19 Kasım 2019, Salı - 07:48

Gönderen Konu: ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi  (Okunma sayısı 30142 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner Çetin

• Varlığımız Türk varlığına armağandır.
  • Buyruk
  • *
  • Beğeni Sayısı: 604
  • ''Sizlerin birisi, onların yirmisine denktir.''
  • Referans Olunan Üye(ler): 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi
« Yanıtla #120 : 10 Kasım 2018, Cumartesi - 14:28 »
Advertisement
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

https://www.facebook.com/binyiltumengun

YörükEfe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #121 : 20 Aralık 2018, Perşembe - 17:47 »
Altay tankı için 1.8 milyon metrekarelik tesis özelleştirme kapsamına alındı

Mülkiyeti Maliye Hazinesi´ne ait, Milli Savunma Bakanlığı'na tahsisli, Sakarya ili Arifiye ilçesinde yer alan 1 milyon 804 bin metrekarelik MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü arazisi, özelleştirme kapsamına alındı.
Tesisin, Cumhurbaşkanlığı kararıyla özelleştirme kapsamına alınmasının nedeninin 250 Altay ana muharebe tankının seri üretimiyle ilgili olduğu öğrenildi. Özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2019 tarihinde tamamlanacak ve işletme hakkı 25 yıl olacak.

Ankara'da 9 Kasım´da Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile BMC şirketi arasında Altay tankının seri üretim sözleşmesi imzalanmıştı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın modern ana muharebe tankı ihtiyacının karşılanması amacıyla başlatılan "Altay Ana Muharebe Tankı Projesi" kapsamında 250 tank üretilecek. Ana yüklenici olarak BMC firması ile imzalanan projede ASELSAN, ROKETSAN ve MKEK başta olmak üzere birçok savunma sanayi firması da alt yüklenici olarak görev yapacak.

Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı kararıyla özelleştirme kapsamına alınan 1 milyon 804 bin 131 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile üzerinde bulunan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü işletimindeki mal ve hizmet üretim birimlerinin (Fabrika), Altay tankı projesi kapsamında özelleştirme kapsamına alındığı öğrenildi.

İşletme hakkı 25 yıl olacak

Özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2019 tarihine kadar tamamlanacak. Özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, özelleştirme uygulamasının, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle gerçekleştirilmesi ve işletme hakkı süresinin 25 yıl olarak belirlenmesine karar verildi.

S Bilişim Danışmanlık, dev tesisin özelleştirme kapsamına alınmasıyla ilgili, "Sakarya tank ana-bakım fabrikası Türk askerî-ağır sanayiinin önemli bileşenlerindendir. Fabrika ayrıca kapalı alan, bağlı kapalı alan ve kolay genişleme bakımından Türkiye´nin başta gelen tesislerindendir. Fabrikanın ülke bütünü ve limanlarına demiryolu bağlantısı bulunmaktadır. Altay tankının seri üretiminin gerçekleştirilmesinde üretim yeri kamu elindeki Sakarya ana bakım fabrikasının özelleştirilme ya da tesis işletme haklarının kiralanması suretiyle çözümlenebilecektir. Daha önemlisi 250'nin çok çok üstünde üretimler planlanabilir ve gerçekleştirilebilir hale gelinecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:: Akşam

Beğenenler: kurt

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 23 Aralık 2018, Pazar - 20:56 »
Altay tankının ilk 250 adet üretiminde yabancı menşeli motor kullanılacak. Yerli motor 2,5 yıla hazır olacak.

İsmail Demir'in açıklamasıdır.
İnanmaktan korkma. Çünkü inanmaktır yaşamı gerçek anlamda var eden, öz veren. İnanmaktır, değiştiren ve olduran. İnanırsan, ama gerçek inanırsan, en zor anlarında inancın senin yanında olacaktır. İnanmak, inanmaktan da ötedir çünkü.

Çevrimdışı Bismarck

« Yanıtla #123 : 02 Ocak 2019, Çarşamba - 10:30 »
Yerli motor, 2,5 yıla üretilir bu konuda bir sorun yok ama Altay tankı ne zaman üretilecek asıl sorun burada. BMC'nin Karasu'da fabrika açma işi büyük bir ihtimalle yalan oldu ve şimdi de 1. Ana Bakım Fabrikasının, BMC'ye özelleştirilmesi planlanıyor. Otokar'ın hali hazırda bu tankı üretebilecek tesisleri var iken neden bu ihale daha fabrika bile açamayan BMC'ye gitti orası da ayrı bir konu zaten. Aslında neden gittiği belli de şimdi bunu burada uzun uzun yazmaya gerek yok.
Savaşlar silahlarla yapılır ama insanlarla kazanılır. Zaferi getiren şey, emirlere itaat edenlerin ve onlara komuta edenlerin ruhlarıdır.
-General George Smith Patton

Beğenenler: kurt, Caner Çetin

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 02 Ocak 2019, Çarşamba - 13:20 »
Yerli motor, 2,5 yıla üretilir bu konuda bir sorun yok ama Altay tankı ne zaman üretilecek asıl sorun burada. BMC'nin Karasu'da fabrika açma işi büyük bir ihtimalle yalan oldu ve şimdi de 1. Ana Bakım Fabrikasının, BMC'ye özelleştirilmesi planlanıyor. Otokar'ın hali hazırda bu tankı üretebilecek tesisleri var iken neden bu ihale daha fabrika bile açamayan BMC'ye gitti orası da ayrı bir konu zaten. Aslında neden gittiği belli de şimdi bunu burada uzun uzun yazmaya gerek yok.

Düz dedin üstad. Hele başında bulunan, Türk yurdunda, Türk toprağı üzerinde Türk ulusundan geçinip "Türk olmaktan utanırım" diyen soyu belirsiz veled-i yabanı düşününce bu iş bende daha da bir sinir yapıyor. Herkes dilediğini olmakta, bununla mutluluk duymakta ve her ikisini ifadede özgürdür. Ancak sen benim yurdumda üstelik benim insanım üzerinden geçinerek böyle itlik yapamazsın. Bu ulus bunları unutmadı, unutmayacak. Ancak bu saattan sonra olan da oldu, geçen de geçmiş oluverdi. Tek düşündüğüm askerimizin esenliği olup ne edip ettirip bu işi artık bağlamaları. Bu her açıdan zorunlu ve bu millet buna yıllardan beri umut bağladı, bağlıyor.

Beğenenler: kurt

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 03 Ocak 2019, Perşembe - 04:43 »

Düz dedin üstad. Hele başında bulunan, Türk yurdunda, Türk toprağı üzerinde Türk ulusundan geçinip "Türk olmaktan utanırım" diyen soyu belirsiz veled-i yabanı düşününce bu iş bende daha da bir sinir yapıyor. Herkes dilediğini olmakta, bununla mutluluk duymakta ve her ikisini ifadede özgürdür. Ancak sen benim yurdumda üstelik benim insanım üzerinden geçinerek böyle itlik yapamazsın.

İlber Hoca. Buna çok uyduğu için buraya geçmek diledim. Yine geçirmiş adam.

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2019, Perşembe - 04:46 Gönderen: Caner Çetin »

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 17 Mart 2019, Pazar - 00:53 »
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan YAVUZ, Milli Ana Muharebe Tankı ALTAY programına ilişkin açıklamalarda bulundu. YAVUZ, seri üretim ihalesini alan BMC’nin, 24 ay içerisinde 40 adet ALTAY Ana Muharebe Tankını (AMT) üretip ilgili birime teslim edeceğini, 41’inci tanktan itibaren yerli motor kullanılacağını, 250 adet siparişi verilen tankın çok hızlı bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edileceğini ve Katar’ın 100 adet ALTAY Ana Muharebe Tankı siparişi verdiğini açıkladı.

ALTAY Ana Muharebe Tankının seri üretim anlaşması, 09.11.2018 tarihinde düzenlenen törenle Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) ile BMC arasında imzalanmıştı. Anlaşma kapsamında ilk aşamada BMC, 250 adet ALTAY Ana Muharebe Tankı üretecek ve bunların 40 adeti T1, 210 adedi iste T2 konfigürasyonunda olacaktı. Ayrıca, “T3” adı atlına insansız kuleye sahip bir konfigürasyonun varlığı, imza töreni esnasında doğrulanmıştı. T1 aşamasında üretilecek olan tanklar, ASELSAN AKKOR Aktif Koruma Sistemine ve Roketsan üretimi ERA zırha sahip olacaklar. T2 aşamasında üretilecek tankların ise T1 aşamasındaki tanklara göre çok daha üstün yetenekte olmaları planlanıyor. ALTAY-T2; Geliştirilmiş Zırh Sistemi, Tecrit Edilmiş Gövde Mühimmat Konfigürasyonu, Lazer Güdümlü Tank Topu Atış Yeteneği, Mürettebat Eğitim Modu ve Mobil Gizleme Ağı – İz Yönetimi yeteneklerine sahip olacaktır.

http://savunmasanayist.com/2019/03/11/katardan-altay-siparisi/

İmlâya dokunulmamıştır.

« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, Pazar - 00:55 Gönderen: Caner Çetin »

Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

Çevrimdışı Shoryuken.M

« Yanıtla #127 : 22 Mart 2019, Cuma - 02:35 »
Böyle bir haber var.

Tank palet işçisinden manifesto

İşçiler fabrikanın Katarlılara satılmasına isyan etti. Harb-İş Sendikası ordu malının Katarlılara satılmasının vebalini taşıyamayacağını açıkladı. Fabrikadaki 695 işçiden, 605’i Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirtti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/tank-palet-iscisinden-manifesto-3997230/

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 22 Mart 2019, Cuma - 11:27 »
Böyle bir haber var.

Tank palet işçisinden manifesto

İşçiler fabrikanın Katarlılara satılmasına isyan etti. Harb-İş Sendikası ordu malının Katarlılara satılmasının vebalini taşıyamayacağını açıkladı. Fabrikadaki 695 işçiden, 605’i Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirtti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/tank-palet-iscisinden-manifesto-3997230/

Vefâlı, aklı başında adamlar. Bize basın yoluyla ulaşan yüzey bilgiler; ancak görünen o ki böylesi hayatî bir konu var ulu ortada. Diyeceğim ki, bunu sıyasîlerin akletmemesi mümkün değil; ancak görüyoruz ki bu çalışır kişimiz bunu vurguluyor hattâ böyle olacağından, yani buna dâir bir düzenleme kurulmadığından ötrü sarsıcı gerçekliği görüp ileride olası bir kem işin vebâlını taşımak istemediğinden işinden bile geçiyor; böylesi bir olaya ortak olamayız diyor.

Eyleyecek söz bulamıyorum. Tek bildiğim, bu ülkede artık hiç kimseye güven duyulamıyor. Hiç kimseye. Ne partilere (istisnâsız hepsi), ne yetkililere, ne de başka kimselere. Ülkeye zeval gelmesin dilek duâsıyla yetinip sözümü sonlandırıyorum.

Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

Çevrimdışı BLN-55

« Yanıtla #129 : 26 Nisan 2019, Cuma - 21:47 »
vallahi ben artik yavas yavas altay tankimizdan umudumu kesmekteyim... daha eskisi gibi ne bir haber duyuluyor dogru dürüst , nede bir ilerlenme görünülüyor...

insallah tes canliligimdan dlayi  bu düsünceme sahip olup, bir an önce insallah altay tankimizi görürüz...

fasla bilgisi olan var ise  bizi aydinlatsin lütfen...

Çevrimdışı Caner Çetin

• Buyruk
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 26 Nisan 2019, Cuma - 22:24 »
vallahi ben artik yavas yavas altay tankimizdan umudumu kesmekteyim... daha eskisi gibi ne bir haber duyuluyor dogru dürüst , nede bir ilerlenme görünülüyor...

insallah tes canliligimdan dlayi  bu düsünceme sahip olup, bir an önce insallah altay tankimizi görürüz...

Şu anki noktada hiç kimsede bilgi olduğunu sanmıyorum. Ancak kanaatım o ki, tutalım ki Altay'ı göremeyeceğiz; yine de o birikim bir biçim başka bir platforma aktarılacak. Tümden asla vaz geçilmez, geçilmeyecektir.

Beğenenler: vural

Çevrimdışı BLN-55

« Yanıtla #131 : 26 Nisan 2019, Cuma - 22:51 »

Şu anki noktada hiç kimsede bilgi olduğunu sanmıyorum. Ancak kanaatım o ki, tutalım ki Altay'ı göremeyeceğiz; yine de o birikim bir biçim başka bir platforma aktarılacak. Tümden asla vaz geçilmez, geçilmeyecektir.

insallah altaydan vazgecilmez de planlandigi gibi yapilir... sonucta negativ bir olayda bu batiliarin elline koz olarak gecer ve türkiyeyi daha fasla baski altina alirlar...