26 Ocak 2020, Pazar - 05:06

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Shoryuken.M

Sayfa: [1] 2
1
İnsansız Güçler / Ynt: [İHA] ANKA Ailesi
« : 22 Mart 2019, Cuma - 02:39 »

Hayırlı olsun. Ama çok tipsiz olmuş. :)
Beğenenler: Caner Çetin

2
Kara Güçleri / Ynt: ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi
« : 22 Mart 2019, Cuma - 02:35 »
Böyle bir haber var.

Tank palet işçisinden manifesto

İşçiler fabrikanın Katarlılara satılmasına isyan etti. Harb-İş Sendikası ordu malının Katarlılara satılmasının vebalini taşıyamayacağını açıkladı. Fabrikadaki 695 işçiden, 605’i Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirtti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/tank-palet-iscisinden-manifesto-3997230/


3
Türk Elleri / Ynt: Kazak Eli ve Koşunları
« : 19 Mart 2019, Salı - 21:45 »
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev görevinden istifa etti

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev görevinden istifa ettiğini açıkladı. 78 yaşındaki Nazarbayev, 30 senedir Kazakistan'ı yönetiyordu. Nursultan Nazarbayev'in kalan görev süresi bitene kadar yetkisini devredeceği Senato Başkanı Kasım Cömert Tokayev, yarın parlamentoda yemin ederek, yeni görevine başlayacak.

https://www.haberturk.com/kazakistan-cumhurbaskani-nazarbayev-gorevinden-istifa-etti-2408125
Beğenenler: Caner Çetin

4
Tārih / Ynt: Kore Savaşı [Foruma Özel]
« : 16 Mart 2019, Cumartesi - 18:44 »
Umarım paylaşırsınız. Şimdiden teşekkürler.

5
Çolası/uygun zamanı olan için dinlenilesi / izlenilesi bir video. Kaylama geleneği için güzel bilgiler de içeriyor.


Gerçekten çok güzel bir yayın olmuş. Öz Kültürümüzle ilgili böyle içeriklerin çoğalması dileğiyle.
Beğenenler: Caner Çetin

8
Hava Güçleri / Ynt: F-35 ve Gelişmelerimiz
« : 11 Mart 2019, Pazartesi - 02:16 »
‘ABD F-35 konusunda blöf yapıyor’

Türkiye ile ABD arasındaki S-400 tartışması sürüyor. Konuyu Milliyet'e değerlendiren askeri havacılık ve savunma sistemleri araştırmacısı Hakan Kılıç, ABD'nin blöf yaptığını belirterek, "Şu anda dört Türk pilotu ABD'de eğitim yapıyor ve bu pilotlar F-35'le alakalı her şeyi öğreniyorlar. Türkiye ile ABD ilişkileri kopacaksa neden bizimle F-35 bilgilerini paylaşsınlar" dedi.ABD ile Türkiye arasındaki S-400 gerilimi devam ediyor. ABD yönetimi, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri alması durumunda F-35 ortaklığının tehlikeye gireceğini ve Patriot hava savunma sistemlerinin satışının gerçekleşmeyeceği mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçmeyeceğini, hatta Rusya'dan S-500 bile alınabileceği çıkışı yaptı. Gündemdeki sıcaklığını koruyan S-400, S-500, Patriot ve F-35 tartışmalarını Hakan Kılıç, Milliyet'e değerlendirdi.

http://www.milliyet.com.tr/abd-f-35-konusunda-blof-yapiyor--gundem-2839423/

Beğenenler: Caner Çetin

9
ATAK, Latin Amerika'da görücüye çıkıyor... TUSAŞ'tan, "stajyer mühendis" uygulamasıTürkiye'nin ilk taarruz helikopteri T129 Atak, Brezilya'da düzenlecek savunma sanayi fuarında boy gösterecek. Latin Amerika pazarının önemli olduğunu belirten TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Büyük hizmet sağlayıcılardan daha iyi olacağız. Çünkü biz bir şey sattığımız zaman çok güçlü bir lojistik desteği de arkasından veriyoruz. Genel maksat helikopterimiz Gökbey’i de dünyaya çok satacağız" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/atak-latin-amerikada-gorucuye-cikiyor-tusastan-stajyer-muhendis-uygulamasi-41139615
Beğenenler: Caner Çetin

11
İnsansız Güçler / XQ-58A Valkyrie (İHA)
« : 08 Mart 2019, Cuma - 02:05 »
Kratos XQ-58A Valkyrie
Kratos Savunma ve Güvenlik Çözümleri A.Ş.'nin (Kratos Defence and Security Solutions Inc) insansız "sadık kanat adamı" XQ-58A Valkyrie, gelecek hafta ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Çarşamba günü rakip Boeing, Avustralya'da geliştirilen ve aynı görev için tasarlanan daha büyük bir insansız hava aracının modelini açıklamıştı. Kratos’un iş geliştirme başkan yardımcısı Jeff Herro, şirketinin çözümünün Boeing’ten farklı olduğunu söylüyor. Herro; “Boeing'in içinde olduğu pazarın peşinden gitmiyoruz. Bu farklı bir pazar ”dedi. Herro, “İnsanların onlardan 1000 tane alacağını sanmıyorum. Bütün planımız savaşçıların görev kabiliyetlerini genişletmektir. Hem menzil hem de yetenekler ve uygun fiyatta yapmak istediğimiz şey bu ”dedi. Boeing satış fiyatını açıklamayı reddetti, ancak savunma sanayi kaynakları 8 milyon dolara ila 10 milyon dolara mal olmasını bekliyor. Boeng’in uçağının gelecek yıl ilk uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Kratos’un XQ-58A Valkyrie, Boeing’in 2.000 deniz mil menzile sahip uçağından daha fazla bir menzile sahip. Uçak daha küçük ve pist kullanmak yerine roket gibi dikine havalanacak ve paraşütle yere inecek.

http://www.c4defence.com/Arsiv/xq58a-gelecek-hafta-ilk-ucusu-gerceklestirecek/7861/1

Beğenenler: Caner Çetin

12
Hava Güçleri / Ynt: F-35 ve Gelişmelerimiz
« : 08 Mart 2019, Cuma - 01:35 »
Bu gidişle F-35'lerin Türkiye'ye teslimatı çok uzayacak gibi duruyor.
Beğenenler: Caner Çetin

15
Jandarma Genel Komutanlığı / Ynt: Haberler
« : 07 Mart 2019, Perşembe - 18:22 »
Kuzey Irak'a hava harekatı

Kuzey Irak'a düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütü PKK'ya ait barınak, sığınak ve depolar imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü hedeflerine hava harekatı düzenlendi.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından, TSK'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatına ilişkin bilgi paylaşıldı.

Buna göre, Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen harekatta bölücü terör örgütüne ait silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat depoları imha edildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/kuzey-iraka-hava-harekati,wSdFbRji_ESFSLRZ1MfGWQ
Beğenenler: Caner Çetin

16
Hava Savunma / Ynt: S-400 Hava Savunma Sistemi
« : 07 Mart 2019, Perşembe - 18:19 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400'den sonra S-500'e gireceğiz" dedi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogans-400-konusunda-isi-bitirdik-geri-donusumuz-asla-olamaz,zOWhOSltJUKi85P7o1PgDw
Beğenenler: Caner Çetin

17
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 04 Mart 2019, Pazartesi - 17:11 »
Dediğin gibi özellikle Claymore çok iyidir ama devamı gelmeyen yarım bırakılmış bir animedir maalesef.
Beğenenler: Caner Çetin

18
Bu motor konusu iyice sıkıntı çıkartmaya başladı. Sorun çözülmezse belirlenen tarihler de uçağı göremeyeceğiz gibi geliyor.
Beğenenler: Caner Çetin

19
Siyaset, Strateji ve Savunma / Ynt: Kıbrıs ve Doğu Akdeniz
« : 04 Mart 2019, Pazartesi - 02:37 »
Doğu Akdeniz kimin mavi vatanı

Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs çevresindeki 3,3 trilyon dolar tutarındaki petrol, hidrokarbon ve doğalgaz rezervinden oluşan tabii kaynaklar, bölgede bulunan güçlerin yakın bir tarihte üzerinde yoğunlaşacağı bir mesele olacak.

https://www.aa.com.tr/tr/analiz/dogu-akdeniz-kimin-mavi-vatani/1406355


Beğenenler: Caner Çetin

20
Rolls-Royce TF-X projesinden çekildi mi?


İngiliz merkezli “Financial Times” sitesi; İngiliz Rolls-Royce firmasının, Türkiye’nin milli 5’inci nesil savaş uçağı TF-X’i geliştirmek için başlatmış olduğu “Milli Muharip Uçak (MMU)” projesinden çekildiğini öne süren bir haber paylaştı. Habere göre; Milli Muharip Uçak projesi kapsamında üretilecek TF-X savaş uçağının motoru için Kale Grup ile ortak çalışan Rolls-Royce’un, Türkiye’nin fikri mülkiyet paylaşım isteği ve BMC Power’ın projeye katılımı sebebiyle projeyle ilgili faaliyetlerine son verdiği belirtiliyor. Şirketin CEO’su Warren East; Financial Times’a yaptığı açıklamada, “Türk hükümeti Rolls-Royce ile çalışmak istemiyorsa, başka bir çözüm bulmak istiyorlarsa bu onlara kalmış. Bunun hakkında daha fazla bir şey yapmaya hazır değiliz. Ancak bu konuda yeni bir karar, uzun zaman alır” dedi.

https://savunmasanayist.com/2019/03/03/rolls-royce-tf-x-projesinden-cekildi-mi/
Beğenenler: Caner Çetin

Sayfa: [1] 2