09 Nisan 2020, Perşembe - 08:06

Gönderen Konu: Azerbaycan ve Koşunları  (Okunma sayısı 11518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Azerbaycan ve Koşunları
« : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:12 »
Hazırlanıyör...
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2018, Salı - 03:53 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:18 »
Nahcıvan'dakı son Azerbaycan Türkiye tatbikatı..

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:20 Gönderen: Caner Çetin »
 
Beğenenler: TRD, Bismarck, Caner Çetin

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:21 »
Khrizantema-S  anti-tank silahlarının Rusya'dan alımları davam ediyör.

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:21 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Bismarck

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2017, Cuma - 20:44 »
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, cephe hattının Fuzuli-Hocavend yönünde Ermenistan askeri birliklerinin o bölgeye yoğun bir askeri birlik sevk ederek savaşa hazır duruma getirilmesinin tespit edilmesinin ardından, bu hedeflere Azerbaycan ordusunca atış yapıldığı, Ermeni ordusunun çok sayıda kayıp verdiği ve birçok savaş aracının imha edildiği bildirildi.« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:21 Gönderen: Caner Çetin »
Savaşlar silahlarla yapılır ama insanlarla kazanılır. Zaferi getiren şey, emirlere itaat edenlerin ve onlara komuta edenlerin ruhlarıdır.
-General George Smith Patton
 

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2017, Pazartesi - 11:16 »
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:22 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2017, Cuma - 22:35 »
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:22 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Tuğra

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2018, Perşembe - 18:44 »
Azerbaycan ordusundan geniş kapsamlı tatbikat:Azerbaycan ordusu 25 bin asker 250 tank ve zırhlı araç,bine yakın füze ve top sistemi,50 uçak ve helikopterin yer aldığı fiili atış safhasından görüntüler

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:22 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2018, Salı - 18:21 »
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrin Hərbi paradı  2018 - Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Askeri geçit töreni 2018

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:23 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı HaciChelebi_ST

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2018, Pazar - 12:57 »
15 Temmuz'da, düşmanın bir istihbarat-saptırma grubu, Gazah Bölgesi'ndeki Azerbaycan ve Ermenistan devleti sınırları arasındaki temas hattını geçmeye çalıştı.

Savunma Bakanlığına göre, birimlerimizin ihtiyatlılığı sonucunda, düşmana karşı kışkırtma girişimi engellenmiş ve geri çekilmek zorunda kalan grubun bir üyesi rehin alınmıştır.

 1984 doğumlu Karen Kazarian.
Olay sırasında, Azerbaycan ordusunun birimleri zayiat vermemişdir.

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, Çarşamba - 03:23 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2018, Çarşamba - 18:14 »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2018, Perşembe - 01:36 »
Azerbaycan’ın Azerspace-2 uydusu yörüngeye gönderildiAzerbaycan’ın 2. telekomünikasyon uydusu olan Azerspace-2, Fransız Guyanası’ndaki fırlatma merkezinden yörüngeye gönderildi.

Uydu, Avrupa, Orta ve Güney Asya, Orta Doğu ve Sahra-altı Afrika’daki Doğrudan Ev (DTH), hükümet ve şebeke hizmetleri için bölgede artan talebi desteklemek için kapasite, kapsam ve hizmeti sunacak. Kaliforniya merkezli SSL, Maxar Technologies Company tarafından üretilen Azerspace-2 / Intelsat 38, Ku bandında 35 aktif transponder sunacak.

Uydunun ömrü 15 yıl ve üzeri olarak tasarlandı Uydu Fransa’nın geliştirdiği Roket Ariane5 ile yörüngesine gönderildi. Ariane5 roketi bu fırlatmayla birlikte 100. uçuşunu gerçekleştirmiş oldu.

http://www.defenceturk.net/%EF%BB%BFazerbaycanin-azerspace-2-uydusu-yorungeye-gonderildi
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2018, Perşembe - 23:02 »
Kardeş ülke için ANKA-S ve Hürkuş gündemdeTUSAŞ, Azerbaycan’ın İnsansız Hava Aracı (İHA) ve eğitim uçağı ihtiyaçlarının Anka-S ve Hürkuş ile karşılanmasına yönelik çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda milli katılım sağlanan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki 3. Uluslararası Savunma Sanayisi Fuarı’nda (ADEX 2018), Milli Muharip Uçak, silahlı Hürkuş, insansız hava aracı Anka-S, T625 helikopteri, Göktürk-1 ve Türksat 6A uydularının maketlerini sergiledi.

Şirket yöneticileri, fuar kapsamında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

TUSAŞ Kurumsal İletişim ve Pazarlama Başkanı Tamer Özmen, AA muhabirine, Azerbaycan ile “iki devlet, tek millet” yaklaşımıyla hareket ettiklerini söyledi.

Azerbaycan’ı bir pazar olarak görmediklerini, dostluk, müttefiklik ve kardeşlik anlayışı içinde ilişkileri daha ileriye taşıma gayretinde olduklarını belirten Özmen, görüşmelerini de bu yaklaşım üzerinden gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Fuarda, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi ve Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladıklarını aktaran Özmen, bu kapsamda Azerbaycan’ın temel bilimlere yönelik birikimini, TUSAŞ’ın ürün geliştirme, tasarım, test, pazarlama konularındaki kabiliyetleriyle bir araya getirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Özmen, hava platformlarına yönelik olarak ise öncelikli olarak Azerbaycan’ın keşif gözetleme ve insansız sistemler ihtiyacına yönelik yaklaşımları olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

“Hava Kuvvetleri Komutanı ve Başbakan ile görüşmeler gerçekleştirdik. Anka‘da kazandığımız bilgi ve teknoloji birikimini ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde getirmeyi öncelikli hedeflerimiz arasına birlikte koyduk. Onlara da bu anlamdaki iyi niyetli yaklaşımımızı ifade ettik, destek vereceklerini söylediler.”

Özmen, keşif gözetleme konusundaki öneriyi, görüşme yaptıkları birçok yetkili ve kurumla da paylaştıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Böyle bir odaklanma olmadığında konu dağılıyor, gerçekleştiremiyoruz. Azerbaycan’ın uydudan kontrolü karıştırılamaz nitelikte bir insansız sistem ihtiyacını karşılamaya yönelik inşallah ilk adımımızı atacağız. Bu ilk aşamada belki Azerbaycan’da kuracağımız bir son montaj hattı olabilir ama sonrasında birlikte geliştirmeye dönüşebilir. Silahçıları geldi, ‘Azerbaycan’da ürettiğimiz sistem, silah ve kameraları entegre edebilir miyiz?’ diye sordular. Tabii ki edebiliriz, sonuçta Anka’da milli yazılımımız var, milli projemiz. Bunun avantajından yararlanarak Azerbaycan’daki mevcut sanayiyi maksimum kullanmamızı onlar da arzu ediyorlar, biz de bunu arzu ederiz. Azerbaycan’da insansız hava aracı üretilebilecek bir tesis, kapasite, birikim oluşturabilirsek, bu dostluğumuzu pekiştirir, bizi mutlu eder.”

Eğitim uçağı ihtiyacı
Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ramiz Tahirov’un öncelikli olarak eğitim uçaklarına ihtiyaçları olduğunu söylediğini aktaran Özmen, “Hava Kuvvetleri Komutanı, Hürkuş, Hürjet, Milli Muharip Uçak projelerini çok yakından takip ettiklerini ifade etti hatta Hava Kuvvetleri Komutanımız ile de bu anlamda görüşüyorlarmış. Çok kısa süre içinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini söyledi. O ziyaret esnasında bizim tesislerimize de gelmek istediğini ifade etti. Bundan mutlu olacağımızı bildirdik.” dedi.

Tahirov’un bu konudaki talepleri ülkenin en üst kademelerine taşıyacağını belirttiğini de dile getiren Özmen, şunları kaydetti:

“Hava Kuvvetleri Komutanı, bunu devlet başkanı düzeyine taşıyacağını hatta Cumhurbaşkanımızdan da destek beklediklerini ifade etti. Kendi devlet başkanlarının bunu Cumhurbaşkanımızla görüşeceğini de söyledi. Hürkuş ile başlayan Hürjet ve Milli Muharip Uçağı’nı da içine alan bir birliktelik, ortaklık ve hatta buna bir yatırım desteği… ‘Önümüzdeki dönemde herhangi bir ihraç lisansı problemiyle karşılaşmayacak tedbirleri baştan alarak yürüyelim’ niyetlerini ifade ettiler. Bunlar çok güzel niyetler. Dost, müttefik, kardeş ülke olarak Azerbaycan’ın sahip olduğumuz yeteneklere, ürünlere sahip olmasını, birlikte yükselmeyi çok arzu ederiz. Bunu gerçekleştirmek için TUSAŞ olarak üzerimize düşeni yaparız. Anlıyorum ki Hava Kuvvetleri Komutanları düzeyinde de böyle bir anlayış birliği, mutabakat var. Hava Kuvvetleri Komutanımız da bu anlamda destek olacağını ifade etmişler. Bizlerin arzusu, komutanlarımızın desteği, Cumhurbaşkanımızdan gelecek destekle başaramayacağımızı düşünmüyorum.”

http://www.defenceturk.net/kardes-ulke-icin-anka-s-ve-hurkus-gundemde
 
Beğenenler: Caner Çetin

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2018, Cuma - 15:01 »
Azerbaycan Fransa’dan savaş gemisi almaya çok yakınFransız  Naval Group şirketi, 25-27 Eylül tarihleri arasında Bakü’deki ADEX-2018 uluslararası savunma fuarında OPV-90 karakol botunu sundu.

Naval Group Pazarlama Departmanı Başkanı Philippe Darcin, AzeriDefence’e, Fransız Donanması tarafından 10 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren OPV-90 gemisinin, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin önerisi üzerine iyileştirme gerçekleştirdiğini söyledi.

Bölüm başkanına göre, yeni OPV-90, Fransız ve Azerbaycanlı mühendisler tarafından ortaklaşa inşa edilecek.  87 metrelik OPV-90, deniz kontrolleri, açık deniz muhafazası, arama ve kurtarma operasyonları ve insani yardım gibi sivil ve askeri misyonlar yürütme kapasitesine sahip. 1500 tonluk ağırlığa sahip gemi 5-10 tonluk helikopterleri taşıyabiliyor. Gemide kullanılacak silah sistemleri de Fransız şirketlerinden tedarik edilecek.

Ordu.az sitesi Azerbaycan ve Naval Group şirketi arasındaki görüşmelerde sona gelindiğini açıkladı.

Azerbaycan’ın, Ermenistan’ın Avrupa’daki en büyük destekçisi ve Ermeni diasporasının en güçlü olduğu ülke Fransa’dan bu büyüklükte stratejik alım yapması şaşkınlık yarattı.

http://www.defenceturk.net/azerbaycan-fransadan-savas-gemisi-almaya-cok-yakin

   ''Gardaşımız bizimle savunma sanayi bakımından işbirliğinden kaçıyor anlaşılan.Ya İsrail ile ya Fransa ile yakın işbirliği içine girmekten hiç çekinmiyor.İsrail ile aramızın limoni olduğunu bilmesine karşın yakın işbirliğindeler Ama Ermenistan ile küçük bir teması bile hazmedemiyorlar.Böyle gardaşlık mı olur.Hani tek millet iki devlettik.Yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmemesi lazım.Azerbaycan ilk kurulduğu yıllarda ne askerlik bilirlerdi ne güvenlik güçleri vardı.Ordu yapılanmasını,eğitimlerini hep Türkiye verdi.Ülkenin derlenip toparlanmasında çok büyük bir katkısı emeği  olan bir ülkeye reva mıdır bu.''

 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2018, Cuma - 18:21 »
Çok üzücü bir durum. Nedenleri üzerine baş yoruyorum, aklıma bir iki şey geliyor ama, aması var.  Emîn de değilim zâten. Teknik boyutun da burada önemli bir etken olmuş olacağını pek sanmıyorum. Her hâlükârda olabilecek bir durum yine de değil. Özellikle kardeşinin iktisâdî durumu ortada ve sen bu tür alımlarla az da olsa yarım elma gönül alma misâli destek çıkabilecek iken. Kuşku yok ki ilişkilerimiz çok iyi bir seviyede. Bu olaydan ötürü de kötü olacak kötü görecek bakacak değiliz; ama, üzüyor elbet. Yalan mı söyleyelim? Tîcâret işi başka alandır, ama yine de öyle olsa da, aşılmayacak engel, yapılamayacak iş, yerine getirilemeyen ister de olmaz.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

Çevrimdışı Bismarck

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 10:24 »
Türkiye'de TAIS ve Ares Tersaneleri dışında 90 metrelik karakol botu üreten veya üretebilecek kapasiteye sahip başka şirket yok. ADEX-2018'e Türkiye'den katılan şirketlere baktığım zaman TAIS'in katıldığını ama Ares Tersanesinin katılmadığını gördüm. Ares'in katılmaması ise oldukça garip geldi çünkü Katar'a DIMDEX 2018'de 3 adet 48 metrelik karakol botu ve 6 adet hücum botu satmak için anlaşmaya varmışlardı ama Azerbaycan'da ki fuar da yoklar. Yani Katar'da ki fuara katılan ve karakol botu satmayı başaran Ares Tersanesini, Azerbaycan'da görememek beni oldukça şaşırttı doğrusu. TAIS'in de 85 metrelik karakol botu projesi var halihazırda yani bir sipariş doğrultusunda üretimi hemen başlayabilir ama onlarda bu fuarda hangi ürünlerini tanıttı bilmiyorum doğrusu. Yani Azerbaycan'a kızmadan önce o fuara hangi markalarımız ve hangi ürünlerimiz ile katıldık önce buna bir bakmak lazım.

Bunlarda Türkiye olarak bizim üretebileceğimiz karakol botları. TAIS'in karakol botu 85 metre, Ares'in karakol botu ise 90 metre uzunluğunda. Bu fuara Ares'de katılsaydı belki şuan da ''Azerbaycan, Türkiye'den karakol botu alıyor'' gibi haberleri konuşuyor olurduk.

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, Cumartesi - 10:29 Gönderen: Bismarck »
Savaşlar silahlarla yapılır ama insanlarla kazanılır. Zaferi getiren şey, emirlere itaat edenlerin ve onlara komuta edenlerin ruhlarıdır.
-General George Smith Patton
 

Çevrimdışı yakusha

Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 12:37 »
Maket veya 3D değil, üretilmiş ve kendini kanıtlamış bir ürün arıyorsan neden sorusunun cevabını bulursun.
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 15:39 »
   Maket ve 3D çizimler bir ürünün kavramsal olarak tasarlandığını,bir sonraki adımın detay tasarım ve nihai ürün şekillendirilmesinin yapılması ve üretime geçiş aşamasına gelinmesi anlamına geliyorsa ve bunu ülkemizde yapabilecek yetkinlikte bir çok firmamızın olduğu da düşünülürse,pekala ortaya tamda Azerbaycan'ın istediği türden güzel bir ürün de çıkabilecek yetkinlikteyiz diye düşünüyorum.

   Sırf bir fuara katılmadı diye,bir Türk firması dururken fuara katılan Fransız şirket ile görüşüp anlaşmaya yakın oldukları,kısa sürede yapılan bir görüşmede jet hızıyla sona gelindiğini benim kabul edebileceğim bir durum değil.Demek ki bu firma ile çok daha önceleri bir dirsek teması kurulmuş.Kaldı ki Fransız şirketi de Azerbaycan isterlerine uygun olarak üründe bazı değişikliklerin yapılabileceğini de teklif etmiş.Yani ortaya farklı bir ürün koyacaklar.Pekala bizim firmalarımız da bu değişiklikleri yapabilirlerdi.

   Ben buradaki esas amacın, Fransızlarla işbirliği yaparak Fransızlara şirin gözüküp sus payı olduğunu düşünüyorum.Nasıl olsa biz,Azerbaycan'ın her dilediğini yapıyoruz ya,bizi çantada keklik görüyorlar ve bir çok alanda bizimle işbirliğine yanaşmıyorlar.Aynı İHA'larda israil ile işbirliği yaptıkları gibi.Çok etkili İHA'larımız olmasına rağmen İsrail'den almayı uygun görüyorlar.Neden;Çünkü ABD'deki yahudi lobisini kendilerine çekmeyi düşündüklerinden.Motor konusunda sıkıntımız olmadı İha konusunda zaten Anka'da kullandığımız motor mercedes motorunun devşirilmiş hali idi.yani dünyanın her yerinden hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadan temin edilebilecek bir motordu.Tei bu motoru 4-5 senedir devşirip Anka'ya uyarlıyor.Yani İHAlarda sorun motor değil.Ama hala daha İsrail ile işbirliği yapıyorlar.

  Oysa ki,bu oyunu yıllardır Türkiye zaten oynamıştı ve hiç bir faydasını da göremediği gibi,bizi kukla haline getirmek,kullanılabilir bir ülke olarak görmek,verilen görevleri ve emirleri yerine getiren bir ülke olarak görmek gibi bir alışkanlığa kapıldılar..

  Ben buradan Azerbaycan'ın yanlış yolda olduğunu ve bu yanlıştan dönmesi gerektiğini söylüyorum.Azerbaycan'ın burada yapması gereken Türkiye ile her alanda yakın işbirliğine girip Azerbaycan ve Türkiye Bilim insanlarının ortak çalışmalar yaparak ortaya özgün ürünler çıkarmasıi ve dışa bağımlılıklarını en aza indirmeleri gerektiğini söylüyorum.Olası bir Ermenistan-Azerbaycan savaşında Fransızların Azerbaycan'ı tutacaklarını mı zannediyorlar.Yanılıyorlar yine yanlarında Türkiye olacak.

Gerçek gardaş tavsiyesi...
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 16:13 »
Daersan Azerbaycan’a 16 gemi ihraç etmek istiyorDaersan Azerbaycan’a 4 farklı platformdan 4’er adet olmak üzere toplam 16 gemi ihraç etmek istiyor.

DefenceTurk.net’in edindiği bilgiye Daersan teklifi 4 adet 16/20 metrelik bot, 4 adet 33 metrelik yüksek hızlı hücumbot, 4 adet 57 metrelik Yeni Tip Karakol Botu (YTKB) ve 4 adet 65 metrelik gemisavar kabiliyetli gemi olmak üzere toplam 16 geminin üretimini en uygun teklifle sunuyor. Bütün gemilerin silah ve savaş idare sistemleri Türkiye tarafından üretilecek.

Daersan’dan açıklama
Dearsan İş Geliştirme Direktörü Servet Bilgin Azerbaycan’da gerçekleştirilen ADEX 2018 fuarında Ordu.az sitesine Azerbaycan’da gerçekleştirmek istedikleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Dearsan’ın 1980’den beri faaliyet gösteren ve ilk Türk donanma gemilerini üreten bir şirket olduğunu kaydetti. Türk Donanmasına 16 gemi (Tuzla Sınıfı Karakol Botu) ürettiklerini belirtti.Bilgin, Dearsan tersanesinin Azerbaycan filosu için geniş çaplı bir projeyi hayata geçirmeyi amaçladığını belirtti.Birkaç yıl süren işbirliğinden sonra, Azerbaycan Savunma Bakanlığı’na çok önemli bir teklif sunduk. Şirketimizin Azerbaycan deniz inşaatını en üst düzeyde gerçekleştirebileceğini ve gerçekleştireceğimiz projeyle Azerbaycan’ın Hazar havzasındaki tüm filolara dayanabileceğini belirttik. Önerilen proje bakanlık tarafından kabul edildi ve Bakanlar Kuruluna gönderildi. Şu anda proje ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Bu projenin en önemli kısmı, Azerbaycan’da yerel personel ve mühendislerin katılımı ile uygulanacak olmasıdır. Azerbaycan’a savaş gemilerini üretmesini sağlamak üzere deneyimlerimizi ve teknolojilerimizi devredeceğiz.”

Demek ki Azerbaycan Savunma Bakanlığı Fransız Naval'a daha yakın.Nihai kararı merakla bekliyorum

http://www.defenceturk.net/daersan-azerbaycana-16-gemi-ihrac-etmek-istiyor
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 18:35 »
Gelen tüm yorumlara teşekkür ediyorum. Hepsinde önemli, üzerinde durulması gereken noktalar var.

Bizimkiler FB yüzümüzde şöyle bir bilgi geçmişler: ''Daersan'ın teklifi Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından kabul edildi ve Bakanlar Kuruluna gönderildi. Şu anda proje ile ilgili tartışmalar devam ediyor.''

Sonuç uzak olmayan bir gelecekte belli olur sanıyorum.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2018, Cumartesi - 18:56 »
''Ordu.az sitesi Azerbaycan ve Naval Group şirketi arasındaki görüşmelerde sona gelindiğini açıkladı.''
http://www.defenceturk.net/daersan-azerbaycana-16-gemi-ihrac-etmek-istiyor

''Önerilen proje bakanlık tarafından kabul edildi ve Bakanlar Kuruluna gönderildi. Şu anda proje ile ilgili tartışmalar devam ediyor.''
http://www.defenceturk.net/azerbaycan-fransadan-savas-gemisi-almaya-cok-yakin

Yukarıdaki iki farklı haberde,aslında kararın zaten verildiği şekilde anlıyorum ben.Son cümleler projenin Naval'a gittiği konusunda bizlere ipucu veriyor.Ümit ediyorum ki bizim firmaya gitsin.Ama zor gözüküyor.