12 Aralık 2019, Perşembe - 11:27

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Caner Çetin

Sayfa: [1] 2 3 ... 165
4
Dizinin ikinci bölüğü. Okumaktan çok/sonra okutmayı önemseyiniz.

https://www.defenceturk.net/askeri-sozleme-bilgisi-2-cerig-cerig

15
Türkiye'den birisi. Kişi arayış içinde. Gittikçe özüne yaklaşıyor. Bir kaç yıldır bunu gözdemliyorum. Son aradır da özellikle yır (music) geleneğimize ulaşmak, çabalamak uğraşı var.

Akdeniz Erbaş, Ali Efe, Mert Celal Nişancıgillere de göz atabilirsiniz. Bir de bir Sagucu Tigin geçinen birisi var, şu an ayrık olarak aklıma gelen.


16
Klasik çağdan bir taş döşeme. C. Alyılmaz ustanın İpek Yolu Kavşağının Ölümsüzlük Eserleri adlı çalışmasından.


17
Bizim toprakların, engin, uçsuz bucaksız kırların parlayan incisi, "almıla"sı, "sakura"sı (kiraz çiçeği). Moğolistan, badem çiçeği (almond). Буйлс мод. Sağda, Moğollara (ve Mançulara) geçip sürdürdüklerinden günümüzde haalaa kullandıkları, ikinci Türk yazısı. Yeryüzünde bundan daha estetik, resmen kendi ruhu olan başka bir yazı yok. Bu yazı çok uzun süre kullanılmıştır ve hepimizin bildiği ama yine hiç kimsenin okumayı akıl etmediği Yusuf Has Hacib'in Kutadgu Bilig'i, bu yazıyla yazılmıştır (bir nüshası). Yukarıdan aşağı yazılır. Fatih'in, hatta Kanuni'nin sarayına dek girmiştir. İşlek kullanım süresi aşağı yukarı 700lerin ortalarından 1400 sularına dektir. Moğollar, Mançular dışında Altay Türkleri gibi Türkler de kullanmıştır ve bir belge 1660 gibi bir taarihi gösterir. 10. yy.'a taarihlenen, yine Altay merkezlerinde daha yenice bir kaya yazması da tanıklanmıştır. Harika bir buluş! Bir yazının devaasa bir coğrafyada nice "lingua franca" olabileceğinin en güzel örneği, en büyük kanıtı. Aaşığım bu yazıya. Yaptığım, çok iyi olmadı ise de, bir tablo da odamda asılı durur. Çiçek de harika! Çiçek her zaman harika!


19
Kurallar ile Duyurular / Ynt: DefenceTurk.net Savunma Platformu
« : 11 Kasım 2019, Pazartesi - 16:59 »
Ağyayınımız başlamış durumdadır.


Sayfa: [1] 2 3 ... 165