09 Nisan 2020, Perşembe - 06:07

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - HaciChelebi_ST

Sayfa: [1]
1
Dünya / Ynt: Suriye İç Savaşı
« : 14 Nisan 2018, Cumartesi - 18:30 »
ABD 100 den fazla füze atdığı doğru. Ortada dağılmış bir kaç bina var. Söze labaratuvarı vurmuşlar ya ne... S125M Pechora Ve BUk M1-2 lerin seyir füzeri vurma kapastesi var.  Rusiyanın radar ağı uyarmış bataryaları onlarda vurmuşlar. Özellikle Buk lar .

 Türk basını kimin yanın ne diyörlar ne yayınlıyörlar beni açıkcası şaşırtı. ABD vurdu yıktı. Hedeflerinin vurulma anı. O ise füzelerin gemilerden firlatilma anını gösteriliyör :)  Başarızı kaportayı kutarma adına bir saldırı işde. Tabi ruuslarda savaşmak istemiyörlar işin özünde

2
YPG'nin elinde bu tip tehlikeli silahların olduğu uzun süredir bilinen bir şey. Fırat Kalkanı Harekatı bittikten sonra, Zeytin Dalı Harekatına hazırlanmak için 10 ay gibi uzun bir süremiz vardı. En azından bu süre içersinde envanterdeki tanklara LWR takılsaydı tanklarımızın hayatta kalkma şansı ciddi biçimde artardı ama bu bile yapılmadı. LWR ile donatılan M60T tanklarımız nerede mesela? Neden bu tip silahlarımızı hep göstermelik veya numunelik olarak görüyoruz? Geçmişte verilen kayıplara ve şuan verilen kayıplara rağmen hala gerekli önlemler alınmıyor.

Askerlerin kafası ayrı çalışır. Siyasilerin kafası ayrı. Mühendislerin kafası ayrı. Bir savaş dahisinin kafası tam ayrı çalışır. Her akademiya bitiribde general olan asker savaş dahisi olmuyör. Zaten Nato tanklarında Sovet-rus-çin tankları kibi anti-piyade mühimatları yok.  Terör örgütünün elindede tank yok.  Mobil top kibi kullanılacaksa önden piyadeler gitsin gözetlesinler sonra tank saklandığı yerden  çıksın hedefe bir  iki ateş etsin sonra yine saklansın atgm-leri 360 derece vuramıyacağı şekilde saklansın. En basit yöntem bu.

3
Dünya / Ynt: Rusya, Silahlı Güçleri ve İlişkilerimiz
« : 07 Temmuz 2017, Cuma - 14:24 »
İhtiyac durumunda çalıştırıla bilirler. Sonucda ikinci dünya savaşından kalma T-34-i bile çalıştırıyörlar.  Heriflerde o kadar çok tank varki bezen  yerlerini unutuyörlar. Sibiryada falan filan ormanlarda yay mevsiminde karlar eriyör birde bakıyörlar ki karın altından tanklar çıkıyör. Tabi vodkanı çok içmekden kaynaklanıyör bu durum bence  :)

4
Dünya / Ynt: Rusya, Silahlı Güçleri ve İlişkilerimiz
« : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:32 »
500 den fazla T90A , 4500 kadar T80 ve 12 000 kadarda T72,T64 modelelri var.  80 000 kadar zirhli araç olduğu tahmin ediliyör .

5
Türk Elleri / Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:21 »
Khrizantema-S  anti-tank silahlarının Rusya'dan alımları davam ediyör.


6
Türk Elleri / Ynt: Azerbaycan ve Koşunları
« : 07 Temmuz 2017, Cuma - 11:18 »
Nahcıvan'dakı son Azerbaycan Türkiye tatbikatı..

Beğenenler: TRD, Bismarck, Caner Çetin

Sayfa: [1]