28 Ocak 2020, Salı - 01:52

Gönderen Konu: ASELSAN  (Okunma sayısı 18537 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #20 : 26 Mart 2018, Pazartesi - 23:04 »
ASELSAN’a Hassas Güdüm Kiti siparişiASELSAN’a Türk Hava Kuvvetleri için Hassas Güdüm Kiti (HGK) siparişi verildi.

ASELSAN’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında Hassas Güdüm Kiti Projesi ile ilgili olarak 23 Mart 2018 tarihinde, 264 milyon 183 bin Türk Lirası tutarında bir sözleşme imzalandı. Açıklamada, söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2019-2020 yıllarında gerçekleştirileceği ifade edildi.HGK

  40000 ft irtifada 25 km menzile ulaşan HGK, 2000 lb Mk-84 genel maksat bombalarını akıllı bombalara dönüştürmekte, böylece mevcut bombalar, her tür hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile, 6.3 m sapma değerinde yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanmaktadır. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlamaktadır.

http://www.defenceturk.net/aselsana-hassas-gudum-kiti-siparisi
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #21 : 02 Nisan 2018, Pazartesi - 01:01 »
ASELSAN - LSS Lazer Savunma Sistemi

 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #22 : 03 Nisan 2018, Salı - 16:50 »
ASELSAN'ın yeni üyesi NEFER zorlu testi geçtiASELSAN uzaktan komutalı silah sistemi ürün ailesinin en yeni üyesi NEFER, Kazakistan'ın zorlu kış koşullarında gerçekleşen müşteri testlerini başarıyla tamamladı.

Paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER, hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterlerinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Türk savunma sanayisinin lider şirketlerinden ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere tüm müşterilerine özgün ürün ve sistemler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

UZAKTAN KOMUTALI
Alınan bilgiye göre, ASELSAN uzaktan komutalı silah sistemi ürün ailesinin en yeni üyesi NEFER, Kazakistan'ın zorlu kış koşullarında denendi.

TAM NOT ALDI
Müşteri testlerini başarıyla tamamlayan NEFER, atışlarda gösterdiği performans ile yetkililerden tam not aldı.

HAFİFLİĞİ VE DÜŞÜK SİLÜETİYLE PAZARDA BİR İLK
Batı veya Doğu menşeli 25/30 milimetrelik otomatik topların ve antitank füzelerinin takılabildiği, üzerinde 7.62 milimetre eş eksenli silahın bulunduğu NEFER silah sistemi, hafifliği ve düşük silüetiyle de pazarda bir ilk olma özelliğini taşıyor.

İDEAL BİR SEÇENEK
NEFER, 6x6 ve 8x8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilirken, hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterlerinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

NEFER ayrıca üzerindeki gelişmiş görüş sistemi ve atış kontrol bilgisayarı sayesinde gece ve gündüz koşullarında otomatik hedef tespit, takip imkanı ve yüksek doğrulukta balistik çözüm ile sabit ve hareketli hedeflere isabetli atış imkanı da sunuyor.Bugüne kadar 14 ülkede 2 binin üzerinde uzaktan komutalı silah sistemi kullanımda olan ASELSAN, yeni ürünü NEFER'i başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleri olmak üzere dost ülkelerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de NEFER'in Kazakistan'daki testleri başarıyla geçtiğini resmi Twitter hesabından duyurdu. Canikli, NEFER'in atışlarda gösterdiği performans ile yetkililerden tam not aldığını bildirdi.http://www.internethaber.com/aselsanin-yeni-uyesi-nefer-zorlu-testi-gecti-1859659h.htm
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2018, Salı - 20:47 »
ASELSAN, yeni yönetim kurulunu duyurdu

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün atandı.

ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 02.04.2018 tarihli toplantısında;

- Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Haluk Görgün'ün, Başkan Vekilliği'ne Mustafa Murat Şeker'in seçilmesine,

- Murahhas Aza olarak Haluk Görgün ve Mustafa Murat Şeker'in seçilmesine, karar verilmiştir.”

http://www.kokpit.aero/aselsan-da-yonetim-degisikligi
 
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #24 : 16 Nisan 2018, Pazartesi - 20:32 »
ASELSAN ile TÜSAB, yerli tıbbi cihaz için işbirliği protokolü imzaladı

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve ASELSAN arasında yerli sağlık biyoteknolojisi üretimi alanında işbirliği protokolü imzalandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Amacımız gelecekte bizim kullanmış olduğumuz sağlık ürünlerinin, cihazlarının Türkiye'de üretilmesini sağlamaktır" dedi. ASELSAN Genel Müdürü Eken ise, "Türkiye'de oluşturduğumuz teknoloji birikimini ülkemizin sağlık konusundaki ihtiyaçlarına yönelik ürünlerle ortaya koymak ve çözümler üretmek istiyoruz" diye konuştuSağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, bakanlık toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, ASELSAN'ın teknolojisinden ve bilgi birikiminden tıbbi cihazlar alanında da yararlanacağını belirterek, "Önümüzdeki yıllar içerisinde biyoteknoloji, tıbbi cihaz ve sağlık alanında bizim kullandığımız malzemelerin yerlileştirilmesi konusunda işbirliği yapılacak. Bununla ilgili ilk çalışmamız tıbbi cihazlar noktasında devam ediyor." dedi."KULLANACAĞIMIZ TIBBİ CİHAZLARI TÜRKİYE'DE ÜRETMEK İSTİYORUZ"

TÜSEB ve ASELSAN gibi iki gücü birleştirdiklerini ifade eden Gümüş, "Amacımız gelecekte bizim kullanmış olduğumuz sağlık ürünlerinin, cihazlarının Türkiye'de üretilmesini sağlamaktır. Bu işbirliğinin hedefimize ulaşması noktasında hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken ise savunma sanayinde oluşturdukları teknolojik birikimi savunma sanayi dışındaki alanlarda da Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu konularda kullanmak için yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarını, bu konuda uzmanlaşan ekipler kurduklarını söyledi.

UZMANLAŞAN EKİPLER KURULDU

Son dönemde sağlık alanındaki faaliyetlerini artırdıklarını dile getiren Eken, "Türkiye'de oluşturduğumuz teknoloji birikimini ülkemizin sağlık konusundaki ihtiyaçlarına yönelik ürünlerle ortaya koymak ve çözümler üretmek istiyoruz." dedi."ASELSAN GÜCÜNÜ ISPAT ETTİ"

TÜSEB Başkanı Fahrettin Keleştemur da ASELSAN'ın çok büyük teknolojiye ve altyapıya sahip bir kuruluş olduğunu vurgulayarak, "Şu ana kadar yaptıklarıyla ASELSAN gücünü ispat etmiştir. Son yıllarda da sağlık biyoteknolojisiyle de ilgilenmeye başlamıştır." dedi.TÜSEB'in sağlık bilimi ve biyoteknolojisi konusunda Ar-Ge yapmak ve destek sağlamak amacıyla kurulduğunu dile getiren Keleştemur, protokolle sağlık biyoteknolojisi konusunda Türkiye'nin acil ihtiyacı olan ürünlerin elde edilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını aktardı.Konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş ve ASELSAN Genel Müdürü Eken, sağlık biyoteknolojisi üretimi alanındaki protokolü imzaladı.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/04/16/aselsan-ile-tusab-yerli-tibbi-cihaz-icin-isbirligi-protokolu-imzaladi
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #25 : 16 Nisan 2018, Pazartesi - 20:48 »
Mut verici. Kutlu olsun.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #26 : 16 Nisan 2018, Pazartesi - 22:01 »
ASELSAN, Instagram'da

ASELSAN, takipçileriyle yeni resmi Insragram hesabından buluşacak. Firma, fotoğraf paylaşım sitesinde kuruluşundan bugüne fotolar paylaşacak.http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-instagram-da/6099/1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #27 : 17 Nisan 2018, Salı - 20:57 »
ASELSAN'ın yeni silahı KORHAN göreve hazırASELSAN, yakın zamanda duyurduğu ve ilgiyle karşılanan KORHAN silah kulesi için görev bekliyor.

Şirket, savunma sistem teknolojileri alanında kara sistemleri, uzaktan komutalı silah sistemleri, komuta kontrol ve bilgi sistemleri, tank sistemleri, hava ve füze savunma sistemleri, hava savunma top ve akıllı mühimmat sistemleri, hava savunma komuta kontrol sistemleri, su altı/su üstü deniz sistemleri, torpido ve su altı sistemleri konularında ileri teknoloji ürün çözümleri için çalışmalar yürütüyor.

Söz konusu alanlarda başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede kullanılan ürünler geliştiren ASELSAN, gelişen teknolojiler ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut ürünlerine çeşitli kabiliyetler ekleyen ASELSAN, bunun yanında yeni özgün ürünlere imza atıyor.Geçen yıl İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2017) bir dizi yeni ürününü tanıtan ASELSAN, geçen sürede bu ürünlere yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.

Şirketin fuarda en dikkat çeken ürünlerinden KORHAN silah kulesi de bu sürede hazır hale getirildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen KORHAN'ın üretimi için ihtiyaç ve tedarik makamlarının kararları bekleniyorMilli donanım ve mühimmat

KORHAN, muharebe sahası ihtiyaçlarını en ileri teknolojik olanaklardan yararlanarak karşılamak üzere geliştirdi.

Yüksek ateş gücüne sahip, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan KORHAN, kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor.

KORHAN, açık ve genişletilebilir mimarisiyle yeni ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenebilecek.

Sistemde, ana silah olarak yüksek atım hızına sahip 35 milimetre top kullanılıyor. Söz konusu top Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretiliyor. KORHAN, herhangi bir dışa bağımlılık olmaksızın Türkiye'de üretilen 35 milimetre parçacıklı mühimmatı kullanma kabiliyetine sahip bulunuyor.Tehdit tipine uygun mühimmat seçimi

Akıllı mühimmat kullanımı yoluyla sütre arkasında bulunan hedeflere karşı yüksek etkinlik gösteren KORHAN, tehdit oluşturan helikopter, uçak ve insansız hava araçlarına karşı da öz savunmasını sağlayabiliyor.

ASELSAN tarafından geliştirilen otomatik şeritsiz mühimmat besleme mekanizması sayesinde tehdit tipine uygun mühimmatın seçilerek atılmasına imkan tanıyan sisteme, zırh delici, antipersonel, hava hedeflerine yönelik ya da tahrip edici nitelikteki mühimmatlar harekat ihtiyaçlarına göre yüklenebiliyor.

Sistemde, karadan gelen yakın tehditlere karşı öz savunma için ana silahla aynı atış hattı mekaniğine yerleştirilmiş 7,62 milimetre makineli tüfek yer alıyor.KORHAN'a güç katan yeni donanımlar

ASELSAN tarafından geliştirilen yeni nesil haberleşme sistemleriyle donatılan KORHAN, aynı zamanda müşterek görev icra edeceği unsurlarla eş güdüm sağlanması için komuta kontrol ağı içinde görev icrasına yönelik tüm yetenekleri barındırıyor.

Lazer tespit ve ikaz sistemleri bulunan sistem, geliştirilen aktif kendini koruma sistemi "AKKOR", kompozit ya da seramik modüler zırh koruması ve sis havanları sayesinde yüksek beka kabiliyetine sahip olarak tasarlandı.

KORHAN, 360 derece çevresel farkındalık sağlayan panoramik görüş sistemi, silaha bağımlı nişancı ve bağımsız komutan görüş sistemleri, silah sistemine entegre görev yapacak uydu tipi mini insansız hava aracıyla (MİHA) muharebe sahasına tam hakimiyet ve düşmana karşı üstünlük sağlayacak.

KORHAN, üzerindeki keskin nişancı yeri tespit sistemi sayesinde özellikle meskun mahallerde ateş altında kaldığı durumlarda tehdidin yönünü tespit ederek otomatik yönlenerek tehdidi etkisiz hale getirebilecek.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/04/17/aselsanin-yeni-silahi-korhan-goreve-hazir?paging=1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2018, Salı - 22:21 »
Aselsan mühendis arıyor!Aselsan, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere mühendis alımı yapacak. Kariyer sitesi üzerinden yayınlanan ilanın detayları şöyle:

Genel Nitelikler

Adayların;

Lisans eğitimini üniversitelerin Elektronik/Bilgisayar/Makine veya Malzeme/Metalürji Mühendisliği Bölümleri'nde tamamlamış,

Doktora derecesine sahip ya da yakın zamanda doktora çalışmalarını bitirecek durumda,

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da tecilli,

İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.


İş Tanımı
2017-2018 Eğitim yılında eğitim hayatına başlayan ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı kapsamında, Akademik İlişkiler Müdürlüğü’ndeçalışmak üzere arayışta olduğumuz doktora derecesine sahip mühendis adaylarımız;
 

ASELSAN Akademi’nin Üniversiteleri ile Akademik İlişkilerini yürütülmesinde,

ASELSAN‘ın Teknoloji Yol Haritasına uygun yüksek lisans ve doktora konularının belirlenmesinde,

Belirlenen tez konularında çalışabilecek akademisyenlerin tespit edilmesinde ve gerekli koordinasyonun sağlanmasında,

Devam eden yüksek lisans ve doktora tezlerindeki gelişmelerin takip edilmesinde,

ASELSAN Akademi kapsamında yüksek lisans ve doktora çalışmalarının sunulacağı Kongre/Seminer/Çalıştay’ların düzenlenmesinde,

Yukarıdaki amaçlarla gerektiğinde yurtiçi/yurtdışı üniversitelerle, araştırma merkezleri ve teknoloji geliştirme merkezleri ile teknik ve idari toplantılar yapılmasında,

Kendisine belirtilen alanlarda teknolojik gelişmeleri takip edilmesi ve raporlanmasında katkı sağlayacaklardır.

http://www.kokpit.aero/aselsan-muhendis-
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #29 : 24 Nisan 2018, Salı - 23:02 »
TSK’ya altı KorkutMakina ve Kimya Kurumu (MKEK) Genel Müdür Ahmet Taşkın, alçak hava savunma sistemi Korkut’tan altı adedinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edileceğini açıkladı. Savuma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) 29’ncu Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Sektörel Buluşma toplantısına katıldı. Burada sektörele yönelik bir değerlendirme konuşması yapan Genel Müdür Taşkın MKEK’in çalışmalarını aktardı. Taşkın,  Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi (KORKUT)  hakkında açıklamada bulundu. Taşkın, 35 mm Parçacıklı Mühimmat kullanabilen namlulu sistemi MKEK’in ürettiğini ancak başka firmaların ön plana çıktığı belirterek, “altı adet Korkut haftaya TSK’ya teslim edilecek” dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/tskya-alti-korkut/6154/1
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #30 : 24 Nisan 2018, Salı - 23:19 »
Aselsan’ın akıllı 40mm mühimmatı testlere başladıASELSAN’ın yaptığı yeni açıklamalara göre Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı için geliştirilen, havada infilak eden akıllı 40 mm bombaatar mühimmatı kalite kontrol testlerine başlandı.

19 Nisan günü Kuala Lumpur’da düzenlenen Defence Systems Asia (DSA) sergisinde konuşan ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanı Mustafa Kaval, kalifikasyon testlerinin önümüzdeki üç ay içinde tamamlanıp seri üretime geçileceğini bildirdi. Yeni mermiler mühimmat arayüzü ile haznede, havada infilak etmesini sağlayan ayarlanabilir fünyeye sahip.

http://www.defenceturk.net/aselsanin-40mm-test-basladi
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #31 : 01 Mayıs 2018, Salı - 13:34 »
Yerli imkanlarla üretilen Minyatür Bomba bu yıl envantere giriyor

Hava Kuvvetleri envanterine bu yıl girmesi beklenen Minyatür Bomba (MB) şimdiden düşmana korku salıyor. Minyatür Bomba, Hassas Güdüm Kiti’nin tüm özelliklerini taşıdığı gibi, kanatlarıyla uzun mesafelerde etkin sonuçlar veriyor.Hava Savunma Sistemlerine takılmadan hedefe varan Minyatür bombanın etkili mesafesi 100 kilometreye çıkıyor. Boyutu diğer bombalara göre daha küçük olan 110 kg ağırlığındaki MB mühimmatından bir uçak 8 adet taşıyabiliyor. MB, beton delici çok güçlü harp başlığıyla öne çıkıyor. 100 km uzaklıktaki radar üssü gibi hedefleri vuran MB, 60-70 kilometre uzaklıkta ise bir uçak hangarının üst betonunu delip hangara girip içeride patlayabiliyor.
 
Amerikan Small Diameter Bomb'un yerli eş değeri olan ASELSAN MB (Minyatür Bomba) bu yıl Hava Kuvvetleri envanterine giriyor.ASELSAN’nın proje yöneticisi, TÜBİTAK SAGE’nin ise harp başlığı geliştirilmesinden sorumlu kuruluş olarak yer aldığı Minyatür Bomba ilk olarak IDEF’17 fuarında ortaya çıktı.Proje kapsamında düşman hava savunma sistemleriyle bu sistemlerin koruması altındaki hedeflere karşı F-16, F-4/2020 ve F-35 uçaklarından atılabilecek mühimmat ve çoklu taşıma salanı prototipleri geliştirilecek, entegrasyon ve sertifikasyonu yapılacak.

ASELSAN Minyatür Bomba’nın (MB) Hava Kuvvetleri envanterine 2018 başında girmesi beklenmektedir. Halen tasarım aşamasında olan Minyatür Bomba, Hassas Güdüm Kiti’nin tüm özelliklerini taşıdığı gibi, kanatlarıyla uzun mesafelerde etkin sonuçlar veriyor. Hava Savunma Sistemlerine takılmadan hedefe varan Minyatür bombanın etkili mesafesi 100 kilometreye çıkıyor. Boyutu diğer bombalara göre daha küçük olan 110 kg ağırlığındaki MB mühimmatından bir uçak 8 adet taşıyabiliyor. MB, beton delici çok güçlü harp başlığıyla, 100 km uzaklıktaki radar üssü gibi hedefleri ve 60-70 kilometre uzaklıkta bulunan uçak hangarını imha edebilmekte.

http://www.star.com.tr/teknoloji/yerli-imkanlarla-uretilen-minyatur-bomba-bu-yil-envantere-giriyor-haber-1337724/


 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #32 : 05 Mayıs 2018, Cumartesi - 19:58 »
Yerli ve milli baz istasyonu ULAK gelecek hafta Kars'ta hizmete girecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 'Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın gelecek hafta Kars'ta hizmete girme seremonisi yapılacak.' dedi.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın gelecek hafta Kars'ta yapılacak seremoniyle hizmete gireceğini belirterek, "Böylece Türkiye'nin her yerinden yerli ve milli baz istasyonlarıyla hizmet verilecek." dedi.
 
Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 500'den az kişinin yaşadığı yerlerde haberleşme hizmeti sağlamak için baz istasyonlarını Evrensel Hizmet Fonu kapsamında bakanlığının kurduğunu, bu nedenle yerli ve milli ULAK'ı çok önemsediklerini söyledi.
 
Kurulumu gerçekleştirilen bin 799 noktadaki baz istasyonunun 4,5G seviyesinde hizmet verebilmesi için çalışma başlattıklarını anımsatan Arslan, bin 472 noktaya baz istasyonu kurulumuna ilişkin ikinci fazın da GSM operatörlerince yürütüldüğünü bildirdi.
 
Söz konusu çalışmaya ilişkin süreçlerin başlatıldığına işaret eden Arslan, bu ihalelerde yerli baz istasyonu kurulması şartı getirdiklerini vurguladı.
 
Arslan, Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın yapımının tamamlandığını, testlerinin yapıldığını ve sahada kullanımının başladığını belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bakanlık olarak evrensel hizmet kapsamında birinci faz için şu ana kadar 150 ULAK ekipmanının testini ve fabrika kabullerini yaptık. Bu ay içinde 150'sinin daha testini yapacağız. Haziran ayında 189 ULAK'ın teslimini gerçekleştireceğiz. Biz ULAK'ta birinci fazda yüzde 10 olan yerlilik oranını yüzde 43'e yükselttik. İkinci fazda 590 noktada yerli ve milli baz istasyonu kullanılacak. İkinci fazda yüzde 30 öngördüğümüz yerlilik oranı da yüzde 54 oldu. Bu bizi memnun ediyor."
 
Evrensel hizmet kapsamında bin 80 ULAK siparişinin verildiğini aktaran Arslan, GSM operatörlerinin sipariş sayısının da 625 olduğunu dile getirdi.
 
Arslan, ULAK baz istasyonunun tüm GSM operatörlerince kullanılmasına ilişkin seremoninin gelecek hafta Kars'ta yapılacağını belirterek, böylece Türkiye'nin her yerinden yerli ve milli baz istasyonlarıyla hizmet verileceğini bildirdi.

http://www.star.com.tr/teknoloji/yerli-ve-milli-baz-istasyonu-ulak-gelecek-hafta-karsta-hizmete-girecek-haber-1339309/
 
Beğenenler: Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #33 : 05 Mayıs 2018, Cumartesi - 20:21 »
Kutlu olsun. Vatana yarar getirsin. Adını da güzel seçmişler. Ulamak'tan, ''ulak'', yani ulayan, ulaştıran.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #34 : 06 Mayıs 2018, Pazar - 23:10 »
İki gün önce baktım DefenceTurk üyeliğinden. Olağanüstü bir atılım bu. Bunun büyük yarar getireceği kanısındayım. Görebildiğimce hep böylesi çalışır bir yapının eksikliği dillendiriliyor idi ülkemiz adına uzun yıllardır. Bu atılım emsal teşkil etsin ve yurdumuzun önünü daha da açsın inşallah.

Kutlu olsun.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #35 : 08 Mayıs 2018, Salı - 23:57 »
Aselsan’ın hedefi savunmada bağımsızlıkAselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Haluk Görgün, Aselsan’ın ihracatla büyüyeceğini açıkladı.

“Aselsan dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi içinde 57’inci sırada; 5 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor; 6 ülkede de doğrudan yatırımları var. Büyüme planlarımız içinde şirket satın alma ve birleşmeleri de var” diyen Görgün, Aselsan’ın NATO ile ortak araştırma-geliştirme ve üretim programlarıyla yüksek ürün kalitesi sağladığını vurguladı.

MİLLİ TEKNOJİNİN ADRESİ

Görgün, satışların yüzde 52’sini TSK’ya, yüzde 33’ünü özel ve kurumsal müşterilere, yüzde 15’ini ise yurt dışına yaptıklarını belirterek, Aselsan’ın ‘milli, yerli, özgün ve güvenilir’ teknolojinin en önemli adresi haline geldiğini söyledi. Aselsan’ın 1 milyar 675 milyon TL ile Türkiye’de savunma sanayi Ar-Ge’sinin yüzde 33’ünü tek başına yaptığını vurgulayan Görgün, şöyle devam etti:

“Aselsan’ın yarattığı teknolojiler, sivil sektörlerde de ulaşım, enerji, güvenlik ve sağlık elektroniği alanında da kullanılıyor. Hedefimiz Türkiye’nin teknolojide dışa bağımlılığını en aza indirmek, katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesini sağlayarak ülkenin cari açığının azaltılmasına katkı yapmak.”

https://www.aksam.com.tr/guncel/aselsanin-hedefi-savunmada-bagimsizlik/haber-733457
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #36 : 14 Mayıs 2018, Pazartesi - 12:42 »
ASELSAN'dan silah sistemi ihracatıASELSAN tarafından Muhafız Silah Sistemi ihracatına yönelik ismi açıklanmayan bir ülkeyle sözleşme imzalandı.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Muhafız Silah Sistemi ihracatı yapılan ülkelere bir yenisi eklendi.

Bu kapsamda, bir Güney Asya ülkesinin milli savunma teknolojileri alanında hizmet veren kuruluşuyla Muhafız Silah Sistemi tedariki sözleşmesi imzalandı.

Otomatik hedef takip yeteneği, uzaktan komuta özelliği ve 30 milimetre silah gibi donanımlara sahip sistem, savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebiliyor.

https://www.aksam.com.tr/ekonomi/aselsandan-silah-sistemi-ihracati/haber-735143
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #37 : 15 Mayıs 2018, Salı - 21:32 »
ASELSAN ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında 160 milyon TL'lik sözleşme

ASELSAN ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında, Güvenlik Sistemi Projesi için 4,6 milyon dolarlık kısmı opsiyonel olmak üzere, toplam 73 milyon liralık ve 20 milyon dolar (toplam 160 milyon lira) değerinde sözleşme imzalandı.ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, "ASELSAN ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında 4 milyon 603 bin 798 dolarlık kısmı opsiyonel olmak üzere, toplam 73 milyon lira ve 20 milyon dolar tutarında bir Güvenlik Sistemi Projesi için sözleşme imzalanmıştır." ifadesine yer verildi. Söz konusu sözleşme ile ASELSAN'a Güvenlik Sistemi siparişi verildiği aktarılan açıklamada, teslimatların 2019 yılı içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

http://www.star.com.tr/ekonomi/aselsan-ile-savunma-sanayii-mustesarligi-arasinda-sozlesme-haber-1342824/
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #38 : 18 Mayıs 2018, Cuma - 01:56 »
Yerli ve milli baz istasyonu ULAK hizmete girdi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle Kars'ta hizmete girdi.Arslan, Kars Kültür Merkezi'nde ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın hizmete veriliş töreninde yaptığı konuşmada, geleceğin, bilgi ve iletişim çağıyla çok daha anlamlı hale geleceğini, bu bilinçle haberleşme sektörünü büyütmek ve ülkeyi bu alanda en üst sıralara taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Hedeflerinin ülkenin her köşesinde, vatandaşlara gelişmiş bilgi ve iletişim teknolojilerini götürmek ve bilgi toplumu sürecini tamamlamak olduğunu dile getiren Arslan, yerli ve milli üretimin her alanda azami seviye çıkarılmasını istediklerini vurguladı.Bakanlık olarak yürüttükleri evrensel hizmet projelerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen ürünlerin kullanımının zorunlu tutulduğunu ifade eden Arslan, "ULAK Projesinde birinci faz için, bin 799 yerleşim yeri için yerlilik oranını yüzde 10 olarak öngörmüştük, yüzde 43'e çıkardık. İkinci faz bin 472 yerleşim yeri için ise yerlilik oranını yüzde 30 öngörmüştük, yüzde 54'e çıktı. Böylece milli haberleşme sanayisinin oluşmasına bakanlık olarak destek veriyoruz. Bu çalışmalar artık meyvelerini vermeye başladı." dedi.

ULAK'ın ilk yerli ve milli 4,5G baz istasyonu olduğuna işaret eden Arslan, ULAK'ın haberleşme gibi ulusal güvenliği yakından ilgilendiren ve milli üretimi şart olan alanda atılan dev bir adım olduğuna dikkati çekti.

Fiberde ortak yatırım

Fiber optik altyapısının ortak kullanılmasına yönelik projeye değinen Arslan, "Fiber optik altyapısında mükerrer yatırımdan kaçınılması adına önümüzde hafta Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılımıyla fiber optik altyapısının ortak kullanılması, geliştirilmesi ve işletilmesine ilişkin lansman yapacağız." diye konuştu.Gelecek dönemde operatörlerin her birinin ayrı ayrı yatırım yapmaları durumunda her bir operatörün yatırımının 25 milyar lirayı bulacağını dile getiren Arslan, "Türk Telekom'un ayrı, diğer operatörlerin birlikte yatırım yapması durumunda yaklaşık 10 milyar lira ilave masraf söz konusu olacak. Söz konusu lansmanla 25 milyar lira yerine 4 milyar liralık yatırımla ihtiyaca cevap verilecek." dedi.

"Deneysel uydumuzdan veri almaya başladık"

Space X firmasının Falcon 9 roketiyle Uzay ve Havacılık Genel Müdürlüğü ile İstanbul Teknik Üniversitesinin birlikte geliştirdiği deneysel uydunun fırlatıldığını ve yörüngesine yerleştiğini aktaran Arslan, söz konusu uydudan verilerin alınmaya başladığını kaydetti.

Kars Akıllı Şehir Projesi hakkında da bilgi veren Arslan, projeyle kaynak tasarrufunun en üst düzeye çıkacağını, şehir güvenliğinin çok daha etkin sağlanacağını anlattı.

Arslan, daha sonra Akdere ve Karakale köylerinde kurulan yerli baz istasyonu ULAK üzerinden görüşme yaptı.

http://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/yerli-ve-milli-baz-istasyonu-ulak-hizmete-girdi-365858.html
 
Beğenenler: Danişment, Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3290
 • Beğeni Sayısı: 604
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASELSAN
« Yanıtla #39 : 18 Mayıs 2018, Cuma - 15:09 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun