşme AŞ'nin koordinasyon ve sorumluluğunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile telekom operatörlerinin katkılarıyla giderek yaygınlaşıyor.Ulak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Evrensel Mobil Kapsama Projesi kapsamında sahadaki yerini alıyor. Bu kapsamda nüfusu 500'ün altındaki yerlere Ulak baz istasyonlarıyla mobil geniş bant haberleşme altyapısı kuruluyor.
 
Birinci aşaması 489 baz istasyonunun kurulumunu kapsayan proje hız kazandı. Geçen sürede aktif hizmet veren baz istasyonu sayısı 241'i buldu.
 
Evrensel Mobil Kapsama Projesi'nin birinci aşamasına ilişkin teslimatlar bu ay tamamlanacak. İlk aşamanın daha önce yıl sonuna kadar sonuçlandırılması planlanırken, bu sürenin ekim-kasım aylarında bitirilebileceği değerlendiriliyor.
 
İkinci aşama için teslimat zamanı
Projenin ikinci aşaması kapsamında bu yıl için 326 sipariş bulunuyor. Bu sayının önümüzdeki yıl siparişleriyle 500 civarında olması bekleniyor.
 
İkinci aşama teslimatlarına gelecek hafta yapılacak fabrika kabul testleriyle başlanacak. Gelecek hafta 74 sistemin ikinci aşama kapsamında teslim edilmesi planlanıyor.
 
Operatörlere teslimat da başlıyor
GSM operatörlerinin ise ilk parti siparişleri kapsamında bu yıl için operatör bazına 250, toplam 750 baz istasyonu siparişi bulunuyor.
 
Bu siparişlerin teslimatına gelecek ay itibarıyla başlanacak.
 
4,5G Lisans Sözleşmesi'nde yer alan yerlilik oranları Ulak baz istasyonlarıyla azami oranda karşılanabiliyor.
 
Bu kapsamda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu koordinesinde, operatörlerle yürütülen 2019-2021 yıllarına ait sözleşme görüşmeleri sürüyor.
 
Türkiye'yi 5 ülkeden biri yaptı
Artan iletişim ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte uçtan uca, sürdürülebilir ve güvenilir iletişim altyapılarına yönelik ürün ve teknolojilerin yurt içi olanaklarla geliştirilmesi amacıyla ortaya konulan Ulak, Türkiye'yi baz istasyonu üreten 5 ülkeden biri yaptı.
 
Haberleşme sistemini daha güvenli hale getiren Ulak, Türkiye'yi haberleşme alanında teknolojiyi alan ve kullanan ülke olmaktan çıkardı, tasarlayan, üreten ülke haline getirdi.
 
Ulak sayesinde ülke kaynakları verimli kullanılacak, güvenliğin ön planda tutulması dolayısıyla bilgiler korunacak. Türkiye'nin haberleşmedeki dışa bağımlılığını azaltacak Ulak'ın ülke ekonomisine 5 milyar dolardan fazla katkı sağlaması bekleniyor. Ulak'ın Türkiye'ye yeni ihracat fırsatlar sunması öngörülüyor.
 
SSB, ULAK Haberleşme AŞ koordinesinde oluşturulan ve geliştirilmekte olan ekosistemle Ulak, Milli Ağ Teknolojileri (Milat) ve 5G Çekirdek Şebeke (Çınar) projeleri kapsamında elde edilen birikimden yararlanarak, Türkiye'de yeni iletişim teknolojilerine ilişkin altyapıyı hazırlıyor.

http://www.star.com.tr/teknoloji/milli-baz-istasyonu-ulakin-kurulum-calismalari-yogun-sekilde-suruyor-haber-1368585/
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #54 : 05 Ağustos 2018, Pazar - 14:31 »
Aselsan’a Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesinde ilave siparişAselsan ve SSB arasında sözleşme değişikliği

Aselsan ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi ile ilgili olarak 05.02.2013 tarihinde imzalanan sözleşmeye ilişkin sözleşme değişikliği yapıldı. Söz konusu sözleşme değişikliği ile Aselsan’a toplam 247.517.078 Türk Lirası + 33.682.993 ABD Doları tutarında ilave “Güvenlik Sistemi” siparişi verilmiştir. Sözleşme değişikliği kapsamında, teslimatların 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Sözleşme bedeli 330 Milyon doları aştı
05.02.2013 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ASELSAN arasında imzalanan 16 milyon 986 bin 839 ABD doları tutarındaki Modüler Geçici Üs Bölgesi projesi sözleşmesi kapsamında Mart 2016, Kasım 2016 ve Ocak 2018‘de sözleşme değişikliğine gidilmiş ve Aselsan’a sırasıyla 99 milyon 800 bin  ABD Doları, 64 milyon 964 bin 559 doları ve  119 milyon 115 bin 506 ABD Doları tutarında ilave Güvenlik Sistemi siparişi verilmişti. Bu gün duyurulan sözleşme değişiklikleriyle beraber sözleşme değeri toplam 283 milyon 880 bin 65 dolar + 247 milyon 517 bin 78 Türk Lirasına ulaştı. Günümüz kuru ile bu bedel 334 milyon 565 bin 374 ABD Dolarına tekabül ediyor

http://www.defenceturk.net/aselsana-mgub-projesinde-ilave-siparis
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #55 : 07 Ağustos 2018, Salı - 22:22 »
ASELSAN, sınırın sıfır noktası ve üslere modüler üs bölgeleri inşa ediyor

ASELSAN tarafından geliştirilen modüler üs bölgeleri, terörle mücadelede kritik öneme sahip sınırın sıfır noktası ve üslere inşa ediliyor. Buradan sensörler, kameralar, radarlarla 7/24 gözetim yapılıyorTerörle mücadelede önemli yer tutan, modüler geçici üs bölgeleri, üç bölgede daha kurulacak. Balistik koruma duvarlar, 360 dereceye sahip kamera, sensör ve radarlarla üs bölgelerinde adeta kuş uçurtulmuyor.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, “100 Günlük İcraat Programı”nda savunma sanayii alanında önemli projeler yer aldı. Bu projelerden biri, modüler geçici üs bölgelerinin yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Buna göre, 26 terörle mücadele harekât bölgesinde yer alan modüler geçici üs bölgeleri, üç bölgede daha kurulacak. Bu sayede, üs bölgelerinde doğal şartların el verdiği ölçülerde barınma alanları oluşturularak, verilen mücadele artık daha korunaklı ve güvenlikli hale getirilecek.
 
KORUMA KALKANI
 
ASELSAN tarafından geliştirilen modüler üs bölgeleri, terörle mücadelede kritik öneme sahip sınırın sıfır noktası ve üslere inşa ediliyor. Üslerin çevresi balistik koruma duvarlarıyla çevrilirken; olası roket ile ağır silah saldırılarında üssü koruma kalkanı oluşturuyor. Saldırıyı ilk etapta yüksekliği 4 metreyi bulan çelik bariyer karşılıyor. Ardından da her türlü roketli saldırıyı önleyecek olan özel beton sistemi, aynı sistemle ikinci beton bariyer, son olarak da zırhlı konteyner karşılıyor. Üste bulunan yapılar, havadan gelecek havan saldırılarına karşı da özel zırhlı çatılar ile korunuyor.SENSÖRLÜ ÖNLEM

Modüler üs bölgeleri, gece ve gündüz görüşe sahip radarlar, termal kameralar, yerin altında ve üstündeki harekatları algılayan sensörlerle donatılıyor. Terörist sızmalarını üssün çevresinde bulunan sensörlü teller engelliyor. Tellerin üzerinde bulunan sensörler, herhangi bir müdahalede, harekât merkezine alarm veriyor.
 
Sadece yerin üstü değil altı da gözetim altında tutuluyor. Toprağın altındaki sismik algılayıcılar, sızma girişimlerinde sürtünme ve adımları tespit edip, uyarı gönderiyor.
 
360 derecelik radar ve kameralar, 24 saat boyunca üssün çevresini kontrol ediyor. Üs çevresinde tespit edilen hareketler ve tehditler, komuta merkezine bildiriliyor. Üste bulunan ve yine ASELSAN tarafından üretilen, SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi’yle, gelen alarmlar çerçevesinde olası tehditler, ateş altına alınarak imha ediliyor. Modüler üs bölgeleri, Mehmetçik için her türlü konforu da içinde barındırıyor. Yemekhane, çamaşırhane, berber, revir, yatakhane ve askerin kullandığı kantin dahil zırhlı olarak donatılmış durumda.
 
EK SİPARİŞ
 
Bu arada ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasındaki, “Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi”yle ilgili sözleşmede değişikliğe gidildi. Geçen hafta başında ASELSAN’a 247,5 milyon TL ve 33,7 milyon dolarlık ilave güvenlik sistemi siparişi verildi. Teslimatların 2020 sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

http://www.star.com.tr/guncel/aselsan-sinirin-sifir-noktasi-ve-uslere-moduler-us-bolgeleri-insa-ediyor-haber-1372622/
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #56 : 14 Ağustos 2018, Salı - 01:43 »

Hava Platformlarımızın millileşmesinde tespit ve işaretleme teknolojileriyle öne çıkan Aselsan ürünü ASELPOD’dan iki adet daha kabul edildi. Havacılıkta oluşturduğumuz altyapı ile Milli Muharip Uçağa hazırlanıyoruz.https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1029051051943632896
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #57 : 14 Ağustos 2018, Salı - 01:45 »
Hava Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını milli mühimmatlarla karşılamaya devam ediyoruz. HvKK için 100+ adet güdüm kitinin kabulü gerçekleştirildi.https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/1028309927037681666
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı BLN-55

Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #58 : 14 Ağustos 2018, Salı - 12:26 »
keske nükler gücünde  olan ama radioaktif olmayan bir bomba da üretebilsek...

bu silah hatta atombombasindan daha etkili olur...

birde eskisi gibi icimizdeki hainler projelirimizi calip veya engeleyip yurt disina kacirilip, en cokta israile, onlarin üretmesine daha izin verilmiyorya ona seviniyorum...

allah yolumuzu daim etsin...
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #59 : 15 Ağustos 2018, Çarşamba - 22:03 »
ASELSAN 8 milyar dolar sınırını aştı

Aselsan'ın Haziran sonu sipariş büyüklüğü 8,1 milyar doları buldu. Bu rakam 2017 sonunda 6,8 milyar dolardıAselsan'ın Haziran sonu sipariş büyüklüğü 8,1 milyar doları buldu. Bu rakam 2017 sonunda 6,8 milyar dolardı.
 
Aselsan  6 aylık döneme 3 milyarı yurt içinde olmak üzere 3,3 milyar liralık satış sığdırdı. 2017'nin aynı döneminde bu rakam 2,2 milyar TL idi.
 
Aselsan'ın dönem karı 942 milyon TL oldu.  2017'nin  aynı döneminde bu oran  545 milyon TL idihttp://www.star.com.tr/teknoloji/aselsan-8-milyar-dolar-sinirini-asti-haber-1375290/
 
Beğenenler: BLN-55, Caner Çetin