07 Nisan 2020, Salı - 01:14

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Danişment

Sayfa: [1]
1
Donanma / Ynt: Anadolu LHD - Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Projesi
« : 12 Mayıs 2018, Cumartesi - 09:45 »

Anlaşılan gemide benim tahminimin aksine RAM bulunmakta. Geçen nerede okudum hatırlamıyor Türkiye blok 2 verisyonundan almak istiyormuş. Yani füzeleri blok 2.

https://www.raytheon.com/capabilities/products/ram
Beğenenler: Caner Çetin

2
Sanayi ile Alt Yapı / Ynt: İktisat
« : 10 Mayıs 2018, Perşembe - 22:41 »
Değerli YörükEfe hocam çok güzel uzunca yazıp durumu bir de sizin gözünüzden izah etmişsiniz evvela bir açıklık getireyim ben size asla reklam yapıyor demedim. Sizi asla kastetmedim. Evet epey siyasi bir yorum olmuş benimkisi şimdi sizin yazılarınızı okuyup göz gezdirince anlaşıldı. Bu konuda bundan sonra dikkatli olacağım. Ancak belediyelerle pek içli dışlı olunca insandan dahi tiksiniyorsunuz, bir de başka başka sektörlerde hep mühendis cinsinden tanıdıklar olunca onların dertlerini dinleyince neler döndüğünü duyunca ben de çok kızıyorum burda mesele şu parti bu parti olmamalı aslında. Bu iktidara kızıyorum ama doğrusu parti ayırt etmeksizin eli bal tutan pek çokları parmaklarını yalıyor. İşte ahval bu iken halen daha kendisine bir şeyler yontmaya çalışanlara sinirleniyorum. Birde elbbette kendimize bakmalıyız, ben çok kusurlu biriyim ama benim kusurum beni birazda çevremi etkiler. Bir belde, bir şehir bir ülke emanet edilmiş böyle büyük meseleri kendi şahsi çıkarları uğruna ikinci üçüncü sırada tutanlarım hatasını benim hatamla kıyaslamak doğru olmaz herkes kendi kusurunu bilmeli düsturu burda geçersiz olur zira benimde hakkım yeniyor geleceğim kırpılıyor.

Sayın Caner Çetin sizde çok doğru bir tasvir ve tavsiye yorum yazmış bizlere sunmuşsunuz size de teşekkür ederim.
Saygılarımla
Beğenenler: Caner Çetin

4
http://www.kokpit.aero/tf-x-projesine-destek

İtalyan havacılık devi Leonardo, Türkiye’nin İngiltere ile ortaklaşa geliştireceği beşinci nesil Milli Muharip Uçak Projesi (MMU) TF-X, projesine destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

5

Güney doğudaki rejimle olan sınır bağlantısını rejimin işgal girişimine karşı korumak için neden ele geçirmeye yeltenmedik en azından baskı yapacak bir bombardıman falan yapmadık diye düşünüyordum bu bölgeden destekte gelebilirdi.

Bence teröristlerin büyük bir kısmıda bu boşluktan kaçtı gitti. Siyasi olarakta büyük iş başardık gibi geliyor. Ne kimse ses edebildi,btönün ne kadar sevildiği malum, ne teröristlere yeterli bir yardım geldi, ne de rejimin işgal girişimiyle uğraştık. Evet ufak tefek kıpırdanmalar oldu ama hava kuvvetlerine de ancak meze olabildiler.
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

6
Koruma Düzenekleri / Ynt: PULAT Aktif Koruma Sistemi
« : 15 Mart 2018, Perşembe - 00:12 »
Neden olmasın hocam. Teknoloji gelişiyor füzeler gitgide akıllanıyor güdüm sistemleri aldatılamaz hale geliyor. İleride tanksavar füzelerine olduğu gibi hava savunma füzelerinde de imha yoluna başvurulacaktır. Daha geçenlerde İsrail Suriye hava savunma füzelerini, havada imha etti. Belki uçar araçlar için üretilen karşı tedbir sisteminin sadece "imha" kısmı akkorla benzer olabilir ama bu yola kesin başvurulacaktır.

Peki şimdi mi? Bence henüz erken akkor mühimmatının tahrip gücü epey fazla, yetmedi havada hareket halinde son derece değişken kinematik değerlerde imha işi henüz erken gibi. Birde bu sistem radarıyla atıcısıyla hiçte hafif olmayacaktır.

Bence...
Beğenenler: vural

7
Siyaset, Strateji ve Savunma / Ynt: Beka | Suriye'ye Askerî Müdahale
« : 03 Mart 2018, Cumartesi - 13:39 »
Raco alınmış. Telsiz konuşmalarında o namussuzlar burası düşerse afrine kadar durduramayız diye anons geçiyorlarmış.
Beğenenler: Bismarck, vural

8
Dünya / Ynt: Suriye İç Savaşı
« : 26 Şubat 2018, Pazartesi - 03:28 »

Bomba nasıl imha edilmez :P
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

9
Kara Güçleri / Ynt: ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi
« : 26 Şubat 2018, Pazartesi - 02:29 »

Twitter'da gördüm   :D

10
Kuruluşlarımız / Ynt: TUSAŞ-TAİ
« : 19 Şubat 2018, Pazartesi - 17:03 »
Forumda bu haberlere en çokta ben seviniyorum herhalde :) Elektrikli arabalar, sanayi 4.0, yenilenebilir enerji, nesnelerin interneti. Geleceği şöyle tanımlıyorum "Rise Of Electric Electronic Engineer". :D

Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

11
Kara Güçleri / Ynt: M60 modernizasyonu
« : 13 Şubat 2018, Salı - 23:55 »
Sayın YörükEfe'nin resmini koyduğu yeşil şey tanlarımızda gözüküyor onun üstündeki şey ise durumsal farkındalık sistemi olmalı.
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

12
Koruma Düzenekleri / Ynt: PULAT Aktif Koruma Sistemi
« : 08 Şubat 2018, Perşembe - 21:00 »
Sabralara yeni yapılacak modernizasyon bu sene Nisan ayında bitecek diye hatırlıyorum. Sistemin adının zaslon'dan pulat'a dönmesi bizimde bir şeyler eklediğimizi veya üretimin Türkiye'de gerçekleşeceğini gösteriyor. Sonuç itibariyle bu iş uzayacak ve bu modernizasyonun ya süresini uzatacak yada modernizasyondan sonrada bu iş bitmeyecek. (Tahmin) Sonuç olarak inşallah en kısa sürede harekâtlarımızda askerimizin imdadına yetişiyr.
Beğenenler: vural, :::DeSaLaToR:::

13
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

14
Kara Güçleri / Ynt: MKEK Tamkar
« : 29 Ocak 2018, Pazartesi - 19:45 »
Bazı btö sempatizanları tamkar mühimmatına Tsk üstümüze atom bombası atıyor diye yaygara koparmışlar. Sanki haketmiyorlarmış gibi. Şimdide 203'lüklere aynı profagandayı geçiyorlarmış.;
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

15
http://m.haber7.com/guncel/haber/2530048-afrini-vuran-72-ucagin-sirri

...Abdullah Ağar operasyona katılan uçak sayısına dikkat çekti. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ağar, "Afrin karasalına 72 savaş uçağı ile gerçekleştirilen hava akınının bir benzeri yakın tarihte görülmedi. En son 2007’de Irak’ın kuzeyine yapılan harekata 50 uçak katılmıştı. 113 hedefin % 95.57 bir isabetle 108’inin vurulması ise bir rekor. Dünyada benzeri yok"...
Beğenenler: :::DeSaLaToR:::

16
Konunun açılma vakti gelmiş.
Haberlerde pek çok yerde tanklarımıza akkor sistemi takıldığında dair bilgiler yer alıyor, ancak bunun aslı astarı yok diye düşünüyorum. Çünkü teslimatlar 2020 den sonra başlayacak. Ukrayna menşeli Zaslon-L olabilir belki ama alındığına/kullanıldığına dair ne bir görsel ne bir açıklama var.

17
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 18 Ocak 2018, Perşembe - 14:04 »
Hocam ben birazda bu işlerin yavaş olacağını düşünüyorum, şahsen bende sadfora üye idim o bahsettiğiniz diğerinide takip ederdim bakardım bazen. Ancak sadfor çok sıkıcı(ne yazsam bu öyle değil şu böyle değil ayrıntılara odaklanmaktan asıl anlatmak istediğim arada kayboluyor gidiyor) diğerinde aynen anlattığınız gibi. O yüzden sadfor hesabımı kendi yönteminle kapattım. Bunlardan kaçan buraya gelir büyük ihtimalle. Bütlere hazırlanmam gerekiyor :D ondan sonra eskisi kadar olamasamda bende burda olurum çoğu zaman.

Paylaşımlar yaparım çok yeni üye olsam da bizimde bir tuzumuz olur inşallah.

Sayfa: [1]