14 Aralık 2019, Cumartesi - 12:45

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - vural

Sayfa: [1] 2 3
1
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 12 Temmuz 2019, Cuma - 20:09 »
https://www.haberturk.com/son-dakika-s-400-lerin-ilk-bolumu-ankara-da-2503764
Bu olay bir milattır. Tıpkı Kıbrıs harekatı tıpkı kardak krizi gibi o zaman önemini anlamadık aman bu sefer sahip olmak lazım.
Beğenenler: Caner Çetin

2
Sü, Çerilik ve Yordam / Ynt: Beka | Suriye'ye Askerî Müdahale
« : 26 Aralık 2018, Çarşamba - 22:02 »
Şöyle bir gerçek var.herhangi bir ülke biz barış getireceğiz diye bir yere gittiğinde orada ayrılık savaş çatışma bitmiyor.Türk ordusu içinde ayrılık çatışma olan bir yere bak geliyoruz dediğinde, orada bir baraberlik kardeşlik başlıyor . Türk ordusunun farkı :)
Beğenenler: Caner Çetin

3
Sü, Çerilik ve Yordam / Ynt: Beka | Suriye'ye Askerî Müdahale
« : 25 Aralık 2018, Salı - 19:28 »
 Operasyon başladı yönünde haberler var gerçi yalanlanıyor ama yakın zamanda başlar . Allah askerlerimize güç versin.
Beğenenler: Caner Çetin

5
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 25 Aralık 2018, Salı - 10:04 »
https://www.instagram.com/p/Bp_aqfWBygy/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1ad15l1sufi55
Reklam a girermi bilmiyorum ama benim hobim ve yaptıklarından bazı örnekler.
Beğenenler: Caner Çetin

6
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 28 Kasım 2018, Çarşamba - 15:20 »
Son dönemde fazla giriş yapamasamda Türkçe kelimeler konusunda ki çabaları ve bilgilendirici yazıları çok faydalı görüyorum.birkac defa Azerbaycan a gittim çoğu kelimeleri anlamadım bunlar Rusça dan mı diye sorduğumda kelimelerinin Türkçe olduğunu söylediler utandım.bir Azerbaycan vatandaşı Bizim konuştuğumuz her kelimeyi anlarken biz onların Türkçe kelimelerini anlamıyoruz.konu bu kadar vahim.
Beğenenler: Caner Çetin

7
Hava Güçleri / Ynt: F-35 ve Gelişmelerimiz
« : 01 Ekim 2018, Pazartesi - 12:44 »
Herhalde bu f35 ler havacılık tarihinin en tartışmalı uçağı olacak.
Beğenenler: Caner Çetin

8
Sü, Çerilik ve Yordam / Ynt: Terörle Mücadele Harekâtı
« : 01 Ekim 2018, Pazartesi - 10:43 »
Aslında ABD'nin kuşatmaya çalıştığı ülkeler Rusya ve Çin.ozellikle son 5yilda Avrupa, Baltık,ve Asya'da konuşlandırılan ABD birlikleri ne bakınca bu daha net gözüküyor.En son yaşanan Gürcistan ve Ukrayna olayları da bu yüzden.ben afgan savasinida buna  bağlıyorum. kuşatmasının sebebi şimdiki hükümetin bunu bedavaya kabul etmemesi.konum itibariyle çok stratejik bir yerdeyiz . zamanında Sovyetlerin bomba yerleştirdiği Küba, Amerika için ne kadar tehditse  ,Türkiye ve buradaki abd ustleri ruslari çin o kadar tehdittir.
Beğenenler: Caner Çetin

9
Etkinlikler, Sunumlar ve Söyleşiler / Ynt: Teknofest İstanbul
« : 23 Eylül 2018, Pazar - 09:39 »
f16 kullanabildiğini bilmiyordum. :)
Beğenenler: Caner Çetin

10
Etkinlikler, Sunumlar ve Söyleşiler / Ynt: Teknofest İstanbul
« : 22 Eylül 2018, Cumartesi - 08:14 »
  Şimdiye kadar yapılmış en iyi festival.Yapılan O yarışmalar sayesinde birçok yeni yetenekler keşfedilecek .
Beğenenler: Caner Çetin

11
Sü, Çerilik ve Yordam / Ynt: Terörle Mücadele Harekâtı
« : 18 Eylül 2018, Salı - 07:54 »
ben başlığın ciddiyetini daha iyi anlamak için bir facebook gözlemi ve diyalogumdan örnek vermek istiyorum. sayfa ismi tam aklımda değil ama polis ve askerle alakalı bir sayfa zamanda hendek olaylarının sonunda pkk nın içerde yenilgiyi örtmek için tüm gücüyle saldırdığı ve ordumuzun suriye ye girmeye hazırlandığı(ya da girdiği ilk günler tam hatırlamıyorum)günler .bir uzmanımız birliğine giderken mola yerinde şehit ediliyor silahı yok. tabi ki herkes kızgın herkes üzüntülü hergün şehidimiz var konu yiğidimizin silahı olsaydı da belki kendini kurtarabilirdi den başladı donra bir anda konu hep uzmanlar şehit oluyor a geldi.işte bu ön hazırlık devresinden sonra ki aşama .benim yazıştığım şahıs uzman ama sakın yanlış anlaşılmasın kimse hain değil dikkat etmezseniz herkes etkilenir aklımda kaldığı kadar yorumları yazayım daha iyi anlaşılsın.uzun yorumlardan sonra iş çığrından çıkınca dayanamayıp yorum yazdım
 _ bütün işi uzmanlar yapıyor
_ bakın şu an iş ciddi olduğundan acemi askerler sahadan çekildi tecrübeli uzman ve rütbeliler sahada
_en çok uzmanlar şehit oluyor
_önceden askerler sahadayken en çok askerlerden şehit veriyorduk o zaman ne diyordunuz?( hatırlarsanız o zamanlarda neden gencecik tecrübesiz askerleri öne sürüyorsunuz gibi bir söylem vardı)
_şartlarımız iyi değil orduda eşit muamele yok
_orduda her zaman bir ast üst kademesi olur bakın bu söylemler başka yerlere çıkar dikkat edin(burda beni rütbeli sandı sanırım cevap gelmedi ama bir kadın devreye girdi kötü niyetli değil  şehidimiz için üzüldüğü belli ama ilk paylaşımlardan etkilenmiş)
_sen zaten ne anlarsın orada askerlerin şartlarını nerden biliyorsun senin gibi klavye milliyetçileri ne anlar askerimizin silahı olsaydı şehit olmazdı
birkaç yazışma daha oldu tam hatırlamıyorum ama en sonunda kadın askerimiz devletin ihmali yüzünden öldü onu devlet öldürdü dedi
işte dedim olay bu şekilde, devlet ihmali yüzünden öldü =devlet öldürdü = katil devlete çıkar bu iş sonra devlete düşman olursun sonra senin gibileri kenara ayırırlar biraz daha doldururlar şu meşhur biz atatürkün askerleriyiz sloganını atarsın başka bir şekilde hazırlanan başka bir grup biz tayyibin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan bir grup biz muhammedin askerleriyiz der başka bir şekilde hazırlanan grup türküz der işte bu toplumsal ayrışmadır .
bu arda şundan da bahsedeyim askerlerimizin kolundaki göktürkçe türk yazısının yasaklanmasının sebebide bu diye düşünüyorum.türklük üzerinden ordu içinde bir ayrıştırma var buna da dikkat etmek gerekir.
yazım konusunu tambeceremediğim için biraz karışık yazdım ama eminim benim izlenimlerime hak vereceksiniz


_
Beğenenler: Caner Çetin

12
Bence bu konu ile alakalı mesajları bir başlık altında toplamalı.çok önemli olduğunda hemfikiriz. Hemde mit başlığı dağıtılmamış olur.
Örneğin bugün gördüğüm zaten sputnik i sevmem ama rusların niyetini gösteren çok iyi bir sayfa olduğu için takip ederim. Önceden bir suriyeliler ayaklandı diye (bunu bahsettiniğiniz başlıklarda ki her sayfa yapıyor) haberi tekrar tekrar geçti bugün de 3. havaalanında işçi eylemi var haberini 3defa paylaştı her paylaşımın altında birbirine küfür eden insanlar var. Işte bu bütün yabancı ülkelerin istediği şey.
 Ruslar yıllardır suriyenin dostuydu ama iç savas çıktığında hiç bir şey yapmadan bekledi ta ki esat şam a sıkışıp ruslara istediğini verene kadar.
Şimdi aşağı yukarı herkes Türkiyenin de hedef hatta kilit ülke olduğunu biliyor. Farkında olunmayan her ülkenin istediği bizim birbirimize girip birine muhtaç kalınmak istendiğimiz.
Beğenenler: Caner Çetin

13
Gecen gün bombacinin Suriye'den alınmasını  ve bu güzel haberi görünce paylaşmak istedim ama farkettim ki çok ihmal etmişim hiç paylaşım yapmamisim bu kahramanlar için.zira Suriye'de gizli kahramanlarımız mit mensupları.hem kritik operasyonlar yaptılar hem bilgi toplayıp şehit sayımızı azalttılar.idlip operasyonunda da kritik görev gene onlarda.Allah güç versin yollarını açık etsin şehitlerimizi de şahadetini kabul etsin.
Beğenenler: Caner Çetin

14
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-o-teroristler-gundem-2742433/
Mit artık istediği yerden istediğini alacak hâle geldi.artik Türkiye'de suç işleyip yurtdışına kaçıp kurtulma devri bitti.artik Türkiye yabancı ajanların cirit attığı yer olmaktan da çıkacak inşallah
Beğenenler: Caner Çetin

15
Sü, Çerilik ve Yordam / Ynt: Terörle Mücadele Harekâtı
« : 17 Mayıs 2018, Perşembe - 19:26 »
Çok duymuşsunuzdur ama bende gerçekten günümüz terör olaylarını ve siyasetini abdülhamit dönemine benzetiyorum. Ilk başta neden suriyeye girmedik diyede çok kızmıştım ama şu an anladığım amacımız oyalama yorma ve en sonunda gerçek aktörlerin ortaya çıkmasını sağlama.
Eğer Ilk başta suriyeye girseydik ışidin en güçlü olduğu inanılmaz kaybımız olacaktı ve bir anda karşımızda bütün dünyayı bulacaktık. Rusyaya irana hiç güvenmedim güvenmedim de bir anda abd avrupa ile ortak olup bize saldıracaktı malum örgütlerle.
Kısaca her türlü baskıya dayandığımız hergün bunların birbirleriyle arası açılıyor ve nihayetinde yüzyüze gelecekler.
  Abdülhamit in dediği gibi yıllardır bunların birbirlerine girmesini bekledim,  şimdi oldu ama ben yokum.
 Bu sefer o anda inşallah güçlü kalırız çayımızı içerken bunların birbirlerini yemesini seyrederiz. Eminim o an hiç bir terör unsuru cesaret bulupda ortaya çıkamayacak.
Beğenenler: Caner Çetin

16
Hava Güçleri / Ynt: An-188
« : 08 Mayıs 2018, Salı - 14:18 »
Eşzamanlı başlanan projelerin tamamı na baktığımızda gelecekte havacılıkta her alanda yer alacağız.iha helikopter uçak (yolcu, savaş).Çalışanların  Allah yollarını açık etsin
Beğenenler: Caner Çetin

17
 Lise 1 de hedef belirlemişsin başarının ilk virajı aldın demektir sakın vazgeçme seni tebrik ederim
 Bu arada konu hakkında bilgisi olmayan biri olarak nacizane tavsiyem boş zamanlarda yaptığın Spor hatta bilgisayar oyunlarını bile bu yönde seçmeniz.
Beğenenler: Caner Çetin

19
Savaş Sanayi / Ynt: SSB, Sanayimiz, Gelişmeler ve Bilgiler
« : 16 Nisan 2018, Pazartesi - 22:22 »
Yerli uçak 'Doğan' için destek arayışı sürüyor

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (UZAYTEM) çalışmaları kapsamında, 'Doğan' adı verilen 2 kişilik genel havacılık uçağı projesi devam ediyor. Bu zaman kadar üniversite kaynakları ile gerçekleştirilen projeye, özel kurum ve kuruluşlar ile kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan nakdi veya ayni destekler ile bilgi ve tecrübe desteği alınması için çalışma yürütülüyor.OMÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi´nde Ağustos 2013´te, 2 kişilik genel havacılık uçağı yapılması için çalışma başlatıldı. Hazırlanan proje, OMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu´na sunularak onaylandı. Proje maliyetinin üniversite tarafından karşılanmasının ardından çalışmalara start verildi. Teknik araştırmalardan sonra tasarım ve eskiz çalışmalarının ardından Şubat 2015'de uçağın yapımına geçildi. Uçağın prototipinin gövde ve kanatları yapıldı. Çalışmalar devam ederken, projeye OMÜ dışından katkı sağlanması için de çalışma başlatıldı. Bu zaman kadar üniversite kaynakları ile gerçekleştirilen projeye özel kurum ve kuruluşlar ile kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan nakdi veya ayni desteklerin yanında bilgi ve tecrübe desteği alınması için çalışma yürütülüyor.Yerli tasarım ve üretim olan uçak projesi ile ilgili bilgi veren OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu, "Doğan-Hafif Sportif Uçak Projesi şu anki durumuna büyük miktarda üniversitenin sağladığı kaynaklar ve Samsun yerel sanayisinin katkıları ile gelmiştir. Proje, sadece üniversitemiz için değil, aynı zamanda hem Samsun´un havacılık faaliyetleri açısından, hem de ülkemizdeki sivil ve amatör havacılık faaliyetleri açısından önem arz etmekte. Bu yüzden, projeye üniversitenin desteği devam ederken, özel ve kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan nakdî veya aynî destekler yanında bilgi ve tecrübe desteği almayı da bir zaman ve iş planı içerisinde değerlendirecek çalışmalar yapmaktayız. Böylece istenen hedeflere ulaşmada daha emin ve hızlı yol almayı istemekteyiz" dedi.'Doğan' adı verilen uçağın toplam kalkış ağırlığı 750 kilogram olacak. Uçağın menzilinin 1500 kilometre olacağı, seyir hızının 277 kilometre olup, 6 bin metre yüksekliğe kadar çıkabileceği belirtildi. 180 beygir gücünde motoru bulunacak uçağın boyu 7 metre, kanat uzunluğu ise 9 metre olacak.

http://www.star.com.tr/guncel/yerli-ucak-icin-destek-arayisi-haber-1327208/

Istanbul üniversitesininde benzer bir helikopter projesi vardı. Bu projeleri sonuna kadar destekliyorum keşke bir bağış hattı oluştursalar.
Beğenenler: Caner Çetin

20
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 01 Nisan 2018, Pazar - 13:05 »
Bilecikte 62 gün acemi eğitimimi tamamladım. Şimdi Tunceliye gidiyorum. Siteye bu yüzden giremiyorum haberiniz olsun.
Vatan görevinde allah alnın açık şekilde gidip gelmeyi nasip eder inşallah,  sağlıklı git sağlıklı gel..
Beğenenler: TURANCI

Sayfa: [1] 2 3