15 Kasım 2019, Cuma - 15:16

Gönderen Konu: Bireysel Silahlanma ve Yasal Taktikal Tüfekler  (Okunma sayısı 2570 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anadolu42

Bireysel Silahlanma ve Yasal Taktikal Tüfekler
« : 19 Haziran 2017, Pazartesi - 01:49 »
Advertisement
Arkadaşlar Savunma Sanayisine meraklı insanların bulunduğu böyle bir forumda böyle bir başlığında olmasını düşündüm. Eğer daha uygun bir bölüm varsa yönetici arkadaşlar başlığı oraya taşısınlar. ::)

2013 yılından beri şarjörlü tüfeklerin üretiminin ve satın alımının serbest bırakılması ile bu yönde ciddi bir talep var Bir çok marka bu yönde üretim yaptı. Bir çok vatandaş yeni bir hobi edindi ve yaptıkları atışlarla tüfeklere bir aşinalık ve yapılan atış alıştırmaları ile reflekslerinde gelişim sağlamakta.
Hatta bu tüfeklerin bazılarını İsimsizler, Arka Sokaklar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz, İçerde gibi bazı popüler dizilerde görebilirsiniz.

Bu başlık altında eğer varsa kendi silah fotoğraflarımızı ve atış videolarımızı paylaşalım birbirimizin bu konu hakkında ki merakını giderelim.

Bende 20 kalibre Husan Metal Force marka tüfek var şimdilik Daha sonra envanteri geliştirmeyi düşünüyorum. 8) Yakın zamanda fotoğraf ve video atarım bu başlığa. :D

Sizin sahip olduğunuz tabanca ve tüfekler neler arkadaşlar?

Ve son olarak Bilinçli ve Yasal Bireysel Silahlanmaya Evet.

Çevrimdışı Betonbey

Ynt: Bireysel Silahlanma ve Yasal Taktikal Tüfekler
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2017, Pazartesi - 02:22 »
Maalesef son dönemde yaşanan her saldırı olayında pompalı tüfekler boy gösteriyor. Fiyatları tabancaya göre daha makul, tezkeresi, izini, harcı daha ucuz, kullanılan fişeğe göre etkiside oldukça artmakta :(

Ben bu kadar ulu orta satılabilmesini, bu kadar kolay erişilebilmesini kabul etmiyorum. Havalı tabanca, tüfek değil bu yav...

Çevrimdışı Anadolu42

« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2017, Pazartesi - 03:24 »
Maalesef son dönemde yaşanan her saldırı olayında pompalı tüfekler boy gösteriyor. Fiyatları tabancaya göre daha makul, tezkeresi, izini, harcı daha ucuz, kullanılan fişeğe göre etkiside oldukça artmakta :(

Ben bu kadar ulu orta satılabilmesini, bu kadar kolay erişilebilmesini kabul etmiyorum. Havalı tabanca, tüfek değil bu yav...

Aslında dünyanın diğer ülkeleri ile kıyaslandığında ülkemizde bireysel silahlanma çok daha zor. Bahsettiğiniz ateşli silahlarla yapılan saldırı olayları da zaten çok büyük oranda yasal yollarla elde edilen silahlar değil. Silah kullanılarak gerçekleştirilen suçların %80 den fazlası ruhsatsız silahlar gerçekleştiriliyor.

Bunun çözümü silahlanmayı engellemek değil bence tam aksine yasal olarak silahlanmayı kolaylaştırıp yasadışı silah bulundurma cezasında çok ciddi ceza kanunları yapmaktan geçiyor.

Çevrimdışı TRD

• "Kadının feraseti erkeğin feraseti ile ölçülür" Cengiz Han
  • İrkin
  • *
  • Beğeni Sayısı: 43
  • Düzen Nizam İntizam
  • Referans Olunan Üye(ler): 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2017, Pazartesi - 17:45 »
murat bardakçı bir programda Osmanlı Bireysel silahlanmaya izin verdi bedelini ağır ödedi demişti sonra silahsızlandırmak için baya caba harcadı hangi programdı ya

Çevrimdışı frmacar

« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2018, Salı - 15:16 »
Hocam havalı tüfek ve tabancalara neden bu kadar ilgi duyuluyor anlayamıyorum ben ya :D Gidin gerçeğini alın patır patır sıkın dağda :D