28 Ocak 2020, Salı - 00:49

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Caner Çetin

Sayfa: [1] 2 3 ... 35
1
Siyaset, Strateji ve Savunma / Ynt: Terörle Mücadele Harekâtı
« : 26 Temmuz 2019, Cuma - 04:25 »
Amerikanın dediklerinden öte izni olmadan adım dahi atamayan Türkiye den sınır ötesi operasyon yapan istihbarat sahibi Türkiye ye nereden nereye... Erbilde ki terör saldırısının haftası dolmadan böylesi önemli bir operasyona imza atmak hem istihbarat hemde askeri açıdan çok önemli bir operasyon. Daha öncede bunun bir benzerini pkk nın szöde elebaşlarından olan caninin istihbarat destekli hava operasyonu ile nasıl leş haline geldiğini görmüştük. Türkiye sadece savunma anlamında değil operasyonel ve istihbarat anlamında da kendini çok geliştirdi ve çok ilerlemiş durumda. Pkk artık kaçacak delik arıyor ve ben inanıyorum ki yakın bir zamanda da temizlenmiş olacak. Zihniyet olarak değil askeri tehdit unsuru olarak temizlenecektir.
Beğenenler: Caner Çetin

2
Donanma / Ynt: Türk Donanması
« : 26 Temmuz 2019, Cuma - 04:17 »
Savunma sanyimiz başta olmak üzere donanmamızda geç olsa dahi hızlı bir şekilde gelişimini sürdürmekte. Savunma sanyiindeki millileşmenin hızlanması da bunun en önemli sebeplerinden. Aselsan olsun Roketsan olsun mühendislerimiz biyik bir özveri göstermekteler. Rabbim çalışmlarını boşa çıkarmasın. Allah büyük Türk ordusunu ilelebet muzaffer kılsın.
Beğenenler: Caner Çetin

3
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 18 Temmuz 2019, Perşembe - 18:19 »
Geldim artık buradayım :)
Beğenenler: Caner Çetin

4
Söyleşme / Ynt: Söyleşme
« : 12 Temmuz 2019, Cuma - 20:09 »
https://www.haberturk.com/son-dakika-s-400-lerin-ilk-bolumu-ankara-da-2503764
Bu olay bir milattır. Tıpkı Kıbrıs harekatı tıpkı kardak krizi gibi o zaman önemini anlamadık aman bu sefer sahip olmak lazım.
Beğenenler: Caner Çetin

5
https://ru.sputnik.kg/society/20170201/1031555027/na-altae-najdena-unikalnaya-runicheskaya-nadpis-vremen-kyrgyzskogo-kaganata.html?fbclid=IwAR3FhpHEHMCCtkeXOoX1Z8OlsGUgHUnt4yDkKyjjUeX_-HGN5bLsi464nWU

Kırgız Kağanlığı döneminden kalma bir yazıt Altay'larda bulundu.

Yaklaşık anlamı şu biçimde verilmiş : "Sonsuz bir kaya üzerine yazıyorum. Bu toprak sahiplerinden sağlık ve uzun ömür için rica ediyorum"

Beğenenler: Caner Çetin

6
Tārih / Ynt: Ahi Evren ile Mevlana Mücadelesi
« : 22 Nisan 2019, Pazartesi - 23:49 »
Mikâil Bayram hocamızın "Ahi Evren Hâce Nasirü'd-din Mahmud ve Ahi Teşkilâtının Kuruluşu" adlı kitabında Ahi Evren öldürüldükten sonra "Kerâmât-ı Ahi Evren" adlı eserde ulu bilgeye şöyle bir ağıt yaktıklarından söz edilmiş :
"Ol gice kim dünyeden gidaridi
Ahiret mülkine seyridaridi
Ay tutuldu yahtısını virmedi
Kimesne yıldız ışığın görmedi
İrtesi kim resm uruldu mateme
Ölümü od saçtı kamu âleme
Matemi halkın yüreğin tağladı
Yir ü gök anın yasından ağladı"

Ayrıca öldüğü güne dair ay tutulduğu bilgisini çeşitli eserlerden tespit eden hoca öldürüldüğü günü Türk Astronomlar Derneği kurucularından bulunan rahmetli Prof. Dr. Tarık Gökmen ile konuşup o zamanki olan ay tutulmaları ile ilgili bilgiler ışığında 1 Nisan 1261 tarihini tespit etmiştir.
Beğenenler: Caner Çetin

7
Bunlardan sorumlu olan her kişinin cezalandırılması gerek, koca toprakları bize yurt tutan sultanlarımıza biz bir mezar dahi tutamaz olduk. Yaradan ve atalar affetsin, büyük vebal.
Beğenenler: Caner Çetin

8
İnsansız Güçler / Ynt: [İHA] ANKA Ailesi
« : 22 Mart 2019, Cuma - 02:39 »

Hayırlı olsun. Ama çok tipsiz olmuş. :)
Beğenenler: Caner Çetin

9
Kara Güçleri / Ynt: ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi
« : 22 Mart 2019, Cuma - 02:35 »
Böyle bir haber var.

Tank palet işçisinden manifesto

İşçiler fabrikanın Katarlılara satılmasına isyan etti. Harb-İş Sendikası ordu malının Katarlılara satılmasının vebalini taşıyamayacağını açıkladı. Fabrikadaki 695 işçiden, 605’i Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirtti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/tank-palet-iscisinden-manifesto-3997230/

Beğenenler: Caner Çetin

10
Türk Elleri / Ynt: Kazak Eli ve Koşunları
« : 19 Mart 2019, Salı - 21:45 »
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev görevinden istifa etti

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev görevinden istifa ettiğini açıkladı. 78 yaşındaki Nazarbayev, 30 senedir Kazakistan'ı yönetiyordu. Nursultan Nazarbayev'in kalan görev süresi bitene kadar yetkisini devredeceği Senato Başkanı Kasım Cömert Tokayev, yarın parlamentoda yemin ederek, yeni görevine başlayacak.

https://www.haberturk.com/kazakistan-cumhurbaskani-nazarbayev-gorevinden-istifa-etti-2408125
Beğenenler: Caner Çetin

11
Tārih / Ynt: Kore Savaşı [Foruma Özel]
« : 16 Mart 2019, Cumartesi - 18:47 »
Umarım paylaşırsınız. Şimdiden teşekkürler.

Sağollun Hocam, en geç iki ay içinde düzenleyip tekrar paylaşacağım...
Beğenenler: Caner Çetin

12
Tārih / Ynt: Kore Savaşı [Foruma Özel]
« : 16 Mart 2019, Cumartesi - 18:44 »
Umarım paylaşırsınız. Şimdiden teşekkürler.
Beğenenler: Caner Çetin

13
Uygur zulmünü itibarsızlaştırmak adına Türkiye'de alenen ajanlık yapan aşağılık bir güruh var. Seçimler dolayısıyla el bildirisi dağıtıyorlar.
Dün yaklaşık 10 dakika kadar tartışma yaptığım ve İngilizce öğretmeni olduğunu öğrendiğim bu kadın çin tarafından parasıyla satın alınmış bir partinin ülkemde ajanlık faaliyetine devam etmesinin destekçisiydi.
Sözde Seyit Tümtürk'ü CIA ajanı olmakla suçlayıp, katil çinin kamplarını eğitim kampları olarak nitelendiren bu aşağılıklar zulüm yok yalnızca ticaret var ve biz bu ticareti savunuyoruz diyerek karaktersizliklerini gün yüzüne vuruyorlar.
Bilge Kağan'ın "Çinin tatlı sözüne, yumuşak ipeğine kandınız" sözü ve övdükleri o eğitim(!) kamplarında bir gün de kendisinin yaşamasını temenni ettiğimi söyleyerek uzaklaştım.
Beğenenler: Caner Çetin

14
Akla ilk gelen nedir? Elbette, halay vb.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2258062361141326&id=2256922824588613

Evet, hem halay hem de kimi tarikatlardaki zikir işi.
Dönmeli zikirin tarih öğretmenimce şaman geleneğinden geldiğini de işitmiş idim.
Beğenenler: Caner Çetin

15
Çolası/uygun zamanı olan için dinlenilesi / izlenilesi bir video. Kaylama geleneği için güzel bilgiler de içeriyor.


Gerçekten çok güzel bir yayın olmuş. Öz Kültürümüzle ilgili böyle içeriklerin çoğalması dileğiyle.
Beğenenler: Caner Çetin

16
Çolası/uygun zamanı olan için dinlenilesi / izlenilesi bir video. Kaylama geleneği için güzel bilgiler de içeriyor.

Beğenenler: Caner Çetin

19
Hava Güçleri / Ynt: F-35 ve Gelişmelerimiz
« : 11 Mart 2019, Pazartesi - 02:16 »
‘ABD F-35 konusunda blöf yapıyor’

Türkiye ile ABD arasındaki S-400 tartışması sürüyor. Konuyu Milliyet'e değerlendiren askeri havacılık ve savunma sistemleri araştırmacısı Hakan Kılıç, ABD'nin blöf yaptığını belirterek, "Şu anda dört Türk pilotu ABD'de eğitim yapıyor ve bu pilotlar F-35'le alakalı her şeyi öğreniyorlar. Türkiye ile ABD ilişkileri kopacaksa neden bizimle F-35 bilgilerini paylaşsınlar" dedi.ABD ile Türkiye arasındaki S-400 gerilimi devam ediyor. ABD yönetimi, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri alması durumunda F-35 ortaklığının tehlikeye gireceğini ve Patriot hava savunma sistemlerinin satışının gerçekleşmeyeceği mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçmeyeceğini, hatta Rusya'dan S-500 bile alınabileceği çıkışı yaptı. Gündemdeki sıcaklığını koruyan S-400, S-500, Patriot ve F-35 tartışmalarını Hakan Kılıç, Milliyet'e değerlendirdi.

http://www.milliyet.com.tr/abd-f-35-konusunda-blof-yapiyor--gundem-2839423/

Beğenenler: Caner Çetin

20
ATAK, Latin Amerika'da görücüye çıkıyor... TUSAŞ'tan, "stajyer mühendis" uygulamasıTürkiye'nin ilk taarruz helikopteri T129 Atak, Brezilya'da düzenlecek savunma sanayi fuarında boy gösterecek. Latin Amerika pazarının önemli olduğunu belirten TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Büyük hizmet sağlayıcılardan daha iyi olacağız. Çünkü biz bir şey sattığımız zaman çok güçlü bir lojistik desteği de arkasından veriyoruz. Genel maksat helikopterimiz Gökbey’i de dünyaya çok satacağız" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/atak-latin-amerikada-gorucuye-cikiyor-tusastan-stajyer-muhendis-uygulamasi-41139615
Beğenenler: Caner Çetin

Sayfa: [1] 2 3 ... 35