02 Nisan 2020, Perşembe - 18:02

Gönderen Konu: ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K  (Okunma sayısı 3194 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Magneto

ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K
« : 12 Haziran 2017, Pazartesi - 00:00 »
Tek Er Tarafından Kullanılan Kısa Menzilli At-Unut Tipi Tanksavar Silahı Projesi

Amaç   :   Düşman zırhlı ve mekanize birliklerini kısa menzilde durdurma, geciktirme, kanalize etme ve imha etmek
 
Kapsam   :   Tek er tarafından kullanılan kısa menzilli at unut tipi tanksavar silahı tedariki
 
Proje Modeli   :   Yurt İçi geliştirme
 
Ana/Alt Yüklenici   :   Roketsan A.Ş.
 
Sözleşme İmza Tarihi   :   
 
Mevcut Durum   :   
Sistem gereksinim belirleme çalışmalarına devam edilmektedir.

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/Sayfalar/proje.aspx?projeID=290
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, Cuma - 00:40 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Magneto

Ynt: ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2017, Pazartesi - 00:44 »
Bu proje, ABD üretimi FGM-148 Javelin muadili tek bir asker tarafından omuzdan atma yeteneğine sahip kısa menzilli anti-tank projesidir.

S&H 175 sayısındaki bilgiye göre,

MIZRAK-K / KARAOK  Kısa menzilli at-unut tipi tanksavar silahının FGM-148 Javelin ayarında  ve 2+km menzile sahip olması değerlendiriliyor..

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, Cuma - 00:41 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Magneto

Ynt: ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2017, Pazartesi - 00:46 »
ASELSAN ile ROKETSAN arasında toplam 44 milyon TL ve 7,5 milyon avro tutarında sözleşme imzalandı.

ASELSAN ile Roketsan arasında "Karaok Sistemi Kızılötesi Arayıcı Başlık Geliştirilmesi"ne ilişkin toplam 44 milyon TL ve 7,5 milyon avro tutarında sözleşme imzalandı.

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında "ASELSAN ile Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret AŞ arasında 'Karaok Sistemi Kızılötesi Arayıcı Başlık Geliştirilmesi'ne ilişkin olarak toplam bedeli 43 milyon 994 bin 661 TL ve 7 milyon 451 bin 2 avro tutarında sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2018-2022 yılları arasında gerçekleştirilecektir" bilgilerine yer verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/aselsan-ile-roketsan-arasinda-sozlesme-40191170
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, Cuma - 00:41 Gönderen: Caner Çetin »
 

Çevrimdışı Caner Çetin

 • Varlığımız Türk varlığına armağandır.
 • Buyruk
 • *
 • İleti: 3317
 • Beğeni Sayısı: 606
 • Cinsiyet: Bay
 • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
 • Referans Olunan Üye(ler): 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2018, Pazartesi - 19:52 »
Yaya birliklerin kullanacağı, taşınabilir füze tertibatı. OMTAS üzerinden geliştirildiği bilgiler arasında.

https://twitter.com/ssysfakb/status/1056639379744194565

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, Cuma - 00:42 Gönderen: Caner Çetin »
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
KARAOK-Kısa Menzilli Tank Savar Füzesi
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2018, Pazartesi - 20:20 »
Yerli tanksavar füzesi KARAOK'tan ilk görüntüler paylaşıldı

Aselsan ve Roketsan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde bulunan ve yaklaşık 30 ülkede kullanılan Amerikan yapımı Stinger tipi bir proje için bir araya gledi. Proje 2 km üzerinde bir menzile sahip olan görüntüleyici kızılötesi arayıcı başlıklı, omuzdan ateşlenebilir tanksavar füze sistemi KARAOK. KARAOK'un ilk defa geçtiğimiz günlerde Roketsan standında görüldü.Aselsan tarafından 12 Ağustos 2016’da Kamu Aydınlatma Platformu [KAP]’na gönderilen açıklamada Roketsan ile KARAOK Sistemi Kızılötesi Arayıcı Başlık Geliştirilmesi’ne ilişkin toplam bedeli yaklaşık ₺44 Milyon ve yaklaşık €7.5 Milyon tutarında sözleşme imzalandığını duyurmuştu.
 
Açıklamada, söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2018-2022 arısında gerçekleştirileceği kaydedildi.Açıklamada KARAOK Sistemi’nin ne tip bir füze olduğu konusunda herhangi bir bilgi yer almazken, Görüntüleyici Kızılötesi [IIR] güdümlü bir füze olduğunu değerlendiriliyor.Fuze, OMTAS altyapısı kullanılarak geliştirildi. ABD yapımı anti tank füzesi FGM-148 Javelin'in benzeri özelliklere sahip.
 
OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi
 
OMTAS üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkili orta menzilli tanksavar silah sistemi. Özgün tasarımı ve üzerinde barındırdığı yeni nesil tasarımı ile öne çıkan, milli olarak geliştirilen kali ye OMTAS Silah Sistemi esas olarak tam atım füze; atış platformu, atış kontrol ünitesi-gözetleme birimi, atış kontrol ünitesi-kontrol biriminden oluşan fırlatma sistemi; taşıma sandıkları ve eğitim simülatöründen oluşmakta.https://www.star.com.tr/teknoloji/yerli-tanksavar-fuzesi-karaoktan-ilk-goruntuler-paylasildi-haber-1400627/
 

YörükEfe

 • Ziyaretçi
Ynt: ROKETSAN - KARAOK/MIZRAK-K
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2018, Pazar - 22:21 »
Türk füzesi Karaok, zırhlıları “tepeden” vurabilecekROKETSAN, şu anda hızlandırılmış bir gelişim aşamasında olan 125 mm’lik yeni bir portatif kısa menzilli anti-tank güdümlü füzenin (ATGM) ilk detaylarını Jane’s 360’a açıkladı.

Hava indirme piyadeleri, amfibi hücum birlikleri ve özel harekât kuvvetlerini donatmak için tasarlanan Karaok, 1000+ m bir menzile sahip, tek kullanımlık, lançerle omuzdan atılan bir silah sistemi.

Ağırlığı 25 kg’dan az olan Karaok 110 cm uzunluğunda ve hizalı, artı biçiminde katlanan bir kanat ve arka kanatçık yapısına sahip. Füze bir tandem (ardışık) savaş başlığı (ağırlığı açıklanmayan) ve kapalı bir alandan atışı sağlamak için tasarlanmış yeni ve yerli olarak geliştirilmiş hibrid-çift aşamalı (fırlatma, uçuş) roket motoru (ağırlığı açıklanmayan) ile donatıldı. Atış modları; atıştan önce kilitlenmeyi, atıştan sonra kilitlenmeyi, at-unut, üstten (tepeden) veya doğrudan vuruş kabiliyetini içermekte.

Ara Safha Güdümü, entegre bir ataletsel ölçüm birimi (IMU) üzerinden etkinleştirilirken Terminal Safhada ise Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) Arayıcı başlık kullanılmakta. ROKETSAN yetkilisi Karaok projesinde, daha önceki anti tank füze çözümleri olan Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) güdümlü, uzun menzilli UMTAS (Mızrak-U) ve orta menzilli OMTAS (Mızrak-O) füzelerinden elde ettiği tecrübelerden yararlanıldığını ifade etti.

ROKETSAN yetkilisi, Karaok’un konseptinin Özel kuvvetlerin gereksinimlerini karşılamak için yeni bir hafif ATGM çözümü sağladığını söyledi. ROKETSAN’ın şu anda yeni ATGM’yi sunmak için T.C. Milli Savunma Bakanlığı ile sözleşmesi olduğu biliniyor.

44 milyon lira tutarında sözleşme
ASELSAN tarafından 12 Ağustos 2016’da Kamu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada ROKETSAN ile ‘KARAOK Sistemi Kızılötesi Arayıcı Başlık Geliştirilmesi’ne ilişkin toplam bedeli yaklaşık 44 milyon lira tutarında sözleşme imzalandığını duyurmuştu. Açıklamada, söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2018-2022 arısında gerçekleştirileceği kaydedildi.

https://www.defenceturk.net/turk-fuzesi-karaok-zirhlilari-tepeden-vurabilecek
 
Beğenenler: Caner Çetin